Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informē valdes priekšsēdētājs.

No 15.novembra atkal mēģināsim sadzīvot ar Covid-19 “zaļajā režīmā”. Lokdauns beidzas, bet neskaidrību paliek ļoti daudz. Joprojām komunikācija ar sabiedrību ir ļoti sarežģītā formulējumā. Tas skar arī veterinārmedicīnas pakalpojumu sniedzējus. Šobrīd vēl nav īsti skaidrs, ņemot vērā pretrunīgo informāciju, vai praktizējošs veterinārārsts drīkst sniegt pakalpojumu dzīvniekam, kura saimniekam nav Covid-19 “zaļais” sertifikāts. Tas būtu nepieļaujami, jo neviens dzīvnieks nav vainīgs, ja viņa saimnieks ir bezatbildīgs sabiedrības priekšā.

11. un 12. novembrī Briselē norisinājās FVE ģenerālā asambleja, kurā LVB piedalījās attālinātā formā. Latvijas Veterinārārstu biedrību ģenerālajā samblejā pārstāvēja LVB direktore Dace Upeniece, Pārtikas un higiēnas sekcijas valdes locekle Evita Leitāne, Izglītības komisijas priekšsēdētāja Gundega Mičule un Veterinārmedicīnas prakses un Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāciju komisiju vadītāja Valda Sējāne. Par runāto un lemto ģenerālajā asamblejā varēsiet lasīt decembra biļetenē “Veterinārais Žurnāls” un mājas lapā.

12.novembrī LVB atsākām darba grupas diskusijas “Par labas veterinārmedicīnas prakses vadlīnijām”. Darba grupa vienojās par turpmāko diskusiju gaitu un vadlīniju struktūru. Visi bija vienprātīgi par to, ka vadlīnijas jāizstrādā līdz 2022.gada martam.

LVB ir sākusi darboties tehniski un vizuāli uzlabota mājas lapa. Šobrīd katram LVB biedram ir izveidots profils, kurā var atrast visu informāciju par kvalifikācijas punktiem, var piedalīties un veidot diskusiju forumus (tēmu iesniedzot administrācijai), komentēt rakstus, kā arī iesūtīt apmeklēto kvalifikācijas pasākumu apliecinājumu. Lapa būs interesantāka, ja to veidosim visi kopīgi. Foruma sadaļā, kura ir tikai pieejama LVB biedriem reģistrējoties, iespējams arī ievietot klīniskos gadījumus, tos apspriežot savā starpā, analizējot un daloties ar savu pieredzi. Pēc katra biedra ieteikumiem lapu centīsimies vēl pilnveidot un uzlabot.

18.novembrī svinēsim Latvijas 103.gadskārtu. Mēs kā nācija, kā neliela tauta visas pasaules lielo nāciju saimē vienmēr esam pratuši indentificēties kā sīksta, pašcieņas pilna, lepna, mērķtiecīga, zinātkāra un vienota kopīga mērķa sasniegšanai. Pirms 103 gadiem izcēlām savu valsti pēc kara postažas Eiropas un pasaules tautsaimniecības virsotnē. To varējām panākt ar augsta līmeņa izglītību, skaidru mērķi un vienotu redzējumu nākotnē. Šodien mums kā nekad ir nepieciešams noticēt pašiem sev, neļauties visādiem globālā tīmekļa “bļauru” apgalvojumiem, nekrist panikā un saglabāt veselo saprātu. Latvijas zinātnieki ir vieni no vadošiem zinātniekiem pasaulē, mums ir izcili augstas klases mediķi, ieklausīsimies viņos. Mums katram ir jādara un jārunā par to, ko mēs zinām un pārzinam. Es esmu pārliecināts,ka paliksim vienoti uzticīgi savai brīvībai, savai tēvzemei, savai Latvijai.

0 Komentāri