Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze. LVB kopš 2013.gada nespēj vienoties, lai izstrādātu un pieņemtu labas veterinārmedicīniskās prakses vadlīnijas. Diskusijas parāda, ka kādam ir bailes kā tas ietekmēs ikdienas darbu, kāds vadlīnijas apvieno ar ētikas kodeksu, bet vēl kādam šķiet vadlīnijas var izmantot kā juridisku instrumentu tiesvedībās pret veterinārārstiem. Man personīgi simpatizē kolēģes Lienes Dindones viedoklis, ka Latvijā veterinārmedicīnas attīstība ir vēl pietiekami jauna, kura uzsākta pirms trīsdesmit gadiem, atjaunojot Latvijas neatkarību.  Mūsos ir daudz vēlmju, bet pietrūkst drosmes. Tomēr neskatoties uz visām grūtībām profesijas attīstība iet pareizā virzienā. Mēs astoņus gadus cīnāmies ar šīm vadlīnijām, tādēļ noteikti pēc nelielas pauzes diskusijās LVB valdei būs jāuzņemas atbildība un jāpieņem lēmums, kādai jābūt tālākai labas veterinārmedicīnas prakses vadlīniju izstrādes un pieņemšanas gaitai.
                  Noliekot malā labas veterinārmedicīnas prakses vadlīnijas, darba grupa nolēma, ka kolēģi Dita Stalte kopā ar Juri Tolpežņikovu veiks Eiropas veterinārā kodeksa tulkošanu, lai to pielāgotu mūsu Ētikas kodeksam. Novēlu kolēģiem ražīgu darbu, lai rudenī varam uzsākt diskusijas pie tulkotā dokumenta.
                  Eiropas veterinārā federācija iknedēļas informatīvajā ziņojumā informē par visā Eiropā pieaugušo  mājdzīvnieku adopciju, kas nozīmē, ka daudzu Eiropas dzīvnieku patversmēm pietrūkst dzīvnieku. Šī tendence ir palielinājusi arī dzīvnieku tirdzniecību internetā, pieaugot ar nelegālai tirdzniecībai, izmantojot viltotus dokumentus, vakcinācijas apliecības un ierakstus tajās. Federācija informē, ka Indijā, kur šobrīd ir vislielākais Covid-19 inficēto cilvēku skaits, konstatēta infekcija arī 8 zooloģiskā dārza lauvām. Tieši bailes no inficēšanās ar Covid-19, neizprotot slimības izplatīšanos, Indijā un citās trešās pasaules valstīs pieaudzis pamesto un patversmēm nodoto dzīvnieku skaits.
                  Lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārstu sekcijas valde ir uzsākusi diskusijas par Eiropas Komisijas Regulas 429/2016 25.panta prasību dzīvnieku īpašniekiem nodrošināt regulāras dzīvnieku veselības vizītes iespējamo modeli un realizāciju Latvijā, sagatavojot savu viedokli Zemkopības ministrijai un lauksaimnieku organizācijām.
                  19.05. notiks darba sanāksme Zemkopības ministrijā par rīcību pazudušu un iespējams nozagtu mājdzīvnieku gadījumos.
                  20.05. projekta LATHOP seminārs par komunikāciju ar sabiedrību.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Pārskats par FVE 2021.g. pavasara ģenerālās asamblejas Pārtikas higiēnistu sekcijas (UEVH) darbu 2021.g. 10.jūnijā
  Sekcijas darbā piedalījās ap 22 dalībnieki no 16 valstīm, kā arī FVE administrācijas pārstāvis un  viesis no ASV AVMA  (American Veterinary Medical Association).
  Kā parasti   sanāksmes sākumā notika "apaļā galda" sarunas par aktualitātēm katrā dalībvalstī. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Ir sācies zemeņu laiks. Vienmēr pirmā oga ir pati saldākā, pati gaidītākā un pati sārtākā. Un tā tas ir ar jebko, kas ir pirmais, vienīgais vai ilgi gaidītais. Tādēļ ar lielu satraukumu tiek gaidīts 19.jūnija brīdis, kad tiks atvērta LVB 100 gades grāmata “Simts mirkļi veterinārijā”. Pēc grāmatas atvēršanas sekos administrācijas darbs, lai tā nokļūtu pie lasītāja. Grāmata jau kopš aprīļa mēneša ir pieejama Latvijas Nacionālajā un labākajās Latvijas bibliotēkās. [vairāk]
 • LOSP informācija
  Eiropas Komisija aicina visus interesentus piedalīties nākamajā sabiedriskajā apspriešanā par veicināšanas politikas pārskatīšanu Eiropas Savienībā un ārpus tās.
  ES lauksaimniecības produktu noieta veicināšanas kampaņu mērķis ir atvērt jaunus noieta tirgus ES lauksaimniekiem un pārtikas rūpniecībai kopumā, kā arī palīdzēt attīstīt viņu esošo biznesu. Šajā apspriešanā tiks uzklausīti viedokļi par to, kā veicināšanas politika var uzlabot tās ieguldījumu ilgtspējīgākas ražošanas, patēriņa un sabalansētāka uztura popularizēšanā saskaņā ar Eiropas Komisijas stratēģiju “No lauka līdz galdam”, biodaudzveidības stratēģijām un Eiropas Vēža uzveikšanas plānu.
  Šajā apspriešanā ir aicināti piedalīties visi iedzīvotāji un organizācijas. Anketu var pildīt latviešu valodā. 

  Apspriešana atvērta līdz šī gada 23.jūnijam un pieejama šajā saitē:
  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12782-ES-lauksaimniecibas-un-partikas-produkti-veicinasanas-politika-Eiropas-Savieniba-un-arpus-tas-politikas-parskatisana_lv

  Zane Jonaite

  Biroja vadītāja


    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021