Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Tik notikumiem un pasākumiem pārbagāts mēnesis sen nav bijis. Apskatot mājas lapas pasākumu sadaļu, redzam, ka katru dienu kāds notikums. Tas apliecina, ka arī mēs mostamies no ziemas guļas un esam gatavi pavasara darbiem.
  Pagājušās nedēļas lielākais notikums bija LVB kopsapulce, kura pirmo reizi biedrības pastāvēšanas vēsturē notika attālinātā režīmā. Tieši šī brīža situācija, kad ierobežota gan klātienes tikšanās, gan darbs, radīja sarežģījumus kopspaulces norises sākumam. LVB birojs jau vairākus mēnešus strādā uz vietas nepilnā sastāvā, komunikācijai izmantojot mūsdienu tehniskās iespējas. Ikdienas vajadzībām esam izpirkuši zoom licenci 100 dalībniekiem, bet to, ka kopsapulcē piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku piemirsām. Tādēļ atvainojos visiem kopsapulces dalībniekiem un biedriem par sagādātām neērtībām. Šī bija tā reize, kas pierādīja, ka mums katram var būt savs viedoklis, savs redzējums uz notiekošo, bet mēs esam vienoti savas profesijas – veterinārmedicīnas – pārstāvji. Lai rastu risinājumu, palīdzīgu roku piedāvāja Veterinārmedicīnas izglītības centra vadītāja Sandra Skara-Sirmā, izmantojot centra piekļuves licenci zoom platformā. Liels paldies Sandrai Skarai- Sirmai par palīdzību, bet visiem biedriem kopsapulces dalībniekiem par sapratni un aktīvu līdzdalību kopsapulces norisē.
  Kopsapulcē tika apstiprināta jauna LVB statūtu redakcija, kura tagad jāapstiprina Uzņēmuma reģistrā.Tika ievēlēti trīs valdes locekļi( Līga Kovaļčuka, Kristaps Reķis un Inga Birne), Revīzijas komisijas locekļi( Ieva Meiere, Sarmīte Freimane un Lauma Mancēviča) un Profesionālās ētikas komisijas locekļi( Ilmārs Dūrītis,Egils Juitinovičs,Armands Vekšins, Kristīne Drevinska,Inga Bauģe). Novēlu visiem ievēlētajiem biedriem ražīgu un konstruktīvu darbu, darbojoties šajās biedrības struktūrās. Kopsapulce pieņēma arī lēmumu, ar kura tekstu varat iepazīties pielikumā.
  17.03. piedalījos ZM rīkotā sanāksmē par dzīvnieku patversmēm, kurā piedalījās arī Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas valdes vadītājas vietniece Lita Konopore. Sanāksmes laikā tās dalībnieki nāca pie secinājma, ka būtu lietderīgi izstrādāt vadlīnijas patversmēs strādājošajiem veterinārāsrtiem.
  18.03. piedalījos ZM ministra biroja rīkotā sanāksmē par nozares prioritātēm vakcinācijas procesā pret Covid-19. Pēc biedru lūguma, LVB decembrī uzrakstīja vēstuli Veselības ministrijai ar aicinājumu arī veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu sarakstā, bet ministrija atteica. Atkārtoti ar šādu lūgumu griezāmies pie Zemkopības ministrijas, kura mūsu lūgumu ir saklausījusi. Tagad viss atkarīgs no tā, kā mūsu un ministrijas sagatavotos argumentus par veterinārārstu iekļaušanu kādā prioritāri vakcinējamo personu grupām, ņems vērā atbildīgās institūcijas. Paldies Zemkopības ministrijai par sapratni un izrādīto atbalstu.
  Turpinās biedrībai deleģēto valsts funkciju nodrošināšana sertifikācijas jomā, nodrošinot procesus attālināti.
  No pirmdienas trīs dienas norisināsies ZM un LAD atbalstītā projekta apmācības kursa otrās grupas apmācības zoom platformā.
  26.03. pl.1313  notiks zoom platformā valdes sēde.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021