Informē valdes priekšsēdētājs

 • Daba mūs gan priecē, gan pārsteidz, gan neļauj atslābt ne mirkli. Mums katram jāatrod laiks gan ziemas prieku baudīšanai, gan darbam, gan ģimenei, bet visam pāri piesardzība un distancēšanās. Laikā, kad Latvija kā mazs glimezītis virzās uz sabiedrības vakcinēšanu pret Covid-19 pretēji citām Eiropas valstīm, LVB saņēma atbildi no Veselības ministrijas, ka mūsu lūgums veterinārārstus iekļaut prioritāro vakcinējamo profesiju sarakstā ir noraidīts. Un tas ir saprotami, ja jau pat pedagogiem ir atteikts. Strādāsim piesardzīgi!
  Pagājušajā nedēļā papildus tam, ka pašiem jāievēro biodrošība pret Covid-19, papildus Āfrikas cūku mērim klāt nākusi patogēnā putnu gripa. Slimība, ko parasti atnes gājputni atgriežoties no savām ziemas mītnes vietām, šoreiz mūs sasniegusi ziemā. Un tas viss atkal cilvēku iejaukšanās dēļ dabas dabīgos procesos. Es nezinu, vai gadus trīsdesmit atpakaļ uz ziemu palika tik daudz ūdensputnu, kuri dabīgi pārziemo citviet. Mākslīgi barojot putnus, tie neizjūt un zūd instinkts doties prom, veidojas liela putnu koncentrēšanās pie vaļējām ūdens tilpnēm, veicinot dažādu infekciju izplatīšanos. Tā ir vēl viena lieta pārdomām.
  Pagājušajā nedēļā notika Padomes sēde, kura norisinājās attālināti un, kurā piedalījās 32 biedri, kas nozīmēja, ka sēde bija apmeklētākā pēdējo desmit gadu laikā. Aktīvās diskusijās tās dalībnieki vienojās par kopsapulcē balsojamiem jautājumiem: LVB Statūtu jauno redakciju, valdes locekļu kandidātiem, Profesionālās ētikas komisijas locekļu kandidātiem, Revīzijas komisijas kandidātiem, LVB apbalvojamām personām. Apbalvojumu saņēmēji tiks paziņoti kopsapulcē, bet balvas pasniegtas LVB 100.gades noslēguma konferencē 29.oktobrī klātienē( tā vismaz gribētos cerēt).
  Piektdien sākās diskusiju cikls par veterinārmedicīniskās prakses standartu. Diskusiju rezultātā tika pieņemts lēmums izstrādāt vispārējās labas veterinārmedicīniskās prakses vadlīnijas un standartu izstrādāt pēc šo vadlīniju izstrādes un ieviešanas ikdienas praksē.
  Jāņa Bites aicinājums:
  Info veterinārārtiem ,viņu tuviniekiem, citiem atsaucīgiem cilvēkiem.
  Tā kā man jau ir paliela vet. med..vēstures privātkolekcija, muzejs, gribētu tēmu vairāk attīstīt un pilnveidot , veidot nopietnu kolekciju.
  Sakarā ar šo, pērku,meklēju, pieņemu dāvinājumā -vet. med. vēstures priekšmetus, instrumentus, mēbeles , literatūru,preperātus , Latvijas laika , padomju laika liecības par vet. med vēsturi, fotogrāfijas.
  Esmu nopietns kolekcionārs un mēģināšu laika gaitā bīdīt tēmu par nopietnu muzeju.
  Paldies!
