Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Latviju pārņēmis ikgadējais pavasara hokeja drudzis. Laikā, kad hokejistu uzvaras mijas ar zaudējumiem, neapstājas ikdienas darbs, neizzūd infekcijas un dzīvnieku veterinārmedicīniskā aprūpe. Šķiet Eiropa un arī mēs esam beidzot sagaidījuši pietiekami intensīvu Covid-19 vakcinācijas kursu, kas vieš cerības, ka vasaras otrajā pusē lielākā daļa sabiedrības būs vakcinēta. Politiķu pieņemtie lēmumi par tā saucamā zaļā sertifikāta ieviešanu liek saprast, ka vismaz turpmākā gada pasākumi un notikumi iedalīsies personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 un kuras nav. Tas liek arī LVB turpmākos 100.gades pasākumus plānot tā, ka iespējams klātienes pasākumi būs vakcinētiem biedriem, bet attālināti vai ierobežotas pieejamības nevakcinētiem.
  Pagājušajā mēnesī LVB valde apstiprināja Mentoringa darbības nolikumu ar domu to uzsākt septembrī, bet par mazu pārsteigumu ir kolēģi, kuri paši jau piesakas par mentoriem un ir arī jau vēlme uzsākt mentoringu, jo savstarpēji jau vienojušies VMF students ar veterinārārstu par mentoringa uzsākšanu. Jāatgādina, ka pusēm būs jāslēdz trīspusējs līgums, kur LVB ir procesa organizētājs un vadītājs, bet nekādi tiešā veidā pašā mentoringa darbībā neiesaistīsies. Mentora atbilstību nolikumam apstiprinās LVB Izglītības komisija.
  Tuvojas eksāmenu laiks, tādēļ novēlu VMF topošajiem šī gada absolventiem veiksmi valsts eksāmenos. Lai arī pēdējais gads nav bijis viegls, pavadot attālinātās studijās, ceru, ka tas nebūs stipri ietekmējis ne zināšanu un ne prasmju kvalitāti.
  Lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārstu sekcijas valde šobrīd aktīvi strādā pie EK regulas 429/2016 25.panta prasības par ganāmpulku veselības vizīšu iespējamo realizāciju Latvijā, lai nepieciešamības gadījumā tos varētu operatīvi piedāvāt Zemkopības ministrijai. Liekas, ka vasara sekcijai būs pietiekami darbīga.
  26.05. pl.13 piedalīšos LOSP pārstāvju sanāksmē.
  28.05. pl1313 LVB valdes sēde, kuras dienas kārtība ir apskatāma sadaļā “Pasākumi”.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs
   


Jaunākās ziņas

 • Pārskats par FVE 2021.g. pavasara ģenerālās asamblejas Pārtikas higiēnistu sekcijas (UEVH) darbu 2021.g. 10.jūnijā
  Sekcijas darbā piedalījās ap 22 dalībnieki no 16 valstīm, kā arī FVE administrācijas pārstāvis un  viesis no ASV AVMA  (American Veterinary Medical Association).
  Kā parasti   sanāksmes sākumā notika "apaļā galda" sarunas par aktualitātēm katrā dalībvalstī. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Ir sācies zemeņu laiks. Vienmēr pirmā oga ir pati saldākā, pati gaidītākā un pati sārtākā. Un tā tas ir ar jebko, kas ir pirmais, vienīgais vai ilgi gaidītais. Tādēļ ar lielu satraukumu tiek gaidīts 19.jūnija brīdis, kad tiks atvērta LVB 100 gades grāmata “Simts mirkļi veterinārijā”. Pēc grāmatas atvēršanas sekos administrācijas darbs, lai tā nokļūtu pie lasītāja. Grāmata jau kopš aprīļa mēneša ir pieejama Latvijas Nacionālajā un labākajās Latvijas bibliotēkās. [vairāk]
 • LOSP informācija
  Eiropas Komisija aicina visus interesentus piedalīties nākamajā sabiedriskajā apspriešanā par veicināšanas politikas pārskatīšanu Eiropas Savienībā un ārpus tās.
  ES lauksaimniecības produktu noieta veicināšanas kampaņu mērķis ir atvērt jaunus noieta tirgus ES lauksaimniekiem un pārtikas rūpniecībai kopumā, kā arī palīdzēt attīstīt viņu esošo biznesu. Šajā apspriešanā tiks uzklausīti viedokļi par to, kā veicināšanas politika var uzlabot tās ieguldījumu ilgtspējīgākas ražošanas, patēriņa un sabalansētāka uztura popularizēšanā saskaņā ar Eiropas Komisijas stratēģiju “No lauka līdz galdam”, biodaudzveidības stratēģijām un Eiropas Vēža uzveikšanas plānu.
  Šajā apspriešanā ir aicināti piedalīties visi iedzīvotāji un organizācijas. Anketu var pildīt latviešu valodā. 

  Apspriešana atvērta līdz šī gada 23.jūnijam un pieejama šajā saitē:
  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12782-ES-lauksaimniecibas-un-partikas-produkti-veicinasanas-politika-Eiropas-Savieniba-un-arpus-tas-politikas-parskatisana_lv

  Zane Jonaite

  Biroja vadītāja


    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021