Informē valdes priekšsēdētājs

 • Ziema dižojas visā savā krāšņumā gan ar sniegu, gan ar kārtīgu salu. Šajā aukstumā nedrīkstam aizmirst par saviem labākajiem draugiem mājdzīvniekiem. Šeit vietā atcerēties, ka jarūpējas ne tikai par istabas mīļdzīvniekiem, bet arī produktīvajiem lauksaimniecības dzīvniekiem, kuri mīt ārā vai nojumēs, lai ir vieta, kur patverties no aukstuma spalguma, lai pieejams dzeramais ūdens.
              Noslēgusies kandidātu pieteikšana LVB struktūru vēlēšanām gan valdei, gan Revīzijas komisijai, gan Profesionālās ētikas komisijai. Patīkami pārsteidza gan profesionālo sekciju, gan nodaļu aktivitāte kandidātu izvirzīšanā. Lielā aktivitāte liecina, ka biedriem nav vienaldzīgi procesi, kuri norit biedrībā. Kopsapulcē katram biedram būs iespēja izvēlēties tos labākos, kuriem uzticēt savu intrešu pārstāvniecību LVB struktūrās. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī šogad LVB kopsapulce noritēs attālināti zoom platformā. Šis kopsapulces formāts dod iespēju ikvienam piedalīties neizejot no savas dzīves vietas. Šobrīd katram biedram jāreģistrējas , sūtot savu vārdu, uzvārdu un sertificētiem veterinārārstiem norādot sertifikāta nr. uz e-pastu lvb@lvb.lv līdz 26.februārim. Kopsapulces laikā notiks arī vebinārs, par kuru saņemsiet kvalifikācijas paaugstināšanas pasākuma punktu. Katrs informāciju saņems savā e-pastā, kur no februāra sākot katru mēnesi saņemsiet vēstuli no LVB administrācijas un valdes “Vēstule veterinārārstiem” ar aktualitātēm biedrībā.
              Jaunā darba nedēļa LVB būs pietiekami darbīga un bagāta ar zoom sanāksmēm.
   08.02. piedalīšos ZM rīkotā diskusijā par ārvalstīs iegūto izglības dokumenta atzīšanu Latvijā.
  10.02. pl.11 LVB Padomes sēde, kurā ar informatīviem ziņojumiem piedalīsies LVB direktore Dace Upeniece, valdes priekšsēdētājs Valdis Šmēliņš, Revīzijas komisijas priekšsēdētāja Ieva Meiere, apstprināsim kandidātus LVB struktūru vēlēšanām kopsapulcē un apbalvojamo veterinārārstu sarakstu, kā arī diskutēsim par LVB Statūtu projektu, kopsapulces lēmuma projektu un mentoringa programmu.LVB Padomes sēdē piedalās valde, visu komisiju vadītāji, profesionālo sekciju pārstāvji un nodaļu vadītāji, bet var piedalīties ikviens interesents. Ja kādam ir vēlme individuāli piedalīties Padomes sēdē, jāsazinās ar direktori Daci Upenieci.
  10.02. pl.13 ZM organizēta sanāksme par noteikumiem, kuri nosaka speciālo recepšu izrakstīšanas kārtību.
  12.02. pl.14 uzsāksim diskusiju par veterinārmedicīniskās prakses standartu.
  Ņemot vērā, ka valstī pagarīnāta ārkārtas situācija līdz 6.aprīlim, esam pārcēluši LVB 100.gades grāmatas “Simts mirkļi veterinārijā” atvēršanas svētkus no 19.marta uz 19.jūniju.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
      Turpinās iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Katrs no mums vēlētos tā tempus daudz straujākus, bet to nevaram ne ietekmēt, ne sekmēt. Biedrība un arī es personīgi saņemam kolēģu satrauktus zvanus, jautājot kāpēc praktizējošs veterinārārsts nav iekļauts valstī prioritāro vakcinējamo personu sarakstā. Šajā ziņā Latvija nav nekāds izņēmums uz kopējā Eiropas fona, jo ir zināms, ka veterinārārsti kā prioritāra grupa vakcinācijai ir iekļauti Luksenburgā un Lietuvā. Latvijas veterinārārstu biedrība, zinot, ka ir nācies slēgt veterinārās klīnikas, ka dzīvnieku kautuve paliek bez valsts pilnvarotā veterinārārsta, jo veterinārārsti ir inficējušies ar Covid-19, pēc Veselības ministrijas diplomātiska atteikuma veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu grupā, griezāmies ar lūgumu Zemkopības ministrijā, kura izprot lietas būtību un atbalsta praktizējošos veterinārārstus un valsts pilnvarotos veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu sarakstā. Tagad gaidam gala lēmumu no atbildīgām personām Veselības ministrijā. Paldies Zemkopības ministrijas amatpersonām par izpratni un atbalstu. [vairāk]
 • LVB Goda biedram Jānim Vilhelmam Bērziņam – 115
   Šodien atzīmējam LVB Goda biedra Jāņa Vilhelma bērziņa 115 gadskārtu. Jānis dzimis 1906.gada 27.februārī Limbažu apriņķa Duntes pagastā "Gāršeniekos" daudzbērnu zemnieku ģimenē. Mācījās Duntes pamatskolā, bet 1923.gadā sāka mācības Rīgas 1.vidusskolā. Ģimenes nevisai labais finasiālais stāvoklis Jānim lika papildus mācībām strādāt dažādus gadījuma darbus, kas noveda arī pie profesijas izvēles, jo strādāja arī Latvijas Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē. Pēc vidusskolas absolvēšanas turpinot darbu fakultātē, 1928.gadā uzsāka studijas veterinārmedicīnā.1933.gadā Jānis Vilhelms Bērziņš absolvēja Veterinārmedicīnas fakultāti un sāka darbu Latvijas Universitātes Seruminstitūtā. 1938.gadā zināšanas papildināja Vīnes augstskolā, bet vācu okupācijas laikā no 1941.-1943.gadam strādāja par Rīgas pilsētas veterinārārstu veterināri sanitārajā dienestā. Pēc 2.pasaules kara strādāja kā veterinārārsts Rīgas hipodromā un saimniecībā "Spilve". Jānis Vilhelms Bērziņš apguva kinologa specialitāti un kā 1.kategorijas eksperts piedalījās republikas suņu izstādēs. Bija Rīgas rajona kinologu sekcijas vadītājs. 
  Godinam kolēģa Jāņa Vilhelma Bērziņa piemiņu!
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs [vairāk]
 • Jaunā Ķīnas Āfrikas cūku mēra celmi norāda uz nelicencētām vakcīnām
      Šobrīd katru ziņu par kādu jaunu iespējamu infekciju vai jaunu jau esošas infekcijas paveidu sabiedrība uzņem ar milzīgām bažām. Tā gada sākumā Ķīnā tika atklāts jauns Āfrikas cūku mēra vīrusa celms. Ķīnas cūku fermās identificētu jaunu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) veidu, visticamāk, izraisa nelegālas vakcīnas, uzskata jomas speciālisti, kas ir jauns trieciens pasaules lielākajam cūkgaļas ražotājam Ķīnai, kurš joprojām atkopjas no postošās vīrusa epidēmijas. Tas noteikti atsaucas un tuvākā nākotnē atsauksies uz visu cūkgaļas ražošanas tirgu visā pasaulē. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021