  Jānis Bite (jun.)
  zelmeni2@inbox.lv
  29752829
   
  Aicinu ikvienu biedru būt aktīvam un reģistrēties 5.marta  LVB kopsapulcei zoom platformā, nosūtot līdz 26.02.  e-pastu uz lvb@lvb.lv , norādot savu vārdu un uzvārdu un sertificētie veterinārārsti arī sertifikāta nr. Kopsapulces ietvaros notiks kvalifikāciju paaugstinošs vebinārs par aizsargājamo dzīvnieku koovenciju un “Dzīvnieku aizsardzības likums”.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
      Turpinās iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Katrs no mums vēlētos tā tempus daudz straujākus, bet to nevaram ne ietekmēt, ne sekmēt. Biedrība un arī es personīgi saņemam kolēģu satrauktus zvanus, jautājot kāpēc praktizējošs veterinārārsts nav iekļauts valstī prioritāro vakcinējamo personu sarakstā. Šajā ziņā Latvija nav nekāds izņēmums uz kopējā Eiropas fona, jo ir zināms, ka veterinārārsti kā prioritāra grupa vakcinācijai ir iekļauti Luksenburgā un Lietuvā. Latvijas veterinārārstu biedrība, zinot, ka ir nācies slēgt veterinārās klīnikas, ka dzīvnieku kautuve paliek bez valsts pilnvarotā veterinārārsta, jo veterinārārsti ir inficējušies ar Covid-19, pēc Veselības ministrijas diplomātiska atteikuma veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu grupā, griezāmies ar lūgumu Zemkopības ministrijā, kura izprot lietas būtību un atbalsta praktizējošos veterinārārstus un valsts pilnvarotos veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu sarakstā. Tagad gaidam gala lēmumu no atbildīgām personām Veselības ministrijā. Paldies Zemkopības ministrijas amatpersonām par izpratni un atbalstu. [vairāk]
 • LVB Goda biedram Jānim Vilhelmam Bērziņam – 115
   Šodien atzīmējam LVB Goda biedra Jāņa Vilhelma bērziņa 115 gadskārtu. Jānis dzimis 1906.gada 27.februārī Limbažu apriņķa Duntes pagastā "Gāršeniekos" daudzbērnu zemnieku ģimenē. Mācījās Duntes pamatskolā, bet 1923.gadā sāka mācības Rīgas 1.vidusskolā. Ģimenes nevisai labais finasiālais stāvoklis Jānim lika papildus mācībām strādāt dažādus gadījuma darbus, kas noveda arī pie profesijas izvēles, jo strādāja arī Latvijas Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē. Pēc vidusskolas absolvēšanas turpinot darbu fakultātē, 1928.gadā uzsāka studijas veterinārmedicīnā.1933.gadā Jānis Vilhelms Bērziņš absolvēja Veterinārmedicīnas fakultāti un sāka darbu Latvijas Universitātes Seruminstitūtā. 1938.gadā zināšanas papildināja Vīnes augstskolā, bet vācu okupācijas laikā no 1941.-1943.gadam strādāja par Rīgas pilsētas veterinārārstu veterināri sanitārajā dienestā. Pēc 2.pasaules kara strādāja kā veterinārārsts Rīgas hipodromā un saimniecībā "Spilve". Jānis Vilhelms Bērziņš apguva kinologa specialitāti un kā 1.kategorijas eksperts piedalījās republikas suņu izstādēs. Bija Rīgas rajona kinologu sekcijas vadītājs. 
  Godinam kolēģa Jāņa Vilhelma Bērziņa piemiņu!
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs [vairāk]
 • Jaunā Ķīnas Āfrikas cūku mēra celmi norāda uz nelicencētām vakcīnām
      Šobrīd katru ziņu par kādu jaunu iespējamu infekciju vai jaunu jau esošas infekcijas paveidu sabiedrība uzņem ar milzīgām bažām. Tā gada sākumā Ķīnā tika atklāts jauns Āfrikas cūku mēra vīrusa celms. Ķīnas cūku fermās identificētu jaunu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) veidu, visticamāk, izraisa nelegālas vakcīnas, uzskata jomas speciālisti, kas ir jauns trieciens pasaules lielākajam cūkgaļas ražotājam Ķīnai, kurš joprojām atkopjas no postošās vīrusa epidēmijas. Tas noteikti atsaucas un tuvākā nākotnē atsauksies uz visu cūkgaļas ražošanas tirgu visā pasaulē. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021