Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Beidzot varam sākt baudīt meterioloģiskās vasaras saules siltumu, mēģināt izbrīvēt sev kopā ar ģimeni kādu brīvu dienu, lai izbrauktu kādā tuvākā vai tālākā izbraucienā pa Latviju. Tādēļ LVB administrācija ir izstrādājusi autoorientēšanās pasākuma “Rallijs-2021” nolikumu, kuru kopā ar apskates vietu kontrolpunktiem un teritoriālo nodaļu sagatavotiem ieteikumiem, ko vērts apskatīt vai apmeklēt viņu pusē. Aiz muguras arī pašvaldību vēlēšanu drudzis. Prieks par kolēģiem veterinārārstiem, kuri ievēlēti dažādās Latvijas pašvaldībās un viņu nav maz. Tas liecina, ka iedzīvotāji ir novērtējuši viņu darbu. Apsveicu visus ievēlētos veterinārārstus – pašvaldību deputātus, novēlot ar katra darbu konkrētā novada vai pilsētas domē celt veterinārmedicīnas profesijas prestižu, iestāties par pašvaldību rūpēm dzīvnieku labturības jomā, kā arī iestāties par drošas un kvalitatīvas pārtikas nonākšanu pirmskolu, skolas un sociālo iestāžu ēdienkartē.
  08.06.2021. kopā ar veterinārārsti Litu Konopori piedalīšos Zemkopības ministrijas rīkotajā sanāksmē par sagatavotiem grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā. Ar grozījumiem interesenti var iepazīties šeit.
  Iepriekšējā nedēļā notika pirmā Izglītības komisijas sēde, kurā par komisijas priekšsēdētāju tika ievēlēta Gundega Mičule. Apsveicu Gundegu ar komisijas priekšsēdētāju amatu. Savā pirmajā sēdē komisija aktīvi diskutēja par veterinārārstu asistentiem ( asistenta standarts) , par veterinārārstu specializāciju, ieviešot nosaukumu "LVB atzīts speciālists”.Tika diskutēts arī par veterinārmedicīnas studentu un veterināro asistentu prakšu vietām - prasības, novērtēšana, popularizēšana, uzraudzība; vetu motivācija pieņemt praktikantus un apmācīt; darba laiks prakses laikā. Pirmās komisijas sēde pierādīja, ka ievēlētie komisijas locekļi ir pilni ideju un vēlmju sakārtot biedrības izglītības jautājumus.
  04.06.2021. LVB birojā pēc 8 mēnešu tikai attālinātu sēžu un diskusiju norisēm notika l/s dzīvnieku veterinārāsrtu sekcijas valdes sēde, kurā diskutēja un izvērtēja turpmākās darbības, lai sagatavotos EK regulas nr.429/2016 25.panta iedzīvināšanai Latvijā. Diskutēja par dzīvnieku veselības vizītēm.
  09.06.2021. notiks Tv3 Life ieraksts par LVB un veterināriju.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Pārskats par FVE 2021.g. pavasara ģenerālās asamblejas Pārtikas higiēnistu sekcijas (UEVH) darbu 2021.g. 10.jūnijā
  Sekcijas darbā piedalījās ap 22 dalībnieki no 16 valstīm, kā arī FVE administrācijas pārstāvis un  viesis no ASV AVMA  (American Veterinary Medical Association).
  Kā parasti   sanāksmes sākumā notika "apaļā galda" sarunas par aktualitātēm katrā dalībvalstī. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Ir sācies zemeņu laiks. Vienmēr pirmā oga ir pati saldākā, pati gaidītākā un pati sārtākā. Un tā tas ir ar jebko, kas ir pirmais, vienīgais vai ilgi gaidītais. Tādēļ ar lielu satraukumu tiek gaidīts 19.jūnija brīdis, kad tiks atvērta LVB 100 gades grāmata “Simts mirkļi veterinārijā”. Pēc grāmatas atvēršanas sekos administrācijas darbs, lai tā nokļūtu pie lasītāja. Grāmata jau kopš aprīļa mēneša ir pieejama Latvijas Nacionālajā un labākajās Latvijas bibliotēkās. [vairāk]
 • LOSP informācija
  Eiropas Komisija aicina visus interesentus piedalīties nākamajā sabiedriskajā apspriešanā par veicināšanas politikas pārskatīšanu Eiropas Savienībā un ārpus tās.
  ES lauksaimniecības produktu noieta veicināšanas kampaņu mērķis ir atvērt jaunus noieta tirgus ES lauksaimniekiem un pārtikas rūpniecībai kopumā, kā arī palīdzēt attīstīt viņu esošo biznesu. Šajā apspriešanā tiks uzklausīti viedokļi par to, kā veicināšanas politika var uzlabot tās ieguldījumu ilgtspējīgākas ražošanas, patēriņa un sabalansētāka uztura popularizēšanā saskaņā ar Eiropas Komisijas stratēģiju “No lauka līdz galdam”, biodaudzveidības stratēģijām un Eiropas Vēža uzveikšanas plānu.
  Šajā apspriešanā ir aicināti piedalīties visi iedzīvotāji un organizācijas. Anketu var pildīt latviešu valodā. 

  Apspriešana atvērta līdz šī gada 23.jūnijam un pieejama šajā saitē:
  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12782-ES-lauksaimniecibas-un-partikas-produkti-veicinasanas-politika-Eiropas-Savieniba-un-arpus-tas-politikas-parskatisana_lv

  Zane Jonaite

  Biroja vadītāja


    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021