Lolojumdzīvnieku reģistrācija
08.01.2021.
Informatīvs materiāls veterinārārstiem kā pareizi aizpildīt lolojumdzīvnieka pasi
21.06.15.
VAKCINĀCIJAS APLIECĪBAS MĀJDZĪVNIEKIEM VAR IEGĀDĀTIES LVB UN VETERINĀRO ZĀĻU LIELTIRGOTAVĀS

Pamatojums dzīvnieka pases vai vakcinācijas apliecības nepieciešamībai -- Veterinārmedicīnas likuma 56. pants: Praktizējošam veterinārārstam ir pienākums:
- 9) par veikto vakcināciju pret trakumsērgu izdarīt attiecīgu ierakstu Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasē saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 576/2013 prasībām vai vakcinācijas apliecībā, ievērojot dzīvnieku veselības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteikto kārtību.
Tā kā arī citos normatīvajos aktos nav mainījies regulējums attiecībā uz gadījumiem, kuros dzīvnieku īpašniekam ir uzlikts pienākums izmantot un uzrādīt kontrolējošām iestādēm, pircējam u.t.t. ES pasi vai vakcinācijas apliecību, arī turpmāk praktizējošiem veterinārārstiem darbā ir jāizsniedz un vakcināciju apliecināšanai jāizmanto vai nu ES pase (mikročipētiem suņiem, kaķiem, seskiem) vai vakcinācijas apliecība (nemikročipētiem vai mikročipētiem suņiem, kaķiem, seskiem u.c. mājas (istabas) dzīvniekiem, kuriem nav vajadzīga ES pase (neceļo ārpus Latvijas).
06.01.15.
JAUNAS EIROPAS SAVIENĪBAS PASES SUŅIEM, KAĶIEM UN ISTABAS SESKIEM NO 29. DECEMBRA

Vairāk informācijas: http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/pet-regulation_20141229_en.htm
FVE un FECAVA sagatavotos skaidrojumus jautājumu un atbilžu veidā var atrast šeit: http://www.fve.org/uploads/publications/docs/044_questions_and_answers_re_new_pet_passport_regulation_0210.pdf
01.12.14.
Lolojumdzīvnieku reģistrācija - mikročipēšana
No 2012. gada 1. jūnija ir nodrošināta mikročipēto mājas (istabas) dzīvnieku (suņu, kaķu u.c. mīļdzīvnieku) reģistrācija veterinārārstu praksēs. Dati tiek ievadīti vienotajā reģistrā -- Lauksaimniecības Datu centrā. Reģistrēt var tikai mikročipētus dzīvniekus. Reģistrāciju var veikt tikai pats īpašnieks vai veterinārārsts. Ja mikročips vēl nav ievadīts, to par maksu var izdarīt pie veterinārārsta. Sistēmā ievadāmajām ziņām par dzīvnieku ir jāatbilst ziņām, kuras ir dzīvnieka pasē.Tā kā veterinārārstu darbu valsts neapmaksā, tad īpašniekam jārēķinās, ka veterinārārsti reģistrācijas procesa nodrošināšanai iekasēs maksu atbilstoši katra veterinārārsta praksē noteiktajam cenrādim.
Lai izvairītos no pārpratumiem un strīdiem, dzīvnieka īpašniekam vajadzētu sazināties ar savu veterinārārstu un noskaidrot ne tikai pakalpojuma cenu, bet arī veterinārārsta tehniskās iespējas nodrošināt jums šo pakalpojumu viņa praksē.
„Gribu uzsvērt, ka, ja dzīvnieka īpašnieks vēlas, viņš joprojām varēs doties suni reģistrēt pats tādā kārtībā, kādu to nosaka 2011. gada 21. jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr. 491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” (http://www.likumi.lv/doc.php?id=232354), samaksājot veterinārārstam tikai par veterinārārsta apliecinājumu veidlapā. Es domāju, ka to izdarīt pie veterinārārsta būs gan ērtāk, gan lētāk, taču tas lai paliek katra dzīvnieku īpašnieka paša ziņā, vai ietaupīt laiku un ieekonomēt uz degvielu u.c. izmaksām un maksāt veterinārārstam, vai izdarīt to pašam”, uzsver veterinārārste Lita Konopore.
Kā praktiski ievadīt datus LDC reģistrā -- skaidrojumu atradīsies šeit.