Konference 2016: lektori

Mazo dzīvnieku Dzīvnieku Veterinārārstu Sekcija
12:15 ​Klīniskie gadījumi mazo dzīvnieku praksēs


Plēsīgie savvaļas putni, to ārstēšana un rehabilitācija

Signe Gorbāne, veterinārārste, Veterinārā klīnika "Labākie draugi", Alūksne

Kopš bērnības ir interese par dabu, medicīnu un dzīvniekiem. To visu studiju laikā ir veiksmīgi izdevies apvienot vienā profesijā. 2009. gadā absolvēju Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti. Paralēli studijām guvu pieredzi veterinārajās klīnikās „Veterinārmedicīnas izglītības centrs” un „Mazo brāļu hospitālis”. Pēc studijām atgriezos dzimtajā pilsētā Alūksnē un darbojos veterinārajā klīnikā „Labākie draugi”.Kaķu kaudālais stomatīts

 Agris Ilgažs, Dr.Med.Vet., LLU VMF Docents

Absolvējis LLU VMF 1991. gadā, strādājis un specializējies veterinārajā stomatoloģijā jau 23. gadus. 2014. gadā aizstāvējis promocijas darbu  „Bakteriālais spektrs mutes dobumā un divpadsmitpirkstu zarnas himusā suņiem ar periodontītu” un ieguvis zinātņu doktora grādu Veterinārmedicīnas nozarē Ķirurģijas apakšnozarē (Dr.med.vet.). Vada lekciju kursus “Operatīvajā ķirurģijā”, “Veterinārajā stomatoloģijā”, piedalās Rotācijas prakses vadīšanā. Zinātniskā darba virziens – mutes dobuma patoloģijas dažādu sugu dzīvniekiem.


Iedzimtais šarpeju drudzis

Jevgēņija Ostroga, veterinārārste, DVC, Rīga

Sertificēta veterinārārste Jevgēnija Ostroga ir beigusi Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti, sākot no 2004.gada ir strādājusi patversmē „Dzīvnieku draugs" un 2013. gadā pievienojās „Dzīvnieku veselības centra" kolektīvam.
Specializējās mazo dzīvnieku terapija, neatliekamajā palīdzībā un uzvedībā.
Brīvo laiku patīk pavadīt ar draugiem, ģimeni un saviem dzīvniekiem.
 Veterinārārste ir apguvusi dzīvnieku ārstēšanas, uzvedības un tās korekcijas, kā arī dzīvnieku labturības kursus un programmas Latvijā, Lielbritānija, Somijā un ASV. 


Jauns skatījums uz sieviešu kārtas suņu un kaķeņu sterilizāciju

 Aigars Briņķis, veterinārārsts, DVC, Rīga

Dzimis 14.06.1969.
SIA Dzīvnieku veselības centrs - galvenais veterinārārsts, īpašnieks. 
LVB valdes loceklis.
2 bērnu tēvs
Beidzis LLU VMF 1993. g
Stažējies ASV, Krievijā, Dānijā, Vācijā, Somijā, kā arī citās Eiropas valstīs.
Padziļināta interese endoskopijā, artroskopijā, ķirurģijā.


14:30 Aizkuņģa dziedzera slimību laboratoriskā diagnostika (angļu val. bez tulkojuma)

Dr. Elisabeth Muller (Laboklin, Vācija)

Veterinary studies at Hannover vet school, doctoral degree at Hannover vet school in microbiology, veterinary chamber certified specialization in microbiology, qualified to carry out specialization. 
Since 1989 owner and CEO of Laboklin, specialized vet lab, now a group consisting of labs in 9 countries throughout Europe  and representatives in a number of additional ones.
Talks, seminars and publications in various diagnostic fields.
 
