Jaunākās ziņas

 • LVB valdes sēde

  2020. gada 24. janvārī plkst. 12:00, LVB telpās, Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā notiks LVB valdes sēde. [vairāk]
 • Sēru vēsts: miris veterinārārsts Roberts Neicinieks

  Sēru vēsts: miris veterinārārsts Roberts Neicinieks

  Katrs sava liktens ziņā,
  Viens vien mūžs mums katram dots.
  (D.Avotiņa)
   
  Mūžībā aizgājis veterinārārsts Roberts Neicinieks. (01.01.1934-13.01.2020)
  Izvadīšana 18.01.2020 plkst.12:00 no Madonaspilsētas kapiem.
   
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.
  LVB Madonas nodaļas veterinārārsti [vairāk]
 • Aicinājums veterinārārstiem

  Cik liela izpratne par post mortem apskates nozīmi ir Latvijā? Vai veterinārārsta darbs dzīvnieku kautuvēs un dzīvnieku izcelsmes pārtikas ražošanas uzņēmumos ir prestižs? Vai veterinārārsta darbs dzīvnieku kautuvēs ir novērtēts ar labu atalgojumu? Šādus un līdzīgus jautājumus noteikti uzdod sev un saviem kolēģiem ikviens veterinārārsts, kurš vēlētos strādāt dzīvnieku kautuvē par valsts pilnvaroto veterinārārstu.  [vairāk]
 • LVB aicina suņu īpašniekus izmantot LDC sniegto iespēju un pārliecināties vai viņa suns ir reģistrēts LDC datubāzē un vai tur norādītais tālrunis ir tāds pa kuru tiešām ir iespējams sazināties

  Suņu īpašnieku bezatbildības dēļ  dzīvnieki klaiņo, pilda patversmes un nevar atgriezties mājās. Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina suņu īpašniekus izmantot LDC datubāzi, lai pārliecinātos, ka viņu suns ir reģistrēts un reģistrā ir pieejami aktuālie tālruņa numuri pa kuriem var sazināties ar īpašnieku. [vairāk]
 • PVD informē - Aitu un kazu bakas

  PVD informē - Aitu un kazu bakas

  Informācija atjaunināta 20.12.2019.
   
  18.decembrī Krievijas Federācijas Pleskavas apgabalā, Puškinogradas rajonā, aptuveni 50 km no Latvijas Republikas robežas, 1000 aitu lielā novietnē ir apstiprināta saslimšana ar aitu un kazu bakām. Saslimšana klīniski konstatēta 200 aitām, no kurām 100 aitas ir nobeigušās.
   
    [vairāk]
 • Sēru vēsts: miris docents emeritus Parčinskis Oļģerts Jānis

  Sēru vēsts: miris docents emeritus Parčinskis Oļģerts Jānis

  Latvijas Veterinārārstu biedrība informē, ka 12.12.2019. uz Aizsaules dārziem devies LVB Goda biedrs docents emeritus Parčinskis Oļģerts Jānis 
  (04.11.1928-12.12.2019).

  Docenta emeritus  Oļģerta Parčinska izvadīšana notiks  ceturtdien, 19. decembrī plkst. 14.30   Ziepniekkalna kapsētā, Rīgā , Mālu ielā 19, Zemgales priekšpilsēta.

  LVB izsaka līdzjūtību personīgi dzīvesbiedrei Melitai Parčinskai, tuviniekiem un visai Latvijas veterinārārstu saimei. [vairāk]
 • PAZIŅOJUMS PAR IZMAIŅĀM VETERINĀRO APLIECĪBU IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBĀ

