Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Katram no mums ir savs spēka, iedvesmas un labsajūtas avots. Bet enerģiju un vēlmi ko darīt, dod līdzcilvēku atdzinums un pateikts paldies. Skatoties Paraolimpiskās spēles Tokijā, pašam sametas kauns par domu vien, ka gribas sūdzēties, cik man ir grūti. Skatoties šīs spēles, tu saproti, cik liels ir cilvēka gribas spēks, mērķtiecība un vēlme būt starp cilvēkiem.
              25.08. RSU Anatomijas muzejā par godu LVB 100 gadiem un tās pirmajam priekšsēdētājam Augustam Pētersonam tika atklāta piemiņas plāksne. Visus šos simts gadus medicīna un veterinārmedicīna savā attīstībā un izaugsmē ir gājusi kopīgu ceļu, lai gan izglītības ziņā veterinārmedicīna pēdējos 80 gadus ir pievienota lauksaimniekiem. Šobrīd visā pasaulē runā par konceptu “Viena veselība”, tādēļ arī LVB savā simtgadē sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību noorganizēja zinātnisko konferenci “Viena veselība”. Tiem, kuriem nebija iespējams piedalīties konferencē 25.augustā, to varēs noskatīties , iegādājoties video failu LVB. Raksta noslēgumā arī neliela foto reportāža no 25.08. pasākuma RSU Anataomijas muzejā.
              27.08. notika LVB izbraukuma valdes sēde Jēkabpilī, kuras laikā tikāmies ar LVB Jēkabpils-Aizkraukles nodaļas biedriem. Uzklausījām biedru viedokli par  biedrībā padarīto un vēl darāmo, par problēmām praktizējošo veterinārārstu ikdienā, ieskaitot algoto darbu zemnieku saimniecībās, par laukos nevēlēšanos reģistrēt suņus un vakcinēt pret trakumsērgu, par vēlmi vismaz reizi ceturksnī kaut zoom platformā dzirdēt un redzēt PVD pārstāvjus u.c. Šādas izbraukuma valdes sēdes organizēsim arī nākotnē, jo tās dod iespēju uzklausīt biedru, dzirdēt un sajust biedru viedokļus, vēlmes un problēmas.
               Ļoti aktīvi jau kopš jūnija beigām esam iesaistījušies FVE organizētā kampaņā, aizstāvot izstrādāto Eiropas Komisijas Deleģēto aktu zāļu regulai par antimikrobiālo līdzekļu turpmāko izmantošanu dzīvniekiem. Šobrīd grupa Eiropas mediķu ir izstrādājuši un Eiropas Parlamenta Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja ir apstiprinājusi, rezolūciju, kura prasa Deleģētā akta pieņemšanas atcelšanu un faktisku nākotnē pilnīgu antibiotiku pielietošanas aizliegumu dzīvniekiem.  Esam uzrunājuši Latvijas Eiropas Parlamenta deputātus, esam iesaistījuši arī LOSP sadarbības organizācijas, kopīgiem spēkiem palīdzot FVE pārliecināt Eiropas Parlamenta deputātus neatbalstīt šo rezolūcijas projektu.
              01.09. sāksies jaunais mācību gads. Vairāk kā gadu esam pavadījuši Covid-19 pandēmijas ēnā, liedzot pilnvērtīgi izglītoties mūsu jaunajau paaudzei, mūsu jaunajai profesijas maiņai. Tādēļ gribas novēlēt, lai šis mācību gads ir atgriešanās gads pie ierastiem apmācību procesiem, klātienes studijām un praktiskām nodarbībām. Lai ikvienam tehnikuma audzēknim, Veterinārmedicīnas fakultātes studentam izdodas sasniegt savus uzstādītos mērķus, tikties klātienē ar saviem vienaudžiem, uzklausīt un tikt uzklausītam no pedagogu puses. Pedagogiem, akadēmiskajam korpusam un visu izglītības iestāžu darbiniekiem vienoties nevis šķelties, jo pandēmijas bija, ir un būs, bet mūs katru ierobežo laiks, kuru nedrīkstam izniekot.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs
   


Jaunākās ziņas

 • „Vetklīnika24” No 2021. gada 21. septembra mūsu durvis ir nemitīgi vaļā, katram, kam ir nepieciešama mūsu palīdzība!
  Labdien, cienījamie kolēģi!
  Raksta Jums „Vetklīnika24” kolektīvs. Ņemot vērā, ka mūsu Latvijas veterinārārstu kopiena ir skaitā neliela un savā starpā ļoti labi pazīstama, vienkāršāk sakot „Visi visus pazīst”, domājam, ka daļa no Jums par mums jau ir dzirdējusi vai pat redzējusi, otrai daļai par mums nav nekādas ziņas. Tāpēc ar šo vēstuli vēlamies paši par sevi pastāstīt. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Palasot gan interneta publikācijas, gan komentārus un paskatoties televīzijas ziņu pārraides, rodas sajūta, ka cilvēce jūk prātā. Nav nepieciešamas ne kara šausmas, dabas stihijas vai terorakta briesmas, lai cilvēce pati sevi pakļautu iznīcībai. Mediķi izmisīgi cīnas par katra cilvēka izdzīvošanu vēlas viņš to vai nē. Tāda ir katra mediķa misija uz šīs planētas, ko sauc par Zemi. Politiķi izmanto situāciju un gvelž stulbības, jo viņiem svarīgi vairot savu labklājību un popularitāti neatkarīgi no tā cik cilvēku mirst. Bet katrs sabiedrības indivīds spriež un domā pēc savas saprašanas. Vīrusi, baktērijas un parazīti dzīvo, attīstās un pilnveidojas, jo viņus neregulē ne politiskie lēmumi, ne pašu spēja spriest vai domāt. [vairāk]
 • IN MEMORIAM
  2021.gada 11.septembra rītā reizē ar pirmajiem atvasaras saules stariem no mums atvadījās un pa mūžības ceļu aizgāja ilgadīga Ventspils veterinārās laboratorijas vadītāja, aktīva LVB Ventspils nodaļas biedre, veterinārārste Dzidra Boķe. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021