Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Kad aiz loga termometra stabiņš vietām rāda -200 C, mūsu prātus karstākus rada dažādi politiķu izteicieni, pieņēmumi un norādes. Pagājušajā nedēļā īstu informācijas vētru sacēla premjerministra teiktais par iespējamo veterinārārstu iesaistīšanu sabiedrības vakcinēšanas procesā pret Covid-19. Kādam tas noteikti šķita jau kā konrēti pieņemts lēmums, kādam kā joks, bet reāli tā nav neiespējama misija kopējas lietas labā. To pierāda Luksemburgas piemērs, kura pagājušā gada 15.decembrī pieņēma likumu, kurš nosaka, ka ārkārtas apstākļu gadījumā kā epidēmijas, karadarbība vai katastrofas veselības ministrs var piešķirt pagaidu atļauju zobārstiem un veterinārārstiem veikt noteiktas darbības, kas saistītas ar medicīnisko praksi. [vairāk]
 • Daži ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem ziemā

  Daži ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem ziemā

  Pēc ilgāka laika perioda esam sagaidījuši īstu ziemu ar sniegu, salu un slideniem ceļiem, ietvēm un ielām. Mēs katru reizi, kad atbilstoši mūsu ģeogrāfiskajam valsts izvietojumam nākas saskarties ar šīm ierastajām dabas parādībām, dzirdam cilvēku sūktīšanos par milzīgo sāls daudzumu pilsētu ielās, par nenotīrītām ielām un ceļiem, bet katras vietvaras pārstāvis nonākot pie teikšanas un lemšanas to kā politisks sklerotiķis piemirst. Ja mēs paši sevi no ziemas apstākļos radītiem apdraudējumiem spējam pasargāt, tad mūsu uzticamie draugi un ģimenes locekļi , mājdzīvnieki, paši to nespēj. [vairāk]
 • BSAVA kongress

  BSAVA kongress

  Lūdzu, skatiet pievienoto informāciju par Lielbritānijas mazo dzīvnieku veterinārārstu asociācijas 2021. gada kongresu, kas notiks no 25.  līdz 27. martam. [vairāk]
 • Par kaņepēm

  Par kaņepēm

  Kaņepju un kaņepju produktu izmantošana pasaulē palielinās. Ziemeļamerikā un Eiropā daudzas valstis pieņēmušas tiesību aktus, kas cilvēkiem atļauj lietot kaņepes medicīnā. Dažas valstis pieņēmušas tiesību aktus, kas atļauj izmantot tās arī vieglai apreibināšanai.

    [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Sportiskā terminoloģijā runājot gads iesākās ar valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa lēmumu Veslības ministri Ilzi Viņķeli nosūtīt uz “fārmklubu”, bet par pārsteigumu mums – veterinārārstiem – 2021.gads iesākās ar iespēju veterināro praksi veikt bez veterinārmedicīniskās prakses sertifikāta, jo esošie Ministru kabineta noteikumi 2020.gada 31.decembrī tika pasludināti par spēku zaudējušiem, bet jauni apstiprināti netika. Šobrīd šis process ir neregulēts un to nosaka tikai Zemkopības ministrijas skaidrojums. Ceram, ka šis gadījums ir tikai neliela neprofesionāla valdības kļūda un regulējums drīz tiks atjaunots. [vairāk]
 • EVF aptauja

  EVF aptauja

  Eiropas Veterinārā federācija aicina praktizējošos veterinārārstus aizpildīt aptaujas anketu, lai nosakidrotu , kurus dzīvnieku labturības rādītājus izmanto, lai izvērtētu dzīvnieku labturības problēmas fermās. [vairāk]
 • Informācijai!

  Informācijai!

  Līdz 15. janvārim var atteikties vai reģistrēties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam. Ir stājušies spēkā vairāki būtiski grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Lai uzņēmējiem dotu iespēju iepazīties ar izmaiņām un pieņemt izsvērtu lēmumu par tālāko darbību, par mēnesi – līdz šī gada 15. janvārim - ir pagarināts termiņš, līdz kuram mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs var paziņot VID par savu lēmumu neturpināt darbību šajā režīmā 2021.gadā.

