IN MEMORIAM

 • 2021.gada 11.septembra rītā reizē ar pirmajiem atvasaras saules stariem no mums atvadījās un pa mūžības ceļu aizgāja ilgadīga Ventspils veterinārās laboratorijas vadītāja, aktīva LVB Ventspils nodaļas biedre, veterinārārste Dzidra Boķe.
                  Tā vien liekas, ka vēl nesen vadītāja, kā mēs ventspilnieki Dzidru Boķi godinājām, dalījās ar savām atmiņām, vācot materiālus LVB 100.gades grāmatai “Simts mirkļi veterinārijā”. Dzidra Boķe jau nebija tikai laboratorijas vadītāja, bet viņa bija Ventspils rajona veterināŗārstu sporta aktivitāšu vadītāja, organizējot, motivējot un trenējot ventiņus Veterinārārstu spartakiādēm. Vienmēr nosvērta, inteleģenta, prasīga, smaidīga un gaišas dvēseles kolēģe. Tāda bija mūsu vadītāja – Dzidra Boķe.
                  Dzidra Boķe dzima 1932.gada 13.janvārī Rīgā. Mācījās Rīgas 17.pamatskolā un Rīgas 4.vidusskolā. Mācoties vidusskolā Dzidra bija nolēmusi, ka tālāk studēs medicīnu un būs ārste. Pēc vidusskolas absolvēšanas 1950.gadā, Dzidra iesniedza dokumentus Medicīnas fakultātē, bet neizturēja konkursu, tādēļ daudz nedomājot nolēma studēt veterināriju. Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Veterinārijas fakultāti Dzidra Boķe absolvēja 1955.gadā. Citāts no grāmatas “Simts mirkļi veterinārijā” :
  “Veterinārārste Dzidra Boķe atceras: "Pēc 1955. gada Veterinārās fakultātes absolvēšanas mani nosūtīja darbā uz Alsungu, jo tur veterinārārsts gāja pensijā un vajadzēja, kas strādā viņa vietā. Aizbraucu uz Alsungu, bet kolēģis pārdomājis un pensijā neiet. Darba nav. Interesējos fakultātē, kur vēl vajadzīgs veterinārārsts, un man iesaka braukt uz Stendes Lauksaimniecības izmēģinājumu staciju. Aizbraucu, kur mani sagaida sirms onkulis – veterinārārsts, kurš visai strupi nosaka, ka tikko beigušu augstskolu bez darba pieredzes Stendē nevajagot, bet iesaka aizbraukt uz Cēsīm. Aizbraucu uz Cēsīm, bet tur tas pats – jaunu speciālistu bez pieredzes nevajag. Metu kaunu pie malas un devos uz Lauksaimniecības ministrijas Veterināro pārvaldi, lai  dod darbu. Man uzrakstīja nosūtījumu uz Daugavpils rajona Kalupes MRS. Paņēmusi vienu koferīti ar mantām, braucu ar vilcienu uz Daugavpils rajona Kārsavu. Iebraucu naktī, un mani stacijā sagaidīja veterinārārsts, kurš mani uzrunāja, bet es nesapratu ne vārda, jo viņš runāja latgaliski. Ikdienas darbs bija smags, daudz vielmaiņu slimību, jo lopiem trūka barības, audzēja kukurūzu,  un dzīvnieki bieži pārēdās. Medikamentu trūka, un šķiet, ka visas kaites ārstēja ar kalcija hlorīdu un glikozes šķīdumu, penicilīnu un spirtu."
  No 1958.gada Dzidra Boķe uzsāka darbu Krustpils starprajona veterinārajā laboratorijā kā epizootoloģe, bet no 1962.gada tika nozīmēta darbā Ventspils starprajonu veterinārajā laboratorijā par vadītāju, kur nostrādāja līdz aiziešanai pensijā 2003.gadā.
  Neviena LVB spartakiāde nebija iedomājama bez Ventspils komandas kapteines Dzidras Boķes. Citāts no grāmatas “Simts mirkļi veterinārijā”: “Veterinārārste Dzidra Boķe atceras: "Man Veterinārārstu biedrības Ventspils rajona nodaļa uzticēja organizēt komandu veterinārārstu spartikiādēm. Tajās nebija vēlme tikai aizbraukt un piedalīties, jo tā bija sacensība kolēģu starpā. Vienmēr pieslēdzās azarts un sportiskais niknums. Mēs pirms spartakiādēm braucām vairākus mēnešus trenēties Piltenē skolas stadionā."
  Dzidra Boķe bija aktīva dzērveņu lasītāja un sēņotāja, tādēļ kolēģes no Ventspils laboratorijas vienmēr atceras piedzīvojumus no ikgadējās laboratorijas kolektīva braukšanas meža ogās. Kolēģi Ventspils veterinārajā laboratorijā atceras savu vādītāju, ka ļoti iejūtīgu un sirsnīgu. Vienmēr dzīves grūtos brīžos varēja doties pie Dzidras Boķes, kura centās palīdzēt un atrisināt radušos problēmu. Lieliskas bija vadītājas organizētās ikgadējās jubilejas. Glabāsim dziļā cieņā atmiņas par kolēģi, veterinārārsti Dzidru Boķi. Lai Jums vadītāj viegls ceļš pa zvaigžņoto mūžibas ceļu!

  Visdziļāko līdzjūtību Dzidras Boķes tuviniekiem, draugiem un paziņām izsaka LVB Ventspils nodaļa


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • „Vetklīnika24” No 2021. gada 21. septembra mūsu durvis ir nemitīgi vaļā, katram, kam ir nepieciešama mūsu palīdzība!
  Labdien, cienījamie kolēģi!
  Raksta Jums „Vetklīnika24” kolektīvs. Ņemot vērā, ka mūsu Latvijas veterinārārstu kopiena ir skaitā neliela un savā starpā ļoti labi pazīstama, vienkāršāk sakot „Visi visus pazīst”, domājam, ka daļa no Jums par mums jau ir dzirdējusi vai pat redzējusi, otrai daļai par mums nav nekādas ziņas. Tāpēc ar šo vēstuli vēlamies paši par sevi pastāstīt. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Palasot gan interneta publikācijas, gan komentārus un paskatoties televīzijas ziņu pārraides, rodas sajūta, ka cilvēce jūk prātā. Nav nepieciešamas ne kara šausmas, dabas stihijas vai terorakta briesmas, lai cilvēce pati sevi pakļautu iznīcībai. Mediķi izmisīgi cīnas par katra cilvēka izdzīvošanu vēlas viņš to vai nē. Tāda ir katra mediķa misija uz šīs planētas, ko sauc par Zemi. Politiķi izmanto situāciju un gvelž stulbības, jo viņiem svarīgi vairot savu labklājību un popularitāti neatkarīgi no tā cik cilvēku mirst. Bet katrs sabiedrības indivīds spriež un domā pēc savas saprašanas. Vīrusi, baktērijas un parazīti dzīvo, attīstās un pilnveidojas, jo viņus neregulē ne politiskie lēmumi, ne pašu spēja spriest vai domāt. [vairāk]
 • IN MEMORIAM
  2021.gada 11.septembra rītā reizē ar pirmajiem atvasaras saules stariem no mums atvadījās un pa mūžības ceļu aizgāja ilgadīga Ventspils veterinārās laboratorijas vadītāja, aktīva LVB Ventspils nodaļas biedre, veterinārārste Dzidra Boķe. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021