Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Mēnesis: 2025. gada februāris

Informācija par Rietumnīlas drudzi zirgiem

Eiropā un citviet pasaulē novēro paaugstinātu saslimstību ar Rietumnīlas drudzi zirgiem. Slimība tiek pārnēsāta ar odiem (ieskaitot C modestus, kuri ir sastopami Latvijā) un galvenais vīrusa rezervuārs dabā ir savvaļas putni.

Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina – lai pasargātu novietnes no saslimšanas, ir stingri jāievēro biodrošības pasākumi. Rietumnīlas drudža ierobežošanai būtiska nozīme ir profilaksei. Ir pieejamas vakcīnas zirgiem Rietumnīlas drudža profilaksei. Slimības izplatības teritorijās zirgu profilaktiskā vakcinācija tiek uzskatīta par visefektīvāko profilakses pasākumu. Jāpievērš vērību zirgu vakcinācijai, kuri piedalās Starptautiskajās sacendībās gan Eiropas, gan ārpus Eiropas valstīs.

Plašāku informāciju par Rietumnīlas drudzi lasiet ŠEIT

Nepieskatīti mīļdzīvnieki arī pilsētās var kļūt par lapsu upuriem

Nepieskatīti kaķi, īpaši vecāki un vājāki dzīvnieki, kaķēni un pat kucēni arī pilsētvidē var kļūt par vieglu medījumu lapsām un citiem savvaļas plēsējiem, kas barības meklējumos arvien biežāk sastopami ne tikai to dabiskajā dzīves vidē, bet arī pilsētās. Tāpēc veterinārārsti atgādina – visvairāk apdraudēti  veci un vārgāki kaķi, kuriem lapsas uzbrukuma gadījumā nebūs spēka aizstāvēties, tāpēc šādus dzīvniekus vienus ārā laist nevajadzētu.

“Sociālajos tīklos regulāri parādās video ar Rīgas apkaimēs un pat pilsētas centrā klīstošiem savvaļas dzīvniekiem, tostarp lapsām, kas ir lieliskas mednieces un ziemas noslēgumā, tuvojoties mazuļu dzimšanas laikam, aktīvi meklē barību. Turklāt lapsas arī lieliski kāpj kokos, tāpēc pat tur kaķi var panākt,” atgādina Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītājas vietniece Lita Konopore.

Lapsa savu medījumu parasti ātri aiznes uz savu mītni, kur tas tiek apēsts. Tāpēc īpašnieki dažkārt pat neuzzina par sava kaķa nāvi plēsēja nagos. Lai pasargātu savu dzīvnieku, kaķi nepieskatītu ārā laist nevajadzētu.

LVB atgādina, ka kaķim, kuru laiž ārā, ir jābūt reģistrētam mikročipam, sterilizētam un vakcinētam pret trakumsērgu.

Workplace Coaching Voucher Programme


In 2024, with a grant from the Zoetis Foundation, FVE supported 19 veterinary workplaces with coaching vouchers across Europe. We are really pleased to announce that the 2024 edition was a great success, with major improvements in communication and team cohesion within veterinary teams (see poster and full report in attachment).

Given this success, we will continue the Workplace Coaching Voucher Programme in 2025, with a few updates:

  • There will be two application periods: January–June and July–December.
  • 25% of the vouchers will be allocated to non-clinical workplaces, unless the quota is not reached.

We would greatly appreciate your help in spreading the word to veterinary teams who could benefit from this opportunity. You’ll find a flyer in the attached files to help you spread the information. Don’t hesitate to share this in your network as well from our social media accounts (Linkedin post here)!


Moreover, we are currently seeking to extend our coaches network as well as adding valuable resources on veterinarian mental wellbeing, diversity, equity, and inclusiveness. Don’t hesitate to share any contact information or resources that could be useful for our VetJoy initiatives.

Poster Workplace Coaching Voucher Programme

Voucher Guide Workplaces 2025

Workplace Coaching Programme – Annual Report 2024

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com