Konference 2016: lektori

Mazo dzīvnieku Dzīvnieku Veterinārārstu Sekcija
12:15 ​Klīniskie gadījumi mazo dzīvnieku praksēs


Plēsīgie savvaļas putni, to ārstēšana un rehabilitācija

Signe Gorbāne, veterinārārste, Veterinārā klīnika "Labākie draugi", Alūksne

Kopš bērnības ir interese par dabu, medicīnu un dzīvniekiem. To visu studiju laikā ir veiksmīgi izdevies apvienot vienā profesijā. 2009. gadā absolvēju Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti. Paralēli studijām guvu pieredzi veterinārajās klīnikās „Veterinārmedicīnas izglītības centrs” un „Mazo brāļu hospitālis”. Pēc studijām atgriezos dzimtajā pilsētā Alūksnē un darbojos veterinārajā klīnikā „Labākie draugi”.Kaķu kaudālais stomatīts

 Agris Ilgažs, Dr.Med.Vet., LLU VMF Docents

Absolvējis LLU VMF 1991. gadā, strādājis un specializējies veterinārajā stomatoloģijā jau 23. gadus. 2014. gadā aizstāvējis promocijas darbu  „Bakteriālais spektrs mutes dobumā un divpadsmitpirkstu zarnas himusā suņiem ar periodontītu” un ieguvis zinātņu doktora grādu Veterinārmedicīnas nozarē Ķirurģijas apakšnozarē (Dr.med.vet.). Vada lekciju kursus “Operatīvajā ķirurģijā”, “Veterinārajā stomatoloģijā”, piedalās Rotācijas prakses vadīšanā. Zinātniskā darba virziens – mutes dobuma patoloģijas dažādu sugu dzīvniekiem.


Iedzimtais šarpeju drudzis

Jevgēņija Ostroga, veterinārārste, DVC, Rīga

Sertificēta veterinārārste Jevgēnija Ostroga ir beigusi Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti, sākot no 2004.gada ir strādājusi patversmē „Dzīvnieku draugs" un 2013. gadā pievienojās „Dzīvnieku veselības centra" kolektīvam.
Specializējās mazo dzīvnieku terapija, neatliekamajā palīdzībā un uzvedībā.
Brīvo laiku patīk pavadīt ar draugiem, ģimeni un saviem dzīvniekiem.
 Veterinārārste ir apguvusi dzīvnieku ārstēšanas, uzvedības un tās korekcijas, kā arī dzīvnieku labturības kursus un programmas Latvijā, Lielbritānija, Somijā un ASV. 


Jauns skatījums uz sieviešu kārtas suņu un kaķeņu sterilizāciju

 Aigars Briņķis, veterinārārsts, DVC, Rīga

Dzimis 14.06.1969.
SIA Dzīvnieku veselības centrs - galvenais veterinārārsts, īpašnieks. 
LVB valdes loceklis.
2 bērnu tēvs
Beidzis LLU VMF 1993. g
Stažējies ASV, Krievijā, Dānijā, Vācijā, Somijā, kā arī citās Eiropas valstīs.
Padziļināta interese endoskopijā, artroskopijā, ķirurģijā.


14:30 Aizkuņģa dziedzera slimību laboratoriskā diagnostika (angļu val. bez tulkojuma)

Dr. Elisabeth Muller (Laboklin, Vācija)

Veterinary studies at Hannover vet school, doctoral degree at Hannover vet school in microbiology, veterinary chamber certified specialization in microbiology, qualified to carry out specialization. 
Since 1989 owner and CEO of Laboklin, specialized vet lab, now a group consisting of labs in 9 countries throughout Europe  and representatives in a number of additional ones.
Talks, seminars and publications in various diagnostic fields.
 
L/S dzīvnieku veterinārārstu sekcija
Lektorus uzaicināja LVB L/s dzīvnieku veterinārārstu sekcija
 

11:15 Uz pierādījumiem balstīta klīnisko mastītu ārstēšana (angļu val. ar tulkojumu)
12:15 Mastītu kontroles programmas atkarībā no konkrētu, specifisku mastītu ierosinātāju klātbūtnes (angļu val. ar tulkojumu)

Dr. Piret Kalmus (Tartu Dabaszinātņu universitāte, Igaunija)

Piret Kalmus has graduated from veterinary faculty in 1994 in Estonia. She has worked in the Estonian Univeristy of Life Sciences for more than 20 years. Currently she is associate professor of bovine clinical medicine. She teaches herd health and milk quality.
The reseach areas related with treatment of clinical mastitis and antimicrobial resistance. She is an udder health consultant for more than 15 years, visiting routenly dairy farms and giving advice mainly on udder health and mastitis issues.


