Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Vebinārs ‘’Komerciāla gaļas trušu izaudzēšana’’

13. jūlijā vebinārs par ekonomiski pamatotu, lētu un peļņu nesošu gaļas trušu izaudzēšanu.
Latvijā vērtīgā trušu gaļa tiek saražota nepietiekoši un ir indikācijas par to, ka jau tuvākā nākotnē pieprasījums pēc vērtīgās trušu gaļas tikai pieaugs.
 
Lai izaudzētu 3,3 kg smagu trusi, no kura tiks iegūts apmēram 1,6 kg gaļas, nepieciešams apmēram 10 kg barības, bet pieskaitot arī citus iespējamos izdevumus trušu gaļas pašizmaksai vajadzētu svārstīties no 2,50 – 3,0 eiro/kg. Kā šādus rezultātus iegūt, par to stāstīšu vebinārā.
Vebinārā stāstīšu un rādīšu kā iegūt 80 kg trušu gaļas no katras trušu mātes gadā un trusi nobarot līdz 75. tā dzīves dienai.
Stāstīšu un rādīšu par trušu atražošanu, tajā skaitā koordinētu un plānotu mākslīgo apsēklošanu, par ēdināšanu, mikroklimatu, labturību, slimību profilaksi, biežāk izplatītajām slimībām, ārstēšanu, zootehniskajiem pasākumiem (uzskaite, svara pieauguma kontrole un korekcijas, brāķēšana, vaislas ganāmpulka veidošana).

Pat ja neesat nolēmis nodarboties ar komerciālu truškopību, vebinārā iegūtās zināšanas jums lieti noderēs arī piemājas trušu saimniecības racionālā organizēšanā, sakārtošanā un uzturēšanā, iegūstot lētu, vienmēr pieejamu, augstvērtīgu trušu gaļu.

Vebinārs ir pieteikts LDC un LVB kā kvalifikācijas celšanas pasākums praktizējošajiem veterinārārstiem, lopkopības pārraugiem un mākslīgās apsēklošanas tehniķiem.

 Vebinārā atbildēšu uz ikvienu jautājumu.

Lektors, jau 30 gadus praktizējošs veterinārārsts Āris Žentiņš.
2020. gadā stažējos Francijā trušu slimību profilakses nodrošināšanā, slimību diagnostikā un ārstēšanā, kur pilnībā apguvu arī gaļas trušu izaudzēšanas un atražošanas tehnoloģijas. Šobrīd, paralēli lielo produktīvo dzīvnieku praksei, nodrošinu veterināro apkalpošanu un tehnoloģisko procesu virsuzraudzību arī lielākajā Baltijas valstīs trušu audzēšanas saimniecībā.

KĀ PIEDALĪTIES VEBINĀRĀ

0 Komentāri