Informē LOSP

 • Informējam, ka Lielbritānijas valdība ir pārskatījusi iepriekšējā gadā noteiktos termiņus, kādos tika plānots piemērot prasības noteiktu Eiropas Savienības preču kravu kontrolēm. Izmaiņas Lielbritānijas valdība pamato ar lielo izaicinājumu apjomu uzņēmumiem pielāgojoties jaunajām prasībām, ko ietekmē arī COVID situācija.
  Pārskatītais laika grafiks:
  • dzīvnieku izcelsmes produktiem (POAO), noteiktiem dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem (ABP) un augsta riska pārtikas produktiem, kas nav dzīvnieku izcelsmes produkti (HRFNAO), iepriekšējā paziņošana par kravu nav nepieciešama līdz 2021.gada 1.oktobrim.
  • POAO un noteiktiem ABP eksporta sertifikāts nav nepieciešams līdz 2021.gada 1.oktobrim.
  • Joprojām būs nepieciešama muitas importa deklarācijas, taču līdz 2022.gada 1.janvārim ir pagarināts termiņš, kurā ir iespēja izmantot atlikto deklarēšanu un papildu deklarāciju iesniegšanu līdz sešiem mēnešiem pēc preču ievešanas.
  • Drošības un garantijas deklarācijas importam nebūs nepieciešamas līdz pat 2022.gada 1.janvārim.
  • POAO, noteiktiem ABP un HRFNAO fiziskas sanitarās un fitosanitārās (SPS) pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022.gada 1.janvāra.
  • Augsta riska augiem fiziskas SPS pārbaudes robežkontroles punktos tiks veiktas no 2022.gada 1.janvāra.
  • Zema riska augiem un augu produktiem iepriekšējā paziņošana par kravu, kā arī dokumentu, tostarp fitosanitāro sertifikātu, pārbaudes tiks ieviestas no 2022.gada 1.janvāra.
  • Dzīviem dzīvniekiem un zema riska augiem un augu produktiem pārbaudes robežkontroles punktos tiks ieviestas no 2022.gada marta.
  Tirgotājiem, kas Lielbritānijā ieved kontrolei pakļautās preces, joprojām nebūs tiesību uz atlikto muitas deklarēšanu un, ievedot preces Lielbritānijā, viņiem būs jāaizpilda pilna muitas deklarācija.
  Informācijas avots:
  https://questions-statements.parliament.uk/written-statements/detail/2021-03-11/hcws841
  Papildus vēlamies norādīt, ka informācija par prasībām preču eksportam uz Lielbritāniju pēc BREXIT tiek izvietota arī ZM mājas lapā (jaunākā informācija par pārskatītajiem termiņiem vēl tiek gatavota un tuvākajā laikā informācija mājas lapā tiks aktualizēta):
  https://zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/statiskas-lapas/brexit?id=16625#jump
  https://zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/statiskas-lapas/prasibas-dzivniekiem-un-to-produktiem-kurus-no-eiropas-savienibas-eksp?id=22714#jump
   
  Zane Jonaite
  Biroja vadītāja


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021