  [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Informē LVB valdes priekšsēdētājs

  Reizē ar 2021.gadu ir atnākusi arī ziema. Lai arī valstī ir mājsēdes periods, varam ņemt slēpes, ragavas un vietām arī slidas, lai izkustētos un uzņemtu vairāk skābekļa. Bet LVB gads iesācies ar jauniem uzdevumiem, jauniem darbiem un jauniem plāniem. [vairāk]
 • LVB valdes priekšsēdētāja paziņojums presei.

  LVB valdes priekšsēdētāja paziņojums presei.

  Sakarā ar presē sniegto informāciju par 23. decembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā apstiprināto vienošanos krimināllietā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku un apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, kurā apsūdzētas un kriminālsodītas trīs personas, starp kurām ir  sertificēts veterinārārsts Agris Ilgažs, vēlos informēt, ka Latvijas Veterinārārstu biedrība saņemot tiesas spriedumu, sasauks ārkārtas valdes sēdi, lai lemtu par ierosinājumu Sertifikācijas komisijai, atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 21.decembra noteikumiem Nr.1173 “ Kārtība, kādā izsniedz, pagarina un anulē veterinārmedicīniskās prakses sertifikātu un reģistrē sertificēto personu un veterinārmedicīniskās prakses vietu” 5.daļas 41.punkta 2.3. apakšpunkta “konstatēts veterinārmedicīnas jomu regulējošo normatīvo aktu prasību pārkāpums, ar ko nodarīts kaitējums dzīvnieku veselībai vai apkārtējai videi “, anulēt veterinārārstam Agrim Ilgažam veterinārmedicīnas prakses sertifikātu.
    [vairāk]
 • Latvijā ievieš komandantstundu

  Latvijā ievieš komandantstundu

  Ministru kabinets lēmis no trešdienas 30.decembra vakara Latvijā ieviest komandantstundu, kā arī aizliegt visus publiskos pasākumus klātienē, tai skaitā uguņošanu un salūtu. Visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā jau no šī vakara 30.decembra līdz 4.janvārim, kā arī 8.janvārī un 9.janvārī no plkst.22 līdz plkst.5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.
  Veterinārmedicīnas aprūpes iestādes un praktizējošie veterinārārsti drīkst pildīt savas darba funkcijas.Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.
  Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods. [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • VETERINĀRĀRSTIEM

  VETERINĀRĀRSTIEM "Jēru augšanas ātruma novērtējums, saimniecības datu analīze, sadarbība ar aitu audzētāju. [vairāk]
 • Leyn and Arles merino šķirnes: šķirnes īpašības un ekonomiskie argumenti

  Leyn and Arles merino šķirnes: šķirnes īpašības un ekonomiskie argumenti [vairāk]
 • LVB valdes sēde

  LVB valdes sēde [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Kā Jūs labāk vēlaties gūt informāciju par LVB aktivitātēm?


Sludinājumi

 • Inspektors veterinārās uzraudzības jomā - Robežkontroles punktu Daugavpils nodaļā
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina vakanci - Inspektors veterinārās uzraudzības jomā robežkontroles punktu Daugavpils nodaļā.

  Vairāk par vakanci, šeit.

  Tavu pieteikumu gaidīsim e-pastā: konkursi@pvd.gov.lv līdz 2021. gada 05. februārim.
  [Apskatīt]

 • Inspektors Veterinārās uzraudzības jomā
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina vakanci - inspektors veterinārās uzraudzības jomā Ziemeļpierīgas pārvaldē.

  Vairāk par vakanci, šeit.

  Tavu pieteikumi gaidīsim e-pastā: konkursi@pvd.gov.lv līdz 2021. gada 31. janvārim.
   
