Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 •     Divas nedēļas atpakaļ sniedzu interviju izdevumam "Agrotops". Intervijas laikā žurnālists pavaicāja , vai Latvijā pietiek praktizējošu veterinārārstu , kuri strādā laukos, jo viņa rīcībā bija saimnieku teiktais par speciālistu trūkumu. Uz šo jautājumu atbildēt nevar viennozīmīgi, bet ir fakti, kas apgrūtina vai padara veterināro darbu laukos nerentablu. Viens no faktoriem ir nelegālo veterinārmedicīnisko pakalpojumu sniedzēju pieejamība. Kad šo tēmu aizskāru šīs nedēļas LOSP Gaļas un piena grupas sēdē, tad no lauksaimniekiem sekoja atbilde, ja būs piedāvājums šādai darbībai būs pakalpojuma ņēmēji. Tas norāda, ka mums visiem gan LVB, gan praktiķiem un galvenokārt PVD ir jāiestājas par stingru savas profesijas darbības aizsardzību pret nelegāļiem. LVB saņem informāciju un to nekad nenoliek malā, bet reaģē. Tomēr šai informācijai jābūt pietiekami precīzai un uz faktiem balstītai. Tā es reaģēju par informāciju, ka SIA "Nagi Ragi" iespējams nodarbojas ar nelegālu veterinārmedicīnisko praksi to pat nekabaidīdamās paust savā mājas lapā. Sekoja ziņojums PVD, uz ko dienests atbildēja, bet rezultāts mani neapmierina, jo dienesta inspektori Rīgas pilsētas pārvaldē ir izrādījušies visai "bezzobaini". Uzņēmuma mājas lapā joprojām ir informācija par nelegālu darbību. Tas nav pieļaujams.( Pielikumā PVD atbilde)
      14.04. piedalījos radioraidījuma "Ķepa uz sirds" ierakstā, kurš tiks pārraidīts 23.04. radioraidījumā. Pamattēma ir veterinārārsts un klients. Raidījuma ieraksta laikā nācās dzirdēt gan nepatīkamas, gan patīkamas lietas, bet gala secinājums, ka esam tikai ceļā uz labu veterinārmedicīnisko praksi Latvijā, jo tomēr vairāk jau sabiedrība akcentē negatīvo nevis pozitīvo. Tādēļ iespējams mums pašiem vairāk jāatspoguļo pozitīvās lietas, bet , lai to izdarītu ir nepieciešama katra praktizējošā veterinārārsta atsaucība, pastāstot par savas prakses pozitīviem gadījumiem.
      15.04. piedalījos LOSP Gaļas un piena grupas sēdē, kur plaši diskutēja par gaidāmajām veselības pārbaudēm ganāmpulkos. Latvija šobrīd valdības līmenī nogaida, ko darīs Eiropa, kad izdos savus precizējumus, bet es ierosināju to negaidīt, bet sagatavot pašiem savu redzēju procesa realizācijai. Tādēļ LVB ir apņēmusies iztsrādāt savus priekšlikumus un tos nākošajā grupas sēdē prezentēt. Darbs l/s dzīvnieku veterinārārstu sekcijai.
      22.04. uzsāksim darba grupas diskusijas par labas veterinārmedicīniskās prakses vadlīnijām.

  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021