14:30 Antibiotiku lietošanas pamatprincipi un riski

Dr. Uga Dumpis, Dr.med., Profesors, LU


Dzimis 1967. gada 14. decembrī Rīgā. Mācījās Rīgas 64. vidusskolā, studējis Latvijas Medicīnas akadēmijas (AML) Ārstniecības fakultātē (1987-1993).Pēc studiju beigām papildinājies tropiskajā medicīnā Karolinskas institūtā Stokholmā (1994) un ar Sorosa stipendiju Oksfordas Universitātē (1996-1997). Studējis PhD programmā Open University, līdztekus bijis klīniskais pētnieks Oksfordas Universitātes Wellcome Trust cilvēka ģenētikas centrā (1997-2000).Pētījis hroniskā vīrusu hepatīta B infekcijas izplatīšanos Tropiskās medicīnas zinātniskajā institūtā Gambijā. Pēc atgriešanās dzimtenē no 2000.gada Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs un vecākais pētnieks Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS). LU Medicīnas fakultātes asociētais profesors (2001), profesors (2014). 2016. gada 12. februārī Latvijas Ārstu biedrība viņam pasniedza balvu „Gada cilvēks medicīnā 2015”.
 


Zirgu Veterinārārstu sekcija
11:15 Lacerāciju noslēgšanas pamatprincipi lielajiem dzīvniekiem. Stratēģijas primārai un sekundārai brūču sadzīšanai. (angļu val.)
12:15 Pārsēji un ārējā fiksācija lielajiem dzīvniekiem. (angļu val.)

Christoph Koch, DVM., dipl. ACVS, ECVS (Šveice, deputy head of ISME - Clinic Bern) 
14:30 Pieeja zirgam

Juris Tolpežņikovs, Mg. vet. med., ZĀS priekšsēdētājS, BaltVetHom vadītājs
CV atrodams šeit.


 
 
Kautuvju ekspertiem
11:15 ​Endoparazīti aitām, cūkām

Anna Krūklīte, 
Mg.med.vet., LLU VMF lektore 

Strādā LLU VMF Pārtikas un vides higiēnas institūtā kopš 1971.gada. Vada nodarbības VMF un LF studentiem mācību priekšmetā Parazitoloģija un invāzijas slimības. Sniedz konsultācijas dzīvnieku audzētājiem parazitoloģijas jautājumos.


12:15 Pieredze Anglijas kautuvēs

Ketrina Cīrule, veterinārārste

Mani sauc Ketrina Cirule. Esmu dzimusi 1971. gada 9. novembrī Ventspilī. Esmu precējusies un man ir trīs bērni. 1996. gadā pabeidzu studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē Veterinārmedicīnas fakultātē.
1997. - 1998. strādāju par veterinārārsti Ventspils zvērsaimniecībā.
2001. - 2006. strādāju Pārtikas un veterinārajā dienestā Ventspils pārvaldē par pārtikas inspektori.
2007. - 2008. strādāju Hygiene Audit Ltd. (Anglija) un Grants Veterinary Services Ltd.(Anglija) par veterināro ekspertu (meat hygiene inspector).
2014. gadā ar ģimeni atgriezāmies Latvijā. Pašlaik esmu mājsaimniece savā piemājas saimniecībā “Oškalni” Ventspils rajonā. Mums ir neliels aitu bariņš un vistas.
Brīvajā laikā mācos spēlēt čellu un dodos pastaigās pa mežu.
Veterinārajiem Asistentiem
11:15 Mazo dzīvnieku ēdināšana ar dabīgo un komerciālo barību

Ilze Pētersone, 
Mag.Vet.Med., LFHom (Vet) 

CV atrodams šeit.

12:15 ​Parazītu profilakse -- kā izvēlēties piemērotāko līdzekli

Dace Keidāne,
LLU VMF asoc.Prof., Dr.med.vet

Strādā LLU VMF Pārtikas un vides higiēnas institūtā kopš 2012.gada. Vada nodarbības VMF studentiem mācību priekšmetā Parazitoloģija un invāzijas slimības. Sniedz konsultācijas dzīvnieku audzētājiem parazitoloģijas jautājumos.


13:45 Praktiskie darbi - vet. asistentu pamatprasmes

Liene Dindone
, MS, DVM, (Mičiganas Štata universitāte, ASV), Dzīvnieku Veselības Centrs (DVC).

