Daži ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem ziemā

 • Pēc ilgāka laika perioda esam sagaidījuši īstu ziemu ar sniegu, salu un slideniem ceļiem, ietvēm un ielām. Mēs katru reizi, kad atbilstoši mūsu ģeogrāfiskajam valsts izvietojumam nākas saskarties ar šīm ierastajām dabas parādībām, dzirdam cilvēku sūktīšanos par milzīgo sāls daudzumu pilsētu ielās, par nenotīrītām ielām un ceļiem, bet katras vietvaras pārstāvis nonākot pie teikšanas un lemšanas to kā politisks sklerotiķis piemirst. Ja mēs paši sevi no ziemas apstākļos radītiem apdraudējumiem spējam pasargāt, tad mūsu uzticamie draugi un ģimenes locekļi , mājdzīvnieki, paši to nespēj.
              Ilgstoša atrašānās zemā temperatūrā, mitrumā un vējā var izrādīties dzīvībai bīstama gan suņiem, gan kaķiem. Tādēļ vēlreiz daži ieteikumi un atgādinājumi mājdzīvnieku īpašniekiem kā parūpēties par saviem mīluļiem ziemā.
  Ieteikumi Iekštelpās mītošiem mājdzīvniekiem:
  • Ja ir novērojama stipra snigšana un sals ir -10 0 C un zemāk suņus drīkstētu izlaist tikai, lai nokārtotu dabīgās vajadzības, bet kaķi visu laiku jātur telpās.
  • Pēc pastaigas ,nekavējoties notīriet no mājdzīvnieka ķepām un apmatojuma sniegu, ledu, sāli un sakrājušos dubļus.
  • Pirms pastaigām uzvelciet suņu apavus uz suņu ķepām vai ieziežiet pēdu spilventiņus ar vazelīnu vai speciāli šim mērķim paredzētiem aizsargkrēmiem, lai pasargātu ķepas no ietves sāls ietekmes un ķīmiskām vielām;
  • Atgriežoties no pastaigas noslaukiet vazelīnu vai speciālās aizsargziedes.
  • Pārliecinieties, ka jūsu mājdzīvnieka guļas vieta nav uz grīdas aukstā vai caurvējā jūsu mājas zonā.
  • Suņiem atrodoties vairāk iekštelpās, tie mazāk nodarbināti ar fiziskām aktivitātēm, tādēļ barība būtu jāsamazina vai jādod mazākām porcijām, lai neveicinātu liekā svara pieaugumu un nerastos veselības problēmas.
  Ieteikumi ārā mītošiem mājdzīvniekiem:
  • Stipras snigšanas un ja sals ir -10 0 C un zemāk suņiem un kaķiem jānodrošina patvērums kādā telpā – kūtī, šķūnī, garāžā vai dzīvojamā mājā . 
  •  Āra mājdzīvniekiem aukstā laikā ir nepieciešams vairāk pārtikas, jo tiem jāsadedzina vairāk kaloriju, lai tiem būtu silti.
  • Pārbaudiet savus mājdzīvniekus vai nav apsaldējumi, īpaši uz ķepām un ausīm.
  • Pārliecinieties, ka jūsu mājdzīvnieka ūdens nekad nav sasalis.
  • Nodrošiniet savam sunim guļas vietu ar siltu paklāju,  maisu ar siena vai salmu pildījumu.
  • Ja jūsu transporta līdzeklis atrodas ārā, ir zināms, ka kaķi siltuma dēļ mēdz ielīst  uz transportlīdzekļu dzinējiem,pirms iedarbiniet dzinēju, pieklauvējiet pie automašīnas pārsega, ja jums ir aizdomas, ka jūsu kaķis varētu atrasties iekšā.
  • Uzmanieties, vai nav jūsu mājdzīvniekam hipotermijas pazīmju - vājš pulss, paplašinātas acs zīlītes, palēlināta sirdsdarbība, stipri un izteikti muskuļu drebuļi, gaišas vai zilas gļotādas, suns kļūst letarģisks. Ārkārtējas hipotermijas sekas var būt neiroloģiskas problēmas, tostarp koma, sirdsdarbības problēmas un nieru mazspēja.
