Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Esam visus nopēruši un paši nopērti ar pūpoliem, tagad atliek cerēt, ka tik populārais Pūpolsvētdienas pantiņš “Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks, slimības ārā, veselība iekšā” piepildīsies dzīvē. Ja tas viss būtu tik vienkārši, tad jau veselu gadu mēs neatrastos stingri ierobežotos kontaktos. Šonedēļ Zemkopības ministrija iesniegusi lūgumu Veselības ministrijai papildināt informatīvo ziņojumu un V prioritāri vakcinējamo grupā iekļaut šādas grupas:            kritiski svarīgie praktizējošie un valsts pilnvarotie veterinārārsti 782 personas;kritiski svarīgie veterinārmedicīniskās prakses iestādēs strādājošie apkalpojošie darbinieki 340 personas;kritiski svarīgie veterināro zāļu izplatīšanas jomā - veterinārajās aptiekās un lieltirgotavās strādājošie darbinieki 450 personas;kritiski svarīgie ūdeļu fermu darbinieki 174 personas. Gaidīsim rezultātus.
  Sabiedrībā neviennozīmigi ir uztverta Rīgas domes paziņojums par iespējamiem pārkāpumiem nodrošinot klaiņojošo dzīvnieku ievietošanu patversmē. Tas vēlreiz apliecina cik kopumā vēl ir nesakārtota normatīvo aktu bāze gan par dzīvnieku patversmēm, gan dzīvnieku reģistru, gan dzīvnieku tirdzniecības jautājums. Gada nogalē LVB vērsās Rīgas domē ar aicinājumu apturēt izsludināto iepirkuma konkursu par dzīvnieku māju jeb patversmju pakalpojumu sniegšanu, jo saskatīja tajā būtiskus normatīvo aktu pārkāpumus, piemēram, nosakot eitanizējamo dzīvnieku procentu, kas biedrības ieskatā ir būtiska neatbilstība Dzīvnieku aizsardzības likuma normām. Tas kādam nav gājis pie sirds un sociālos tīklos ceņšas apmelot vai sniegt nepatiesu informāciju par LVB viedokli. Šis gadījums un vēl citi liek saprast, ka gan pašvaldību speciālistiem, gan arī sabiedrībai kopumā vēl pietiekami maz izpratnes gan par dzīvnieku labturību, gan dzīvnieku aizsardzību. Tas uzliek par pienākumu mums kā profesionālai organizācijai domāt kā šo situāciju mainīt, kā skaidrot un izglītot sabiedrību par šiem tik svarīgiem un būtiskiem jautājumiem.
  26.03. notika kārtējā LVB valdes sēde, kura šajā reizē bija vairāk kā valdes locekļu diskusija par uzdevumiem un veicamajiem darbiem šajā gadā, jo pēc kopsapulces ievēlēto valdes locekļu pilnvaras vēl nav apstiprinātas Uzņēmuma reģistrā, līdz ar to valde vēl nav likumīgi lemtspējīga.
  Birojā darbs norit joprojām attālināti, līdz ar to darba ikdiena ir pietiekami saspringta. Neskatoties ne uz ko, valsts deleģēto funkciju izpilde nav apstājusies, turpinās darbs pie ZM un LAD atbalstītā projekta realizācijas.
  Nākošā nedēļa ir Lieldienu nedēļa. Tādēļ novēlu visiem to sagaidīt veseliem, stiprinoties ar bērzu sulām, uzņemot siltos pavasara saules starus un sakārtot savas domas, mērķus un uzdevumus turpmākam gada cēlienam.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs
   


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021