L/S dzīvnieku veterinārārstu sekcija
Lektorus uzaicināja LVB L/s dzīvnieku veterinārārstu sekcija
 

11:15 Uz pierādījumiem balstīta klīnisko mastītu ārstēšana (angļu val. ar tulkojumu)
12:15 Mastītu kontroles programmas atkarībā no konkrētu, specifisku mastītu ierosinātāju klātbūtnes (angļu val. ar tulkojumu)

Dr. Piret Kalmus (Tartu Dabaszinātņu universitāte, Igaunija)

Piret Kalmus has graduated from veterinary faculty in 1994 in Estonia. She has worked in the Estonian Univeristy of Life Sciences for more than 20 years. Currently she is associate professor of bovine clinical medicine. She teaches herd health and milk quality.
The reseach areas related with treatment of clinical mastitis and antimicrobial resistance. She is an udder health consultant for more than 15 years, visiting routenly dairy farms and giving advice mainly on udder health and mastitis issues.


14:30 Antibiotiku lietošanas pamatprincipi un riski

Dr. Uga Dumpis, Dr.med., Profesors, LU


Dzimis 1967. gada 14. decembrī Rīgā. Mācījās Rīgas 64. vidusskolā, studējis Latvijas Medicīnas akadēmijas (AML) Ārstniecības fakultātē (1987-1993).Pēc studiju beigām papildinājies tropiskajā medicīnā Karolinskas institūtā Stokholmā (1994) un ar Sorosa stipendiju Oksfordas Universitātē (1996-1997). Studējis PhD programmā Open University, līdztekus bijis klīniskais pētnieks Oksfordas Universitātes Wellcome Trust cilvēka ģenētikas centrā (1997-2000).Pētījis hroniskā vīrusu hepatīta B infekcijas izplatīšanos Tropiskās medicīnas zinātniskajā institūtā Gambijā. Pēc atgriešanās dzimtenē no 2000.gada Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs un vecākais pētnieks Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS). LU Medicīnas fakultātes asociētais profesors (2001), profesors (2014). 2016. gada 12. februārī Latvijas Ārstu biedrība viņam pasniedza balvu „Gada cilvēks medicīnā 2015”.
 


Zirgu Veterinārārstu sekcija
11:15 Lacerāciju noslēgšanas pamatprincipi lielajiem dzīvniekiem. Stratēģijas primārai un sekundārai brūču sadzīšanai. (angļu val.)
12:15 Pārsēji un ārējā fiksācija lielajiem dzīvniekiem. (angļu val.)

Christoph Koch, DVM., dipl. ACVS, ECVS (Šveice, deputy head of ISME - Clinic Bern) 
14:30 Pieeja zirgam

Juris Tolpežņikovs, Mg. vet. med., ZĀS priekšsēdētājS, BaltVetHom vadītājs
CV atrodams šeit.


 
 
Kautuvju ekspertiem
11:15 ​Endoparazīti aitām, cūkām

Anna Krūklīte, 
Mg.med.vet., LLU VMF lektore 

Strādā LLU VMF Pārtikas un vides higiēnas institūtā kopš 1971.gada. Vada nodarbības VMF un LF studentiem mācību priekšmetā Parazitoloģija un invāzijas slimības. Sniedz konsultācijas dzīvnieku audzētājiem parazitoloģijas jautājumos.


12:15 Pieredze Anglijas kautuvēs

Ketrina Cīrule, veterinārārste

Mani sauc Ketrina Cirule. Esmu dzimusi 1971. gada 9. novembrī Ventspilī. Esmu precējusies un man ir trīs bērni. 1996. gadā pabeidzu studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē Veterinārmedicīnas fakultātē.
1997. - 1998. strādāju par veterinārārsti Ventspils zvērsaimniecībā.
2001. - 2006. strādāju Pārtikas un veterinārajā dienestā Ventspils pārvaldē par pārtikas inspektori.
2007. - 2008. strādāju Hygiene Audit Ltd. (Anglija) un Grants Veterinary Services Ltd.(Anglija) par veterināro ekspertu (meat hygiene inspector).
2014. gadā ar ģimeni atgriezāmies Latvijā. Pašlaik esmu mājsaimniece savā piemājas saimniecībā “Oškalni” Ventspils rajonā. Mums ir neliels aitu bariņš un vistas.
Brīvajā laikā mācos spēlēt čellu un dodos pastaigās pa mežu.
Veterinārajiem Asistentiem
11:15 Mazo dzīvnieku ēdināšana ar dabīgo un komerciālo barību

Ilze Pētersone, 
Mag.Vet.Med., LFHom (Vet) 

CV atrodams šeit.