  • Ziemā mēs izmantojam saviem transporta līdzekļiem dažādus nesasalstošus šķidrumus gan logu tīrīšanai, gan dzesēšanas sistēmai antifrīzi. Novietojiet tos tā, ka tiem nevar piekļūt jūsu mājdzīvnieki. Antifrīze ir īpaši toksiska suņiem un pat ielaizot niecīgu devu var izraisīt suņa nāvi Pazīmes, kas var liecināt, ka suns ir piekļuvis indīgajai vielai, ir sagurums, nespēja noturēt līdzsvaru, sāpes, pieskaroties pavēderei, neierasti liela vēlme pēc ūdens. Kad antifrīzs ir nonācis gremošanas sistēmā, suni glābt ir tikpat kā neiespējami. Vienmēr aizdomu gadījumos par iespējamo saindēšanos neatliekami jāsazinās ar savu praktizējošo veterinārārstu vai jāvēršas pēc palīdzības tuvākajā veterinārajā klīnikā.
   
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
      Turpinās iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Katrs no mums vēlētos tā tempus daudz straujākus, bet to nevaram ne ietekmēt, ne sekmēt. Biedrība un arī es personīgi saņemam kolēģu satrauktus zvanus, jautājot kāpēc praktizējošs veterinārārsts nav iekļauts valstī prioritāro vakcinējamo personu sarakstā. Šajā ziņā Latvija nav nekāds izņēmums uz kopējā Eiropas fona, jo ir zināms, ka veterinārārsti kā prioritāra grupa vakcinācijai ir iekļauti Luksenburgā un Lietuvā. Latvijas veterinārārstu biedrība, zinot, ka ir nācies slēgt veterinārās klīnikas, ka dzīvnieku kautuve paliek bez valsts pilnvarotā veterinārārsta, jo veterinārārsti ir inficējušies ar Covid-19, pēc Veselības ministrijas diplomātiska atteikuma veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu grupā, griezāmies ar lūgumu Zemkopības ministrijā, kura izprot lietas būtību un atbalsta praktizējošos veterinārārstus un valsts pilnvarotos veterinārārstus iekļaut prioritāri vakcinējamo personu sarakstā. Tagad gaidam gala lēmumu no atbildīgām personām Veselības ministrijā. Paldies Zemkopības ministrijas amatpersonām par izpratni un atbalstu. [vairāk]
 • LVB Goda biedram Jānim Vilhelmam Bērziņam – 115
   Šodien atzīmējam LVB Goda biedra Jāņa Vilhelma bērziņa 115 gadskārtu. Jānis dzimis 1906.gada 27.februārī Limbažu apriņķa Duntes pagastā "Gāršeniekos" daudzbērnu zemnieku ģimenē. Mācījās Duntes pamatskolā, bet 1923.gadā sāka mācības Rīgas 1.vidusskolā. Ģimenes nevisai labais finasiālais stāvoklis Jānim lika papildus mācībām strādāt dažādus gadījuma darbus, kas noveda arī pie profesijas izvēles, jo strādāja arī Latvijas Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē. Pēc vidusskolas absolvēšanas turpinot darbu fakultātē, 1928.gadā uzsāka studijas veterinārmedicīnā.1933.gadā Jānis Vilhelms Bērziņš absolvēja Veterinārmedicīnas fakultāti un sāka darbu Latvijas Universitātes Seruminstitūtā. 1938.gadā zināšanas papildināja Vīnes augstskolā, bet vācu okupācijas laikā no 1941.-1943.gadam strādāja par Rīgas pilsētas veterinārārstu veterināri sanitārajā dienestā. Pēc 2.pasaules kara strādāja kā veterinārārsts Rīgas hipodromā un saimniecībā "Spilve". Jānis Vilhelms Bērziņš apguva kinologa specialitāti un kā 1.kategorijas eksperts piedalījās republikas suņu izstādēs. Bija Rīgas rajona kinologu sekcijas vadītājs. 
  Godinam kolēģa Jāņa Vilhelma Bērziņa piemiņu!
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs [vairāk]
 • Jaunā Ķīnas Āfrikas cūku mēra celmi norāda uz nelicencētām vakcīnām
      Šobrīd katru ziņu par kādu jaunu iespējamu infekciju vai jaunu jau esošas infekcijas paveidu sabiedrība uzņem ar milzīgām bažām. Tā gada sākumā Ķīnā tika atklāts jauns Āfrikas cūku mēra vīrusa celms. Ķīnas cūku fermās identificētu jaunu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) veidu, visticamāk, izraisa nelegālas vakcīnas, uzskata jomas speciālisti, kas ir jauns trieciens pasaules lielākajam cūkgaļas ražotājam Ķīnai, kurš joprojām atkopjas no postošās vīrusa epidēmijas. Tas noteikti atsaucas un tuvākā nākotnē atsauksies uz visu cūkgaļas ražošanas tirgu visā pasaulē. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021