Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Ilgi gaidījām siltumu, un sagaidījām ilgstošu karstumu, kas jau nogurdinājis gan ikvienu no mums, gan dzīvniekus. Sarunās ar kolēģiem satraukumu rada fakts, ka ir pieaudzis to pacientu skaits veterinārārstiem, kuriem uzstādīta diagnoze ķermeņa pārkaršana – hipertermija. Cilvēks pats cīnoties ar karstuma izraisīto nogurumu, piemirst parūpēties par dzīvniekiem, kas nav pieļaujama. Tādēļ aicinu ikvienu veterinārārstu atgādināt, lai katra dzīvnieka saimnieks izvairās no sava dzīvnieka ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros, nevest dzīvniekus pastaigās pa ielas segumu, bet labāk zālāju, izvēloties rīta un vakara stundas. Visu laiku nodrošināt pieeju vēsam ūdenim. Tas pats attiecas uz lauksaimniecības dzīvniekiem – govīm, aitām,zirgiem utt. Uz biedrību zvana satraukušies dzīvnieku īpašnieki un vaicā kā pasargāt govis no dunduriem, kuri lielā karstuma dēļ šķiet arī šogad īpaši aktīvi. Daudz variantu nav. Viens ir dzīvniekus pa dienas vidu turēt labi ventilējamās kūtīs, nojumēs, kā arī tos apstrādājot ar repelentiem, kas pamatā satur ēteriskās eļļas. Karstumā  būsim piesardzīgi paši un rūpēsimies par mājdzīvniekiem.
                  Aktivizējies visā Eiropā Āfrikas cūku mēris. Pirmo reizi āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Vācijā divās nelielās saimniecībās, bet Igaunijā pēc vairāku gadu pārtraukuma vienā mājas cūku novietnē. Tas liek mums atkal būt modriem, lieku reizi atgādinot cūku audzētājiem par biodrošību.
                  Biedrībā turpinās aktīvs darbs pie LVB 100.gades pasākumu organizēšanas. 25.augustā RSU Anatomijas muzejā tiks atklāta piemiņas plāksne pirmajam LVB priekšsēdētājam Augustam Pētersonam. Dienas otrajā pusē no pl.12 notiks zinātniskā konference kopā ar Latvijas Ārstu biedrību “Viena veselība”. Pasākums klātienē būs pieejams tikai vakcinētiem vai pārslimojušiem ar Covid-19, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu. Pārējie interesenti varēs piedalīties attālināti. Konference ir kvalifikācijas celšanas pasākums. 29.-30.oktobrī LVB 100.gades zinātniskā konference, kuras pirmā diena norisināsies gan klātienē, gan attālināti. Otrās dienas darbs sekcijās notiks tikai attālināti. Pasākumu organizēšana gan klātienē, gan attālināti ir samērā sarežģīta un dārga, bet diemžēl šī brīža situācija nedod citu variantu.
                  Veselu mēnesi norisinājās VMF valsts eksāmeni, kuru komisijas darbā piedalījās LVB direktore Dace Upeniece. Ir noslēdzies kārtējais studiju cikls un 23.jūlijā norisināsies VMF absolventu izlaidums.
                  Jūlija mēneša e-vēstulē “Vēstule veterinārārstam” manas neuzmanības dēļ ir ieviesusies viena tehniska kļūme un nav pievienojies FVE sagatavotā vēstule Eiropas Parlamentam. Atvainojos par sagādātām neērtībam un vēstule izlasāma šeit.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • LVB Goda biedrei Olgai Lušņevskai -110
   Olga Lušņevska dzimusi 1911.gada 19.jūlijā Rīgā strādnieku Anāņiču ģimenē. Ģimenes rocība nebija liela, tādēļ Olga jau no bērnības zināja, ko nozīmē sūri strādāt, lai nopelnītu sev iztiku. Neskatoties ne uz kādām grūtībām ģimene Olgu Lušņevsku pēc Rīgas pamatskolas un vidusskolas absolvēšanas atbalstīja 1932.gadā uzsākot studijas Latvijas Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē`.  [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Ilgi gaidījām siltumu, un sagaidījām ilgstošu karstumu, kas jau nogurdinājis gan ikvienu no mums, gan dzīvniekus. Sarunās ar kolēģiem satraukumu rada fakts, ka ir pieaudzis to pacientu skaits veterinārārstiem, kuriem uzstādīta diagnoze ķermeņa pārkaršana – hipertermija. Cilvēks pats cīnoties ar karstuma izraisīto nogurumu, piemirst parūpēties par dzīvniekiem, kas nav pieļaujama. Tādēļ aicinu ikvienu veterinārārstu atgādināt, lai katra dzīvnieka saimnieks izvairās no sava dzīvnieka ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros,  nevest dzīvniekus pastaigās pa ielas segumu, bet labāk zālāju, izvēloties rīta un vakara stundas. Visu laiku nodrošināt pieeju vēsam ūdenim. Tas pats attiecas uz lauksaimniecības dzīvniekiem – govīm, aitām,zirgiem utt. Uz biedrību zvana satraukušies dzīvnieku īpašnieki un vaicā kā pasargāt govis no dunduriem, kuri lielā karstuma dēļ šķiet arī šogad īpaši aktīvi. Daudz variantu nav. Viens ir dzīvniekus pa dienas vidu turēt labi ventilējamās kūtīs, nojumēs, kā arī tos apstrādājot ar repelentiem, kas pamatā satur ēteriskās eļļas. Karstumā  būsim piesardzīgi paši un rūpēsimies par mājdzīvniekiem. [vairāk]
 • Mentorings
  Doma vai ideja par mentoringa procesa uzsākšanu Latvijā nāca no LVB Goda biedra un LVB Zirgu veterinārārstu sekcijas vadītāja Jura Tolpežņikova. Mentorings veterinārmedicīnā ir pietiekami izplatīts process citviet Eiropā un pasaulē. Mums tas ir jauns process, kura ieviešana un iedzīvināšana noteikti prasīs laiku. Bet šis process noteikti sagatavos topošo veterinārmediķi labāk un profesionālāk darbam veterinārmedicīnā, kā arī atvieglos jaunajam speciālistam ātrāk iedzīvoties profesijas ikdienā, absolvējot Veterinārmedicīnas fakultāti. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021