Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Veterinārmedicīnas prakses sertifikācija

Iesniegumi Saraksts

Latvijā ar veterinārmedicīnisko praksi drīkst nodarboties praktizējošs veterinārārsts.  To var iegūt visas veterinārmedicīnas izglītību un diplomu saņēmušās personas reizē ar LBTU VMF diploma saņemšanu vai pēc kvalifikācijas eksāmena nokārtošanas.

Sertifikācijas noteiktumi detalizēti aprakstīti MK noteikumos Nr.25.  

LVB darbojas Sertifikācijas komisija, kuru vada Valda Sējāne.

LVB organizē sertifikāciju – piedāvā kursus, lai sagatavotos kvalifikācijas eksāmenam, administrē kvalifikācijas eksāmenu, kārto sertifikācijas dokumentus un uztur sertificēto veterinārārstu reģistru.  Lai LVB reģistrā iekļautā informācija būtu aktuāla un precīza ikviena sertificēta veterinārārsta pienākums ir laicīgi ziņot par sava uzvārda maiņu (10 dienu laikā).  Veidlapas sk. atsevišķā sadaļā.

Sertifikātu izsniedz uz pieciem gadiem.  Par sertifikāta saņemšanu maksā sertifikāta pretendents.  Samaksa tiek veikta LVB saskaņā ar MK noteikto cenrādi (MK noteikumi Nr. 580, spēkā no 01.01.2014.)

Informējam, ja dokumentus iesniedz pēc MK noteikumu Nr. 25 21. punktā minētā termiņa, tiek piemērota 2021. gada 7. janvāra MK noteikumiem Nr. 25, 12. punkta un 2013. gada 13. augusta MK noteikumiem Nr. 580 pielikuma noteiktās maksas.

Latvijas Veterinārārstu biedrības valsts pārvaldes uzdevumu ietvaros sniegto maksas pakalpojumu cenrādis

(Pielikums MK 05.08.2016. noteikumu Nr. 508 redakcijā)

Nr.
p. k.
PakalpojumsCena bez PVN
(euro)
PVN
(euro)*
Cena ar PVN
(euro)
1.Veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta izsniegšana176,190,00176,19
2.Veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta derīguma termiņa pagarināšana77,750,0077,75
3.Veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta pirmreizēja izsniegšana vienlaikus ar augstākās izglītības diploma saņemšanu59,870,0059,87
4.Veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta izsniegšana papīra formā16,000,0016,00
5.Vārda un uzvārda maiņa veterinārmedicīniskās prakses sertifikātā16,000,0016,00
6.Veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta dublikāta izsniegšana16,000,0016,00
7.Profesionālās kvalifikācijas pārbaude199,730,00199,73
8.Atkārtota profesionālās kvalifikācijas pārbaude224,330,00224,33
9.Klaiņojošo suņu un kaķu ķērāju apmācība31,300,0031,30

Sertifikāta pieprasījuma iesniedzējam jāiesniedz sekojoši dokumenti: 

  • Iesniegums sertifikāta saņemšanai (sk. veidlapas)
  • LBTU VMF veterinārmedicīniskās izglītības diploma kopiju
    • Ja pretendents ir beidzis kādas citas valsts veterinārmedicīnas izglītības iestādi, ir nepieciešama diploma pielīdzināšana.  Lūdzu kontaktēties ar LVB administrāciju, lai precizētu.
  • Personu apliecinoša dokumenta (pase) kopiju

Sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanai jāpiesakās vismaz 1 mēnešu pirms termiņa izbeigšanās

  • Sertifikāts tiek pagarināts tikai tiem veterinārārstiem, kas 5 gadu laikā ir veikuši regulāru profesionālo tālākizglītošanos.  
  • Sertifikāta atjaunošanai nepieciešami vismaz 60 punkti, kas sakrāti 5 gadu laikā.  
  • Tālākizglītošanās pasākumu punktu skaits tiek piešķirts, vadoties pēc MK 25. noteikumiem.
  • Ja 5 gadu laikā nav savākti 60 punkti, tad sertifikāta atjaunošanai nepieciešama kvalifikācijas eksāmena kārtošana.
  • Sertifikāta pagarināšanai LVB jāiesniedz sekojoši dokumenti: 
    • Iesniegums veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta termiņa pagarināšanai (sk. veidlapas)
    • Dokumentu kopijas, kas apliecina profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu.

Zīmogs: personas vārds un uzvārds (personiskā zīmoga augšpusē), sertifikāta numurs (personiskā zīmoga vidusdaļā), vārds “veterinārārsts” vai “veterinārārste” (personiskā zīmoga apakšpusē).
Sertificēto veterinārārstu zīmoga nospieduma paraugs.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com