  Informējam, ka no 2019. gada 24. decembra suni ir jāapzīmē ar mikročipu un viņam drīkst izsniegt  tikai ES noteikta parauga mājas (istabas) dzīvnieka PASI*. Šādas pasības nosaka izmaiņas “Veterinārmedicīnas likumā” no 2019.gada 24. decembra.
  Tas nozīmē, ka vakcinācijas APLIECĪBAS turpmāk  no LVB ir jāiegādājas kaķiem, seskiem  u.c. mīļdzīvniekiem (izņemot suņus!!!), kurus neesat apzīmējuši  ar mikročipu un ar kuriem  kopā nav nolūka šķērsot Latvijas robežu.
  Līdz šim izsniegtās APLIECĪBAS būs derīgas visu suņa mūžu, tāpēc tās nav jāmaina pret PASI!
    [vairāk]
 • 2019.gada 24.decembrī stāsies spēkā jaunie Veterinārmedicīnas likuma grozījumi

  2019.gada 24.decembrī stāsies spēkā  jaunie Veterinārmedicīnas likuma grozījumi.  Tāpēc LVB aicina veterinārārstus iepazīties ar tiem  un veikt izmaiņas sava darba organizēšanā, kuras nepieciešama, lai izpildītu likumā noteiktās prasības
  https://likumi.lv/ta/id/311254-grozijumi-veterinarmedicinas-likuma [vairāk]
 • Veterināro zāļu blakusparādību ziņošanas kārtība

  Veterināro zāļu blakusparādību ziņošanas kārtība

  Pārtikas un veterinārais dienests aicina kolēģus, veterinārārstus ziņot laicīgi par veterināro zāļu blakusparādībām.
  Veterināro zāļu blakusparādību ziņošanas kārtība, šeit. [vairāk]
 • Lūgums palīdzēt kolēģei!

  Veterinārārstei 1996. gada absolventei Mariannai Docenko ir uzstādīta multiplās sklerozes diagnoze. Pašlaik viņa ārstējas Stradiņa slimnīcā. Ārstēšanās process paredzams garš un nepieciešama mūsu palīdzība – gan garīga (labas domas), gan fiziska (aizbraucot uz slimnīcu) un arī materiāla, jo slimība ir nopietna un ārstēšanās prasa līdzekļus.
  Ne visi var aizbraukt uz slimnīcu un fiziski palīdzēt, bet visi varam iespēju robežās palīdzēt materiāli. Mariannas brālis ir atvēris kontu ziedojumiem.
  Maksājuma mērķī lūdzu norādiet:  “ziedojums Mariannas aprūpei”. 
  Dmitrijs Docenko LV59PARX0006281500002
  [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Konsultācijas un eksāmens veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšanai

  Konsultācijas un eksāmens veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšanai [vairāk]
 • Aktuālās izmaiņas Veterinārmedicīnas un dzīvnieku aizsardzības likumā, kas būtiski ietekmēs mājas (istabas) dzīvnieku prakses ārstu darbu.

  Aktuālās izmaiņas Veterinārmedicīnas un dzīvnieku aizsardzības likumā, kas būtiski ietekmēs mājas (istabas) dzīvnieku prakses ārstu darbu. [vairāk]
 • Eksotisko dzīvnieku medicīna

  Eksotisko dzīvnieku medicīna [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Kāds ir Jūsu viedokis par LVB Statūtu grozījumiem


Sludinājumi

 • Veterinārārsts - Ziemeļvidzemes pārvaldē
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina vakanci - Veterinārārts Ziemeļvidzemes pārvaldē.
  Tavu pieteikumu gaidīsim e-pastā: konkursi@pvd.gov.lv līdz 2020. gada 16. februārim.

  Sludinājums, šeit.
  [Apskatīt]

 • Aicinām darbā veterinārās klīnikas vadītāju/veterinārārstu Jēkabpilī
  Zaļā veterinārā aptieka aicina darbā veterinārās klīnikas vadītāju/veterinārārstu Jēkabpilī.