Pirms veterinārmedicīnas grāda iegūšanas, nodarbojās ar feromonu pētniecību un to iedarbību uz kukaiņiem, lai glābtu pasauli no piesārņojuma.   Pēc veterinārārsta profesijas apgūšanas 26 gadus strādājusi ASV - kā iekšķigo slīmību ārste un ķiruģe, kā arī labratorisko darbu pārraudzītāja. Visvairāk Lienei patīk dermatoloģija.  
1994.gadā ar ģimeni pārcēlusies uz Latviju un vienu gadu mācījusi mazo dzīvnieku slimības studentiem un veterinārārstiem. 2012.gadā pārcēlusies uz Latviju pilnīgi. Strādā, kā arī ir viena no īpašniecēm Dzīvnieku Veselības Centrā, Rīgā, kā arī SIA Universitātes Vetfonds.


 
Plenārsēde
17:15 ​Suņu megaesophagus uzliesmojuma izpētes apskats. Diskusija.

Ilze Matīse-VanHoutana,
vet. patologs, Dipl.ACVP , LVB valdes locekle

Absolvēju LLU VMF 1994. gadā un drīz pēc tam devos mācīties tālāk  uz ASV, Aijovas pavalsts universitāti.  Vispirms maģistrantūrā studēju mikrobioloģiju, imunoloģiju un preventīvo medicīnu, pēc tam doktorantūrā – veterināro patoloģiju.  Atklāju, ka patoloģija ir tas, kas mani interesē, jo dod iespēju būt gan praktiķim, gan zinātniekam.  2004. gadā nokārtoju ASV sertifikācijas eksāmenu veterinārajā patoloģijā.  Kā patologs esmu strādājusi ASV Minesotas pavalsts veterinārajā diagnostikas laboratorijā, Minesotas universitātes Vēžu pētniecības centrā, esmu mācījusi patoloģiju studentiem gan ASV, gan Latvijā.  Kopš atgriešanās Latvijā 2009. gadā sniedzu biopsiju izmeklējumus praktizējošiem veterinārārstiem un iesaistos projektos, kuros vajadzīga patologa ekspertīze.  Manu profesionālo ceļu lielā mērā ir ietekmējuši 3 mentori: Paul Eness – praktiķis, mazo atgremotāju dakteris Aijovas pavalstī, Harley Moon – patologs un mans doktorantūras vadītājs, un Juris Tolpežņikovs.  Brīvā laika ir maz un viss, kas paliek pāri pēc biopsijām un megaesophagus, tiek ģimenei. Varētu teikt, ka mans hobijs ir mani bērni. Aptauja

Vai Jūs vakcinēsieties pret Covid-19?


Sludinājumi

 • Aicinām savā komandā VETERINĀRĀSTU/-I
  SIA CENTRS AV ir veterinārās jomas uzņēmums, kas saviem klientiem ir pazīstams kā aptieku tīkls Zaļā Veterinārā aptieka. Uzņēmums, kura galvenās vērtības ir godīgums, cieņa un profesionāli darbinieki, nu jau 23 gadus piedāvā kvalitatīvas preces mīļdzīvniekiem un lauksaimniecības dzīvniekiem. Plašajā preču klāstā ir pieejama dzīvnieku barība, papildbarības, veterinārie medikamenti, instrumenti, materiāli, kā arī zoo preces.
  Šobrīd Centrs AV ir izaudzis līdz 12 veterinārajām aptiekām visā Latvijā un pirmajai veterinārajai klīnikai Jēkabpilī.
  Aicinām savā komandā VETERINĀRĀSTU/-I

  Vairāk par vakanci, šeit.

  CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: info@vetaptiekas.lv
  Tālrunis informācijai: 20040392
  www.vetaptiekas.lv
   
  [Apskatīt]

 • Inspektors veterinārās uzraudzības jomā - Dienvidkurzemes pārvaldē
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina vakanci - Inspektors veterinārās uzraudzības jomā - Dienvidkurzemes pārvaldē

  Tavu pieteikumu gaidīsim e-pasta: konkursi@pvd.gov.lv līdz 2021. gada 10. martam

  Vairāk par vakanci, šeit.
  [Apskatīt]

 • Veterinārārstu/veterināro konsultantu darbam aptiekā t/c Globuss Cēsīs
  Latvijā vadošais zoopreču mazumtirdzniecības veikalu tīkls DINO ZOO aicina pievienoties savai komandai:
   
  Veterinārārstu/veterināro konsultantu darbam aptiekā t/c Globuss Cēsīs
   
  Mēs piedāvājam:   
  1. Stabilu un interesantu darbu nozares vadošajā uzņēmumā;
  2. Pozitīvi domājošus kolēģus un labus darba apstākļus;
  3. Atalgojumu no 810 līdz 1050 € menesī (bruto);
  4. Elastīgu darba grafiku.
  Mēs sagaidām, ka Tev ir:
  1. Izglītība veterinārmedicīnā (vetārsts, vet. asistents, vet. feldšeris vai augstākā izglītība farmācijā);
  2. Izcilas komunikācijas spējas;
  3. Augsta atbildības sajūta, profesionalitāte.
  Darba pienākumi:
  1. Veterināro medikamentu un zoopreču pārdošana;
  2. Klientu konsultēšana;
  3. Darbs ar preci
   
