Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Kad beigušās olu kaujas un notiesāti pēdējie Lieldienu pīrāgi, jāsāk gatavoties nākošiem svētkiem – Vasaras saulgriežiem, bet līdz tam nekur nepazudīs ikdienas darbs, rūpējoties par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi. Braucot uz biedrības biroju, pa automašīnas logu redzu, ka ir viensētas, kurās brīvi ganās vistas, neskatoties uz aizliegumu un aicinājumu tās tomēr putnu migrācijas laikā paturēt kūtī. To redzot, es saprotu to, cik sabiedrībā nav izpratnes par infekcijas slimībām, par to izplatīšanos, apkarošanu un profilaksi. Laikam esam tā veidoti, ka aizliegums rada pretdarbību, izdomāt kā to apiet. Tādēļ noteikti ir ļoti nopietni jādomā kā sabiedrību kopumā izglītot zoonožu jautājumos, biodrošībā un par sekām, kādas var būt to visu neievērojot. To visu jāskaidro jau bērnam no pamatskolas sola, nevis jāmāca dūmvadu uzbūve vai kanalizācijas sifonu nepieciešamība.
  Mājaslapā noslēgusies aptauja, kurā bija jāatbild uz jautājumu, vai vakcinēsieties pret Covid-19. Aptaujas rezultāti uzrāda, ka
  Jā-48%
  Nē – 17%
  Jā, jo tā apturēsim pandēmiju – 13%
  Nē, jo neuzticos vakcīnām – 11%
  Vēl nezin- 11%
  Divas nedēļas atpakaļ aptauja rādīja, ka pozitīvi noskaņoti ar vēlmi vakcinēties bija vairāk kā 70%. Negatīvā pieredze, kas atspoguļota informatīvajā telpā, iesējusi šaubas arī veterinārārstos.
  Eiropas veterinārārstu federācija informē: Francija pieņems dekrētu, ar kuru veterinārārstiem būs tiesības palīdzēt vakcinēt cilvēkus pret Covid-19. Lai varētu veikt vakcināciju, dekrēts ļaus izveidot rezerves spēku, kurā būs 252 000 papildu                  speciālistu (ieskaitot veterinārārstus). Luksemburga jau pirms pāris mēnešiem piemēroja līdzīgu dekrētu. Beļģijā veterinārārsti var pierakstīties  uz rezerves sarakstu, lai palīdzētu vakcinēt cilvēkus.
   PĀRTIKAS un lauksaimniecības organizācija (FAO) un ANO Vides padome (UNEP) meklē ekspertus, kas    strādātu jaunajā augsta līmeņa “Vienas veselības” ekspertu grupā, kura nodrošinās konsultācijas,             sniedzot zinātniskus un politiskus ieteikumus “Vienas veselības” jomā. Pieteikumi tagad ir atvērti, lai       pievienotos šai ekspertu grupai, un to iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 16. aprīlis. Sīkāka informācija,   tostarp pieteikuma iesniedzēja kritēriji, ir pieejamahttps://www.oie.int/en/for-the-media/onehealth/call-for-experts
  Dažas veteterinārās prakses Apvienotajā Karalistē brīdina par iespējamu saikni starp jaunu koronavīrusa variantu un sirdsdarbības traucējumiem kaķiem un suņiem( possible link between a new variant of coronavirus and heart problems). Ralfs Veterinary Referral Centre( RVRC) Apvienotajā Karalistē ievērojis suņu un kaķu miokarda gadījuma skaita pieaugumu, kas sakrita ar Covid-19 gadījuma skaitu pieaugumu cilvēkiem , kuri bija inficējušies ar vīrusa B117 variantu. Gadījumu skaits nebija liels – kopā tikai 18, bet bija gandrīz 10 reizes lielāks nekā parasti.
  Vairumā suņu un kaķu miokarda gadījumu to īpašnieks bija uzrādījis pozitīvu Covid-19 testu  trīs līdz sešas nedēļas pirms tam līdz viņu mīlulis saslima. Daudzi no minētiem suņiem un kaķiem arī uzrādīja pozitīvu koronavīrusu Covid-19 testu.
  07.04. notiks Profesionālās ētikas komisijas sēde, kurā jāievēl komisijas priekšsēdētājs un jāpārrunā aktuāli profesionālās ētikas jautājumi.
  08.04. turpināsim diskusijas darba grupā par kvalifikācijas pasākumiem un kvalifikācijas punktu sistēmas maiņu.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021