  DARBA PIENĀKUMI
  • Mazo dzīvnieku ārstēšana (terapija, ķirurģija, ultrasonogrāfija, konsultācijas);
  • Atbilstošu produktu ieteikšana klientiem un veterinārās aptiekas preču tirdzniecība;
  • Dokumentācijas pildīšana
  Informācija par sludinājumu, šeit.
  [Apskatīt]

 • Portatīvā ultrasonogrāfijas iekārta GE LOGIQ e, 2014.g.
  Pārdodu lietotu pārvietojamu, portatīvo ultrasonogrāfijas iekārtu GE LOGIQ e, 2014.g.
  Komplektā 2 zondes ( konveksa - vēders,lineārā - mīkstie audi, asinsvadi ), termālais printeris, pārvietojamie ratiņi.
  Cena 9200 eur
  Tel: 29120755 ( vēlams sms vai WhatsApp ), Dr Egīls Buļbiks
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2019

2019. gada rudens (#4)   (4.66 MB) 
Rudens VŽ, Žurnāla redaktore mūs aizrauj rudens krāsu, sajūtu un pārdomu virpulī, kas ietver sevī informāciju par to, ka tālajā 1919. gadā tika dibināta Veterinārmedicīnas fakultāte kā viena no Latvijas Universitātes fakultātēm, kas šogad svin savu 100 dzimšanas dienu.
Ieskats LVB profesionālās ētikas komisijas darba procesā, kā arī kopsavilkums no izskatīta gadījuma. 2019. gada 11. oktobrī svinīgs notikums, Latvijas Veterinārārstu biedrībai tiek piešķirts Lietuvas Veterinārārstu asociācijas (LVGA) Goda biedra statuss. Arī šajā žurnāla numurā LVB valde un organizatori aicina kolēģus dalīties atmiņās par spilgtiem notikumiem savā veterinārārstu praksē. Tie var būt saistīti ne tikai ar praktisko klīnisko darbu, bet arī laikmetu, vidi, profesiju ikdienu raksturojoši notikumu apraksti. No šiem atmiņu stāstījumiem plānojam veidot izdevumu "Veterinārārstu stāsti simtgadei"veltīti gan valsts, gan biedrības jubilejai. Tāpat žurnālā varat izlasīt daudz dažādus ar jomu saistītus rakstus.
2019. gada vasara (#2)   (7.27 MB) 
VŽ 2019. gada vasaras numurā (#2) Veterinārā žurnāla redaktora sleja. Šajā numurā Gundegas Mičules raksts par Pavasara FVE Ģenerālās asamblejas norisi Bratislavā. Mazs ieskats 29. maija Labturības seminārā. Iepazīstina ar Veterinārmedicīnas fakultātes jauno dekānu. Ieskats 2019. gada 1. jūnijā Tagadējo un bijušo LVB vadības pārstāvju neformālā tikšanās. Kā arī aicinājums  - veterinārārstus dalīties atmiņās par spilgtākajiem notikumiem savā veterinārārsta praksē. No sīem atmiņu stāstījumiem plānojam veidot brošūru "Veterinārārstu stāsti simtgadei"" veltītu gan valsts, gan biedrības jubilejai.
2019. gada pavasaris (#1)   (11.64 MB) 
VŽ 2019. gada pavasara numurā (#1) redaktora slejā žurnāla redaktore Māra Viduža tēlaini apraksta pavasara iestāšanos, kā arī īsu ieskatu žurnālā.
Raksts par 7. aprīļa Eiropas Veterinārārstu Federācijas (FVE) valdes un Baltijas valstu reģiona Veterināro asociāciju tikšanos, kuras mērķis bija izzināt Baltijas valstu aktualitātes un iezīmēt veterināro asociāciju sadarbības prioritāšu turpmākos virzienus. Tāpat žurnāls iepazīstinās jūs ar LVB jaunajām biroja telpām Jelgavā. Svarīgs raksts mums visiem par jauno ES veterināro zāļu regulu (2019/6). Pieredze, sajūtas, viedokļi pēc "Dogo" sāgas, to visu un vēl vairāk noderīgu informāciju Jūs varat izlasīt šī gada #1 VŽ.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2020