12:15 ​Parazītu profilakse -- kā izvēlēties piemērotāko līdzekli

Dace Keidāne,
LLU VMF asoc.Prof., Dr.med.vet

Strādā LLU VMF Pārtikas un vides higiēnas institūtā kopš 2012.gada. Vada nodarbības VMF studentiem mācību priekšmetā Parazitoloģija un invāzijas slimības. Sniedz konsultācijas dzīvnieku audzētājiem parazitoloģijas jautājumos.


13:45 Praktiskie darbi - vet. asistentu pamatprasmes

Liene Dindone
, MS, DVM, (Mičiganas Štata universitāte, ASV), Dzīvnieku Veselības Centrs (DVC).

Pirms veterinārmedicīnas grāda iegūšanas, nodarbojās ar feromonu pētniecību un to iedarbību uz kukaiņiem, lai glābtu pasauli no piesārņojuma.   Pēc veterinārārsta profesijas apgūšanas 26 gadus strādājusi ASV - kā iekšķigo slīmību ārste un ķiruģe, kā arī labratorisko darbu pārraudzītāja. Visvairāk Lienei patīk dermatoloģija.  
1994.gadā ar ģimeni pārcēlusies uz Latviju un vienu gadu mācījusi mazo dzīvnieku slimības studentiem un veterinārārstiem. 2012.gadā pārcēlusies uz Latviju pilnīgi. Strādā, kā arī ir viena no īpašniecēm Dzīvnieku Veselības Centrā, Rīgā, kā arī SIA Universitātes Vetfonds.


 
Plenārsēde
17:15 ​Suņu megaesophagus uzliesmojuma izpētes apskats. Diskusija.

Ilze Matīse-VanHoutana,
vet. patologs, Dipl.ACVP , LVB valdes locekle

Absolvēju LLU VMF 1994. gadā un drīz pēc tam devos mācīties tālāk  uz ASV, Aijovas pavalsts universitāti.  Vispirms maģistrantūrā studēju mikrobioloģiju, imunoloģiju un preventīvo medicīnu, pēc tam doktorantūrā – veterināro patoloģiju.  Atklāju, ka patoloģija ir tas, kas mani interesē, jo dod iespēju būt gan praktiķim, gan zinātniekam.  2004. gadā nokārtoju ASV sertifikācijas eksāmenu veterinārajā patoloģijā.  Kā patologs esmu strādājusi ASV Minesotas pavalsts veterinārajā diagnostikas laboratorijā, Minesotas universitātes Vēžu pētniecības centrā, esmu mācījusi patoloģiju studentiem gan ASV, gan Latvijā.  Kopš atgriešanās Latvijā 2009. gadā sniedzu biopsiju izmeklējumus praktizējošiem veterinārārstiem un iesaistos projektos, kuros vajadzīga patologa ekspertīze.  Manu profesionālo ceļu lielā mērā ir ietekmējuši 3 mentori: Paul Eness – praktiķis, mazo atgremotāju dakteris Aijovas pavalstī, Harley Moon – patologs un mans doktorantūras vadītājs, un Juris Tolpežņikovs.  Brīvā laika ir maz un viss, kas paliek pāri pēc biopsijām un megaesophagus, tiek ģimenei. Varētu teikt, ka mans hobijs ir mani bērni. Aptauja

Kāds ir Jūsu viedokis par LVB Statūtu grozījumiem


Sludinājumi

 • Pārdevējs ar veterināro izglītību. Darba vieta - Rīgas centrs
  Pet Imperium SIA acina darbā pārdevēju ar veterināro izglītību. Darba vieta - Rīgas centrs.
  CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: info@petimperium.lv
  Tālrunis informācijai: 67600055

  Vairāk par vakanci, šeit.
  [Apskatīt]

 • Area Business Representative for small animal product line
  LTD Vetma Looking for:
  Area Business Representative for small animal product  line.
  Vetma Lithuania based company, Distributor  veterinary pharmaceuticals, feed ingredients and pet products. With experience since 2006,  Vetma is proud to represent brands as  Affinity pet care,  Vetpharma Animal Health, S.L., Dyntec al  s.r.o.,  ICF srl ;  Farmadiet - OPKO, Supplexan GmbH & Co.KG. etc

