Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā).To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā.
      07.04. notika Profesionālās ētikas komisijas sēde, kurā par komisijas priekšsēdētāju turpmākos trīs gadus tika ievēlēts Armands Vekšins. Komisijai nav daudz laika "ieskrieties" darbam, jo nenoliedzami ir pieaudzis sūdzību skaits, ko jāizskata komisijai. Lielākā daļā no sūdzībām nav veterinārārstu profesionālu vai ētisku pārkāpumu, bet komunikāciju problēmu rezultāts. Šajā laikā, kad sabiedrība kopumā dzīvo milzīgā psiholoģiskā spriedzē, jābūt īpaši tolerantiem un emocionāli notūrīgiem saskarsmē ar klientiem. Nevienmēr tas izdodas, kā rezultātā rodas absolūti nevajadzīgs konflikts. Kā turpinājums šai tēmai ir uzaicināšans uz radio raidījumu "Ķepa uz sirds" ierakstu 14.04.
      LVB ir uzaicināta un piekritusi piedalīties darba grupā, kas izstrādās vadlīnijas dzīvnieku patversmes veterinārārstiem. Darba grupā no LVB piedalīsies Dita Stalte un Kaspars Udrass.
       No 14.-16.aprīlim  notiks trešās mācību grupas mācības projekta apmācību ciklā "Antimikrobiālās rezistences(AMR) mazināšanas faktori produktīviem dzīvniekiem".

  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs

  Foto no 07.04. PĒK sēdes


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021