Padoms kā rīkoties suņu un kaķu saimniekiem ziemā
Ja mēs paši sevi no ziemas apstākļos radītiem apdraudējumiem spējam pasargāt, tad mūsu uzticamie draugi un ģimenes locekļi , mājdzīvnieki, paši to nespēj. Ilgstoša atrašanās zemā temperatūrā, mitrumā un vējā var izrādīties dzīvībai bīstama gan suņiem, gan kaķiem. Tādēļ vēlreiz daži ieteikumi un atgādinājumi mājdzīvnieku īpašniekiem kā parūpēties par saviem mīluļiem ziemā.
Ieteikumi Iekštelpās mītošiem mājdzīvniekiem:
- Ja ir novērojama stipra snigšana un sals ir -10 0 C un zemāk suņus drīkstētu izlaist tikai, lai nokārtotu dabīgās vajadzības, bet kaķi visu laiku jātur telpās.
- Pēc pastaigas ,nekavējoties notīriet no mājdzīvnieka ķepām un apmatojuma sniegu, ledu, sāli un sakrājušos dubļus.
- Pirms pastaigām uzvelciet suņu apavus uz suņu ķepām vai ieziežiet pēdu spilventiņus ar vazelīnu vai speciāli šim mērķim paredzētiem aizsargkrēmiem, lai pasargātu ķepas no ietves sāls ietekmes un ķīmiskām vielām;
- Atgriežoties no pastaigas noslaukiet vazelīnu vai speciālās aizsargziedes.
- Pārliecinieties, ka jūsu mājdzīvnieka guļas vieta nav uz grīdas aukstā vai caurvējā jūsu mājas zonā.
- Suņiem atrodoties vairāk iekštelpās, tie mazāk nodarbināti ar fiziskām aktivitātēm, tādēļ barība būtu jāsamazina vai jādod mazākām porcijām, lai neveicinātu liekā svara pieaugumu un nerastos veselības problēmas.
Ieteikumi ārā mītošiem mājdzīvniekiem:
- Stipras snigšanas un ja sals ir -10 0 C un zemāk suņiem un kaķiem jānodrošina patvērums kādā telpā – kūtī, šķūnī, garāžā vai dzīvojamā mājā .
- Āra mājdzīvniekiem aukstā laikā ir nepieciešams vairāk pārtikas, jo tiem jāsadedzina vairāk kaloriju, lai tiem būtu silti.
- Pārbaudiet savus mājdzīvniekus vai nav apsaldējumi, īpaši uz ķepām un ausīm.
- Pārliecinieties, ka jūsu mājdzīvnieka ūdens nekad nav sasalis.
- Nodrošiniet savam sunim guļas vietu ar siltu paklāju, maisu ar siena vai salmu pildījumu.
- Ja jūsu transporta līdzeklis atrodas ārā, ir zināms, ka kaķi siltuma dēļ mēdz ielīst uz transportlīdzekļu dzinējiem,pirms iedarbiniet dzinēju, pieklauvējiet pie automašīnas pārsega, ja jums ir aizdomas, ka jūsu kaķis varētu atrasties iekšā.
- Uzmanieties, vai nav jūsu mājdzīvniekam hipotermijas pazīmju – vājš pulss, paplašinātas acs zīlītes, palēlināta sirdsdarbība, stipri un izteikti muskuļu drebuļi, gaišas vai zilas gļotādas, suns kļūst letarģisks. Ārkārtējas hipotermijas sekas var būt neiroloģiskas problēmas, tostarp koma, sirdsdarbības problēmas un nieru mazspēja.
- Ziemā mēs izmantojam saviem transporta līdzekļiem dažādus nesasalstošus šķidrumus gan logu tīrīšanai, gan dzesēšanas sistēmai antifrīzi. Novietojiet tos tā, ka tiem nevar piekļūt jūsu mājdzīvnieki. Antifrīze ir īpaši toksiska suņiem un pat ielaizot niecīgu devu var izraisīt suņa nāvi Pazīmes, kas var liecināt, ka suns ir piekļuvis indīgajai vielai, ir sagurums, nespēja noturēt līdzsvaru, sāpes, pieskaroties pavēderei, neierasti liela vēlme pēc ūdens. Kad antifrīzs ir nonācis gremošanas sistēmā, suni glābt ir tikpat kā neiespējami. Vienmēr aizdomu gadījumos par iespējamo saindēšanos neatliekami jāsazinās ar savu praktizējošo veterinārārstu vai jāvēršas pēc palīdzības tuvākajā veterinārajā klīnikā.
Informāciju sagatavoja I.Ritmane
0 Komentāri