INFORMĀCIJA MEDIJIEM

 • Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem.
  Pārņem bezcerīgums no  cilvēku  bezatbildības. Klienti nāk un,  it kā tas būtu pašsaprotami, stāsta, ka kucēns ievests  Latvijā nelegāli, dokumenti viņam viltoti . Atnāk, jo satraukti, vai maz tāds ceļā nomocīts mazulis izdzīvos.
  Nelegālo pārpircēju rūpals audzis dramatiski, un  lēti iegādātus pārrobežu  nezināmas izcelsmes un apšaubāma  veselības stāvokļa  kucēnus pārdod šobrīd par daudzkārt augstāku cenu kā tas bija vēl pirms gada vai diviem. 
  Pie mazuļiem tikt gribošie īpašnieki ignorē veterinārārstu ieteikumus, ka iepriekš vienojoties par konkrētu vizītes laiku,  klīnikā vajadzētu  pārbaudīt, vai sunim pārdošanas brīdī ir ar likumu noteiktais nepieciešamais  mikročips un  vai tas sakrīt ar ziņām, kādas pieejamas Lauksaimniecības datu centra datu bāzē.
  Esam nonākuši situācijā, ka reti kuru vairs interesē izmantot iespēja pie  veterinarārsta pārbaudīt, vai kucēnam veiktā vakcinācija, kurai  jābūt aatzīmētai  viņa pasē,  pasargās mazuli no dažādām vīrusa slimībām, kā arī uzzināt, vai dzīvnieks nav ievests . Cilvēki šobrīd pērk pat tādus kucēnus, par kuriem zina , ka dokumentā ieraksti ir nepatiesi.
  Lai gan likums nosaka, ka no ārzemēm  atļauts iegādāties tikai tādu suni, kura  vecums ir vismaz  3mēn. un  21 diena,  nelegālie darboņi ļoti mazus kucēnus  ieved kontrabandas ceļā un cenšas notirgot  pēc iespējas jaunākus, uzrādot  viņus kā Latvijā dzimušus . Diemžēl vetrinārārsti  šādu krāpniecību galvenokārt konstatē tikai  tad, kad pircējs  saslimušajam kucēnam spiests meklēt neatliekamo  palīdzību, lai glābtu trauslo dzīvībiņu.
  Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par pasākumiem, kas padarīs drošāku kucēna pirkšanas darījumu:
  Pārbaudiet pie veterinārārsta dzīvniekā esošā mikročipa sakritību ar Lauksaimniecības datu centra datu bāzē reģistrēto.
  Pieprasiet uzrādīt dzīvnieka pasi un lūdziet veterinārārstu izskaidrot, vai kucēnam veiktā vakcinācija ir atbilstoša viņa vecumam.
  Neņemiet līdzi bērnu, jo viņa lūgšānās pēc dzīvnieka var apgrūtināt saprātīga lēmuma pieņemšanu.
  Šķirnes dzīvnieku pērciet tikai no reģistrēta audzētāja, rūpīgi ievācot ziņa pirms darījuma.
  Paturiet prātā, ka šķirnes dzīvnieka izcelsmes dokumenti- ciltsraksti nepalielina kucēna cenu, tāpēc tāda iespēja kā atteikties no “papīriem” nepdarīs darījumu lētāku, ja tie tiešām ir šķirnes kucēni..
  Šķirnes kucēnu audzētājs, kurš pārdod kucēnus, aicina pircēju mājās un rāda kucēnu māti.
  Slēdziet pirkšanas-pārdošanas līgumu.
  Par kucēnu norēķinieties ar bankas pārskaitījumu.
  Vairāk informācijas
  LVB MDzVS Lita Konopore
  29213373


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021