  [Apskatīt]

 • !!! PALĪDZAM ATRAST SUNI !!!
  Mums no Gulbenes puses Stradu pagasta 02.12.2020 pazuda  2gadīgs rotveileram līdzīgs suns. Draudzīgs, atsaucās uz vārdu Rodžers.  Viņa čipa numurs 978101081904588.
  Kontakti, ja nu ir kāda informācija, saimniece Inita, tel.nr. 26398879.
  Paldies Jums jau iepriekš!
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2020

2020. gada ziema (#4)   (4.00 KB) 
Kā jau visi esat pamanījuši, šogad VŽ  #4 gada žurnāls ir publicēts un jau noteikti esat savās pasta kastītēs saņēmuši pirms Ziemassvētkiem. Arī turpāk visus četrus žurnāla numurus saņemsiet tekošā gada ietvaros.
Šajā VŽ numurā FVE neklātiens Ģenerālā Asamblejā skatītās tēmas. Latvijas veterinārārstes ceļš uz Ameriku - ieskats piedzīvotajā. LLU VMF sagatavots raksts par Abdominālo kriptorhu un sēklinieku pataloģiju. Un vēl citi seši interesanti raksti sadaļā zinātne un prakse. Ar VŽ redaktores Daces Upenieces vārdiem novēlam: "Lai Jums visiem brīnišķīgi Ziemassvētki un it visā veiksmīgs Jaunais - 2021. gads! Lai Jums veselība, drošiba, stabilitāte un izaugsme!"
2020.gada rudens #3   (4.00 KB) 
Informatīvā biļetene nummurā sadaļā Profesijas dzīve- valdes priekšsēdētāja 100 dienas amatā; par l/s dzīvnieku veterinārārstu profesionālās sekcijas atjaunošanu. Zinātne un prakse- sadaļā atradīsiet noderīgu informāciju un atziņas gan par l/s dzīvnieku , gan mīļdzīvnieku veterinārmedicīniskiem jautājumiem. Ar ši mācību gada jstudiju jaunumiem dalās VMF dekāns. Par homeopātiju Māras Vidužas rakstā. Vēstures lapusē par dviem LVB Goda biedriem, atzīmējot viņu 100.gadi.
2020. gada vasara (#2)   (3.68 MB) 
Pārmaiņas Latvijas Veterinārārstu biedrībā tuvojas; Darbs Latvijas Veterinārārstu biedrībā ir drošās rokās! ; Atbalsts antimikrobiālās rezistences ierobežošanas rīcības plāna „Viena veselība” ieviešanai Latvijā; GUNDEGA MIČULE. FVE neklātienes Ģenerālā asambleja ; GUNDEGA MIČULE. Par FVE darbu Covid 19 pandēmijas laikā.
2020. gada pavasaris (#1)   (6.38 MB) 
Mēs visa pasaule esam COVID-19 (SARS-CoV-2) vīrusa notikumu centrā, kura dēļ mums jāievēro un jāsadzīvo ar daudz un dažādiem ierobežojumiem. VŽ redaktore atgādina, ka šajā laikā neviens nav atcēlis un nav beigušās veterinārmedicīnā aktuālās infekciju slimības to uzraudzība un ar to saistītās nebūšanas. Žurnālā numurā izsmeļošs raksts par KORONAVĪRUSU.
Īss pārskats intereses rosināšanai - ārstniecības augi dzīvnieku ārstēšanai. Tāpat urnālā Jūs izlasīsiet interesantus klīniskos gadījumus.
2019. gada ziema (#4)   (5.49 MB) 
Sājā žurnāla numurā Veterinārā Žurnāla redaktore mūs aizrauj šī gada laikā paveiktajos notikumos, kas ir bijuši nozīmīgi veterinārmedicīnā. Aizvadīta Veterinārmedicīniskās fakultātes 100 gades konference. Īpaša dzimšanas diena arī LVB Veterinārajam Žurnālam, kuram nosvinēti nu jau 30 gadi. Interesanti klīnisko gadījumu raksti un ne tikai.
Ieskats Eiropas Veterinārārstu federācijas rudens Ģenerālajā asamblejā.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2021