Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina kaķu īpašniekus neatlikt čipēšanu uz pēdējo brīdi

Saiemas šonedēļ pieņemtie Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi paredz, ka no 1. jūlija kaķu saimniekiem būs jāreģistrē savi dzīvnieki, un Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina kaķu īpašniekus nekavēties ar čipēšanu jau tagad.
Tieši tagad, pavasarī, daudzi saimnieki sterilizē kaķus, un tas ir piemērots brīdis, lai veterinārārsts ievadītu un reģistrētu dzīvniekam mikročipu. Čipa ievadīšana, apvienojot to ar procedūru narkozē, mazinās dzīvniekam stresu, norāda LVB Mazo dzīvnieku sekcijā.
Tāpat kā suņiem arī kaķiem mikročipēšana un reģistrācija Lauksaimniecības datu centrā būs nedalāms veterinārārsta pakalpojumus, un visi kaķi, kuriem veterinārārsts ievadīs čipu, 72 stundu laikā tiks reģistrēts LDC. Ja dzīvnieks būs pazudis, tad atrašanas gadījumā pēc mikročipa numura varēs identificēt kaķa saimnieku, lai dzīvnieks ātri atgrieztos mājās.
Plānots, ka jau tuvākajā laikā Latvijā būs arī jauna kārtība, uzliekot pienākumu dzīvnieku ķērājiem būt aprīkotiem ar mikročipu lasītāju, lai, noķerot kaķi vai suni, nekavējoties varētu noskaidrot tā saimnieku un dzīvnieks nenonāktu patversmē.

0 Komentāri

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com