Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Tikko atzīmējām Pasaules veterināro dienu, bet svinībām nav daudz laika, jo veterinārārsta darbs,zināšanas un prasmes ir nepieciešamas katru dienu, lai nodrošinātu augstas kvalitātes veterinārmedicīniskos pakalpojumus dzīvniekiem, lai cilvēku ikdienas uzturā nonāktu droša un kvalitatīva pārtika, lai netiktu piesārņota apkārtējā vide. Mūsdienu veterinārārsta loma, uzdevumi un mērķi ir ļoti cieši saistīti ar jēdzienu “ Mediķis ārstē cilvēku, bet veterinārārsts – cilvēci”. Ļoti aktuāla ir Putnu gripa, kas strauji izplatās Lietuvā mājputnu saimniecībās, un neļauj mums atslābt ne mirkli.
  Pagājušajā nedēļā LVB uzsāka diskusijas par “Labas veterinārmedicīnas prakses vadlīnijām”, kurām vajadzētu kļūt kā motivējošam un vienojošam dokumentam, lai celtu veterinārmedicīnisko pakalpojumu kvalitāti Latvijā. Esam pieraduši, ka viss, kas obligāts ir slikts un apejams, tādēļ šīs vadlīnijas nav domātas ieviest kā obligātas, bet rekomendējošas. To sūdzību skaits un saturs, kas nākas izskatīt Profesionālās ētikas komisijai, apliecina, ka ne visiem kolēģiem ir saprotams, ko nozīmē ievērot profesionalitāti, kas ir laba veterinārmedicīniskā prakse, kā komunicēt ar klientu un kas ir saskarsmes psiholoģija. Mums vēl ir uz ko tiekties, lai profesionāli augtu.
  Šonedēļ:
  27.04. piedalīšos izdevniecība Dienas Bizness (DB) kopā ar LOSP rīkotajā nozares pavasara tiešsaistes konferencē “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas”.
  28.04. pl.10 Veterinārmedicīniskās prakses sertifikācijas komisijas sēde.
  28.04. pl.11 NVO Memoranda padomes sēde.
  28.04.pl.13 LOSP Pārstāvju sanāksme.
  28.04.pl.13 LVB 100.gades pasākumu organizācijas komitejas sēde.
  29.04. pl.13 Noslēguma darba grupas sanāksme par kvalifikācijas pasākumiem un punktu maiņu.
  30.04. pl. 1313 LVB valdes sēde.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021