Par konferenci “Latvijas zeme-ilgtermiņa attīstības perspektīvas”

 • Izdevniecība Dienas Bizness (DB) kopā ar LOSP un LR Zemkopīnas ministriju rīkoja nozares pavasara tiešsaistes konferenci “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas” Otrdien, 27.aprīlī, izdevniecība “Dienas Bizness” (DB) kopā ar biedrību “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” (LOSP), LR Zemkopības ministriju (ZM) organizēja konferenci “Latvijas zeme-ilgtermiņa attīstības perspektīvas”, kurā dzirdējām ļoti aizrautīgas un interesantas diskusijas par Latvijas lauksaimniekiem un visiem iedzīvotājiem ārkārtīgi aktuāliem uzstādījumiem un jautājumiem. Kopumā Latvijas lauksaimnieki visi ir vienoti savā pārliecībā, kā saglabāt un kopt zemi, lai vēl ilgi Latvija būtu skaistākā, zaļākā, bagātākā un ilgstspējīgākā valsts mūsu bērniem un mazbērniem.
   Konferencē liela diskusijas daļa tika veltīta biodrošībai, dzīvnieku labturībai un antimikrobiālās rezistences mazināšanai.
  LOSP konferences noslēgumā ir sagatavojusi kopīgu vēstījumu, kuru vēlamies nodot Latvijas politiķiem, lauksaimniekiem un visai sabiedrībai.
  "2021. gads būs izšķirošs zemes apsaimniekotājiem Latvijā, jo Eiropas un Latvijas iestāžu kabinetos tiek skatīti priekšlikumi Zaļajai saimniekošanai, kuri būtiski ietekmēs zemes apsaimniekošanas modeļus Latvijā un patērētāju iespējas iegādāties Latvijā audzētu vai eksportētu, bioloģiski vai intensīvi audzētu pārtiku. Aicinam politiķus un sabiedrību saprast, ka visiem jaunajiem nosacījumiem un papildus ierobežojumiem ir jābūt vienādiem visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Nedrīkst būt samazinājumi par 30% vai 50% no esošā stāvokļa Latvijā, bet gan pret vidējo ES, lai ES valstis sasniedz Latvijas esošo “zaļo” līmeni un tad turpinam iet kopsolī uz nodeklarēto “zaļo kursu”. Mēs esam gatavi Latvijas sabiedrību apgādāt ar veselīgu pārtiku saskaņā ar pircēja vēlmēm un iespējām. Mēs aicinam politiķus, dabas draugus, jebkuru sabiedrības locekli iedziļināties lauksaimniecības zemes apsaimniekošanas sarežģītībā, pārtikas pārstrādes procesos, augu ārstniecībā un veselībā, lai mēs visi varētu lietot veselīgu pārtiku. Uz Latvijas zemes ir vieta gan bioloģiskajai, gan konvencionālajai augu un dzīvnieku audzēšanai Mēs, Latvijas zemnieki spējam savu tautu apgādāt ar kvalitatīviem pašmāju augļiem, dārzeņiem, pienu, gaļu un olām. Dodiet iespēju un palīdziet nosargāt pārtikas tirgu no trešo valstu nepārbaudītiem, ar citām labturības prasībām turētiem lopu izcelsmes produktiem, ar nezināmiem preparātiem piebarotiem, ārstētiem augļiem, dārzeņiem un maizi! "
  No LVB konferencē piedalījās valdes priekšsēdētājs Valdis Šmēliņš.

  Informāciju sagatavoja I.Ritmane,izmantojot LOSP info lapu
  Pielikumā foto no konforences tiešsaistes 


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021