Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Pavasaris ir mazliet aizgulējies, bet daba mostas. Mežmalās jau nozied vizbulītes, gājputni sākuši vīt ligzdas. Viss dabā un ikdienā norit tā kā tam jānorit. Mēs nevaram izmainīt dabas likumus, bet varam ietekmēt procesus. Un par to arī 27.aprīļa konferencē “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas” sprieda lauksaimnieki. Konferences dalībnieki lielu konferences daļu veltīja arī dzīvnieku labturībai, antimikrobiālai rezistencei un biodrošībai fermās. Lietas ,par ko ilgus gadus ir satraukusies LVB un saviem sadarbības partneriem katrā tikšanās reizē atgādinājuši, šobrīd ES zaļā kursa mudināti, sāk arvien skaļāk runāt arī Latvijas lauksaimnieku organizācijas. Mēs esam bijuši tālredzīgi. Priekšā process, kas jāizprot katram praktizējošam veterinārārstam, protot to visu izskaidrot dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem.
              29.aprīlī noslēdzās diskusiju cikls par izmaiņām veterinārmedicīniskās prakses sertifikācijas kvalifikācijas pasākumu norisē un punktu sistēmā. Šobrīd biedrībā saņemtie iesniegumi par iespēju saņem kvalifikācijas paaugstināšanas punktus par pasākumiem, kuri nav atspoguļoti esošajos MK noteikumos, liecina, ka esam uz pareizā ceļa, jo grozījumu projektā tie ir iekļauti. Tagad jāsagatavo priekšlikumi iesniegšanai Zemkopības ministrijā grozījumu veikšanai. Praktizējošos veterinārārstus bažīgus rada informācija par kvalifikācijas punktu summu palielināšanu. Tomēr domāju, ka tas sarežģījumus neradīs, jo noteikts būs pārejas laiks un punktu iegūšanas daudzums no viena apmeklēta pasākuma arī palielinās. Priekšā izskaidrošanas darbs, par ko smalkāk informēšu maija “Vēstule veterinārārstam”.
              EVF iknedēļas informācijas lapā informē par situāciju ar Covid-19 dzīvnieku vidū. Gruzijā apstiprināts Covid-19 Āzijas ūdrim. Šis fakts papildina tās dzīvnieku sugas, kurām atklāta Covid-19 infekcija. Krievijā ir apstiprināta pirmā vakcīna pasaulē dzīvniekiem( statement) pret Covid-19.  Karnivac-Cov ir veicis klīniskos pētījumus pret suņiem, kaķiem, ūdelēm un citiem dzīvniekiem, sākot ar    oktobri, teikts Krievijas Federālā veterinārās uzraudzības dienesta  paziņojumā.( no evidence that animals play a significant role in spreading the disease) Pašlaik nav  pierādījumu, ka dzīvniekiem ir nozīmīga loma slimības izplatīšanā cilvēkiem. Informācijas lapā informācija arī par Latvijā konstatēto Covid-19 infekciju ūdelēm.(detection of the SARS-CoV-2 virus in 9 dead mink on a farm of over 60.0000 animals and a diseased staff member)
              Biedrībā ar apmācības kursu dzīvnieku ķērājiem ir noslēdzies biroja modernizācijas projekts. Šobrīd LVB nodrošina visas valsts deleģēto funkcijas veikšanas attālināti. Turpinās darbs pie mājas lapas uzlabošanas,kuram jānoslēdzas ar 1.jūliju.
      Noslēgusies aprīļa aptauja mājas lapā, kurā bija jāatbild uz jautājumu "Kura diena nedēļā Jums ir piemērotākā, lai apmeklētu LVB kopsapulci vai konferenci?". Aptauja rezultāti uzrāda, ka 21% aptaujas dalībnieki norāda, ka piemērotākā diena ir piektdiena, 26% - piektdiena un sestdiena, bet 53% - sestdiena. 
              7.maijā ar piemiņas brīdi un Eduarda Cīruļa kapa vietas uzkopšanas talku Impu kapos Vecumnieku novadā, uzsāksies LVB 100.gades pasākumu cikls. Ikviens ir aicināts , ievērojot epidemioloģiskos drošibas pasākumus un valstī noteiktos ierobežojumus, piedalīties pasākumā 07.maijā pl.13 ( no pl.12 kapa vietas sakopšanas talka). Eduards Cīrulis bija LVB idejas autors, kuram liela nozīme bija ne tikai biedrības izveidē, bet arī valsts veterinārā dienesta attīstībā.
              Pietiekami darbīga bija 30.04. LVB valdes sēde, kurā uzklausījam LLU VMF studentus , prezentējot savus zinātniskos pētījumus, lai noskaidrotu LVB balvas “Gada students” laureātus. Valdes sēdē tika pieņemts lēmums par Izglītības komisijas atjaunošanu, apstiprinot komisijas nolikumu un sastāvu. Tika apstiprināts ar Mentoringa darbības nolikums. Tagad jāsāk darbs pie mentoru apzināšanas, lai programma ar šī gada septembri varētu sāķt darboties. Valde pieņēma lēmumu par juridisko konsultāciju pakalpojuma līguma slēgšanu ar juristu un veterinārārstu Aleksandru Jozānu. Tas dos iespēju saņemt juridiskās konsultācijas profesionālos jautājumos arī LVB biedriem.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021