Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 •     Vai svētku var būt par daudz? Ik pa laikam dzirdam kādu uzdodam šo jautājumu. Svētku nekad nav par daudz. Svinības mūsos raisa pozitīvas emocijas, rada gaišas atmiņas un tuvina vienu otram. Jau gada garumā svētki ir savādāki nekā esam tos pieraduši svinēt, bet dāvināt kaut smaidu otram mēs varam. Pateikt labu vārdu un nosūtīt vēja buču ierobežojumi neliedz. Tādēļ sveicu vairāk kā 600 LVB  sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā.
      5.martā bija paredzēta LVB kopsapulce, uz kuru pieteicās 182 biedri, bet tas nebija pietiekošs biedru skaits , lai kopsapulce būtu lemttiesīga, tādēļ kopsapulce nenotika. Pēc kopspaulces tika sasaukta ārkārtas valdes sēde, kurā nolēma atkārtoti kopspaulci sasaukt 19.martā zoom platformā pl.1000, nosakot papildus reģistrēšanos līdz 15.martam. Tiem biedriem, kuri reģistrējās 5.marta kopspaulcei, atkārtoti uz 19.marta kopsapulci nav jāreģistrējas.
      4.martā LVB direktore Dace Upeniece un asociētā profesore, Dr.med.vet. Līga Kovaļčuka piedalījās attālinātā Nord-Balt veterināro asociāciju sanāksmē, kurā sprieda par antimikrobiālo rezistenci kontekstā ar jauno Eiropas zāļu regulu, kurai seko pielikuma izstrāde par principiem izvēloties antibakteriālos līdzekļus. Šobrīd šķiet vairāk nezināmais kā zināmais, jo EVF ir izstrādājusi šķiet kļūdainu viedokļa dokumentu, kas rada pārpratumus citu valstu profesionālājās organizācijās. Kopumā LVB atbalsta un arī iestājas par stingrākiem nosacījumiem antibakteriālo līdzekļu pielotošanā. Gaidīsim jaunu EVF darba dokumentu, lai spriestu par tālāko darbu. Nord-Balt sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nākošo tikšanos maijā organizē Latvija.
      Tieši par antimikrobiālo rezistenci 10.martā LVB uzsāks apmācību ciklu 24 stundu garumā “Antimikrobiālās rezistences (AMR) mazināšanas faktori produktīviem dzīvniekiem”, kas norit Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstīta projekta ietvaros. Apmācību kurss ieplānots vairāk klātienes nodarbībām, bet realitāte spiež šobrīd pirmās trīs grupas organizēt attālinātā formā, cerot, ka gada otrajā pusē varēsim apmācības turpināt klātienē dažādos Latvijas reģionos.
      8.martā LVB Goda biedram Kārlim Taurītim apritētu 100.gadi. Pieminēsim Goda biedra piemiņu, kurš daudziem Latvijas veterinārārstiem ir bijis kā darba audzinātājs, atklājot dažādas profesijas nianses daudzu profesionālo gadu garumā.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021