  Sūti savu CV uz e-pastupersonals@dinozoo.lv vai atstāj to veikalā!
  *Sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri iekļūs nākamajā atlases kārtā. Ja vēlaties, lai Jūsu iesniegtais pieteikums ar CV tiktu saglabāts izmantošanai turpmākajā atlasē SIA “Zoo Centrs”, lūdzu pieteikumā norādiet: Piekrītu, ka mans pieteikums un CV tiek
  saglabāts SIA „ Zoo Centrs” un var tikt izmantots turpmākā atlasē uz citām atbilstošām vakancēm SIA „Zoo Centrs”. Dati tiks saglabāti 3 mēnešus.
   
  Uzņēmuma rekvizīti: SIA ZOO CENTRS, reģ.nr. 40003622166, adrese: Vienības gatve 109, Rīga, LV – 1058
   

  Vairāk par vakanci, šeit.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2020

2020. gada ziema (#4)   (4.00 KB) 
Kā jau visi esat pamanījuši, šogad VŽ  #4 gada žurnāls ir publicēts un jau noteikti esat savās pasta kastītēs saņēmuši pirms Ziemassvētkiem. Arī turpāk visus četrus žurnāla numurus saņemsiet tekošā gada ietvaros.
Šajā VŽ numurā FVE neklātiens Ģenerālā Asamblejā skatītās tēmas. Latvijas veterinārārstes ceļš uz Ameriku - ieskats piedzīvotajā. LLU VMF sagatavots raksts par Abdominālo kriptorhu un sēklinieku pataloģiju. Un vēl citi seši interesanti raksti sadaļā zinātne un prakse. Ar VŽ redaktores Daces Upenieces vārdiem novēlam: "Lai Jums visiem brīnišķīgi Ziemassvētki un it visā veiksmīgs Jaunais - 2021. gads! Lai Jums veselība, drošiba, stabilitāte un izaugsme!"
2020.gada rudens #3   (4.00 KB) 
Informatīvā biļetene nummurā sadaļā Profesijas dzīve- valdes priekšsēdētāja 100 dienas amatā; par l/s dzīvnieku veterinārārstu profesionālās sekcijas atjaunošanu. Zinātne un prakse- sadaļā atradīsiet noderīgu informāciju un atziņas gan par l/s dzīvnieku , gan mīļdzīvnieku veterinārmedicīniskiem jautājumiem. Ar ši mācību gada jstudiju jaunumiem dalās VMF dekāns. Par homeopātiju Māras Vidužas rakstā. Vēstures lapusē par dviem LVB Goda biedriem, atzīmējot viņu 100.gadi.
2020. gada vasara (#2)   (3.68 MB) 
Pārmaiņas Latvijas Veterinārārstu biedrībā tuvojas; Darbs Latvijas Veterinārārstu biedrībā ir drošās rokās! ; Atbalsts antimikrobiālās rezistences ierobežošanas rīcības plāna „Viena veselība” ieviešanai Latvijā; GUNDEGA MIČULE. FVE neklātienes Ģenerālā asambleja ; GUNDEGA MIČULE. Par FVE darbu Covid 19 pandēmijas laikā.
2020. gada pavasaris (#1)   (6.38 MB) 
Mēs visa pasaule esam COVID-19 (SARS-CoV-2) vīrusa notikumu centrā, kura dēļ mums jāievēro un jāsadzīvo ar daudz un dažādiem ierobežojumiem. VŽ redaktore atgādina, ka šajā laikā neviens nav atcēlis un nav beigušās veterinārmedicīnā aktuālās infekciju slimības to uzraudzība un ar to saistītās nebūšanas. Žurnālā numurā izsmeļošs raksts par KORONAVĪRUSU.
Īss pārskats intereses rosināšanai - ārstniecības augi dzīvnieku ārstēšanai. Tāpat urnālā Jūs izlasīsiet interesantus klīniskos gadījumus.
2019. gada ziema (#4)   (5.49 MB) 
Sājā žurnāla numurā Veterinārā Žurnāla redaktore mūs aizrauj šī gada laikā paveiktajos notikumos, kas ir bijuši nozīmīgi veterinārmedicīnā. Aizvadīta Veterinārmedicīniskās fakultātes 100 gades konference. Īpaša dzimšanas diena arī LVB Veterinārajam Žurnālam, kuram nosvinēti nu jau 30 gadi. Interesanti klīnisko gadījumu raksti un ne tikai.
Ieskats Eiropas Veterinārārstu federācijas rudens Ģenerālajā asamblejā.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2021