  Vairāk par sludinājumu, šeit.
  + 371 20224258  Gusts Indans
  [Apskatīt]

 • Noliktavas pārzinis
  SIA ''ELMI'' zāļu lieltirgotava aicina darbā noliktavas pārzini.
  Darba apraksts:
  • Veikt preču pieņemšanu un izsniegšanu
  • Ienākošo un izejošo preču reģistrēšana noliktavas uzskaites programmā 1C
  • Prasības kandidātiem:
  • Precizitāte un augsta atbildības sajūta,
  • Labas datorprasmes,
  Uzņēmums piedāvā:
  • ilgtermiņa sadarbības iespējas
  • atalgojumu 840 eiro brutto
  • sociālās garantijas,
  • veselības apdrošināšanu,
  • draudzīgu kolektīvu.
  Darba vieta Rīgā, Teikā, Krīvu ielā 11 (blakus organiskās sintēzes institūtam).
  Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz: tose@apollo.lv
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2019

2019. gada rudens (#3)   (4.66 MB) 
Rudens VŽ, Žurnāla redaktore mūs aizrauj rudens krāsu, sajūtu un pārdomu virpulī, kas ietver sevī informāciju par to, ka tālajā 1919. gadā tika dibināta Veterinārmedicīnas fakultāte kā viena no Latvijas Universitātes fakultātēm, kas šogad svin savu 100 dzimšanas dienu.
Ieskats LVB profesionālās ētikas komisijas darba procesā, kā arī kopsavilkums no izskatīta gadījuma. 2019. gada 11. oktobrī svinīgs notikums, Latvijas Veterinārārstu biedrībai tiek piešķirts Lietuvas Veterinārārstu asociācijas (LVGA) Goda biedra statuss. Arī šajā žurnāla numurā LVB valde un organizatori aicina kolēģus dalīties atmiņās par spilgtiem notikumiem savā veterinārārstu praksē. Tie var būt saistīti ne tikai ar praktisko klīnisko darbu, bet arī laikmetu, vidi, profesiju ikdienu raksturojoši notikumu apraksti. No šiem atmiņu stāstījumiem plānojam veidot izdevumu "Veterinārārstu stāsti simtgadei"veltīti gan valsts, gan biedrības jubilejai. Tāpat žurnālā varat izlasīt daudz dažādus ar jomu saistītus rakstus.
2019. gada vasara (#2)   (7.27 MB) 
VŽ 2019. gada vasaras numurā (#2) Veterinārā žurnāla redaktora sleja. Šajā numurā Gundegas Mičules raksts par Pavasara FVE Ģenerālās asamblejas norisi Bratislavā. Mazs ieskats 29. maija Labturības seminārā. Iepazīstina ar Veterinārmedicīnas fakultātes jauno dekānu. Ieskats 2019. gada 1. jūnijā Tagadējo un bijušo LVB vadības pārstāvju neformālā tikšanās. Kā arī aicinājums  - veterinārārstus dalīties atmiņās par spilgtākajiem notikumiem savā veterinārārsta praksē. No sīem atmiņu stāstījumiem plānojam veidot brošūru "Veterinārārstu stāsti simtgadei"" veltītu gan valsts, gan biedrības jubilejai.
2019. gada pavasaris (#1)   (11.64 MB) 
VŽ 2019. gada pavasara numurā (#1) redaktora slejā žurnāla redaktore Māra Viduža tēlaini apraksta pavasara iestāšanos, kā arī īsu ieskatu žurnālā.
Raksts par 7. aprīļa Eiropas Veterinārārstu Federācijas (FVE) valdes un Baltijas valstu reģiona Veterināro asociāciju tikšanos, kuras mērķis bija izzināt Baltijas valstu aktualitātes un iezīmēt veterināro asociāciju sadarbības prioritāšu turpmākos virzienus. Tāpat žurnāls iepazīstinās jūs ar LVB jaunajām biroja telpām Jelgavā. Svarīgs raksts mums visiem par jauno ES veterināro zāļu regulu (2019/6). Pieredze, sajūtas, viedokļi pēc "Dogo" sāgas, to visu un vēl vairāk noderīgu informāciju Jūs varat izlasīt šī gada #1 VŽ.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2020