Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Reizē ar 2021.gadu ir atnākusi arī ziema. Lai arī valstī ir mājsēdes periods, varam ņemt slēpes, ragavas un vietām arī slidas, lai izkustētos un uzņemtu vairāk skābekļa. Bet LVB gads iesācies ar jauniem uzdevumiem, jauniem darbiem un jauniem plāniem.
  2020.gada decembra mājaslapas aptaujas jautājums bija “Vai Covid-19 pandēmija ietekmē Jūsu darbu”,uz ko dalībnieki ir atbildējuši sekojoši:
  35%  - jā, darba kļuvis vairāk
  33% - nē, nejūtu pandēmijas ietekmi
  27% - jā, darba kļuvis mazāk
  3% - grūti pateikt
  2% - vairāk hronisku saslimšanu
  Kādi uzdevumi īstenojami 2021.gadā?
  Jau 2020.gada izskaņā uzsākām diskusijas par veterinārmedicīnas prakses sertifikāta atjaunošanas kvalifikācijas pasākumu punktu sistēmas pilnveidošanu jeb reformēšanu. Lai celtu kvalifikācijas pasākumu kvalitāti un tos nepadarītu tikai par formāliem punktu pasākumiem, iecerēts rosināt grozīt MK noteikumus, nosakot kārtību kā tiek organizēti un norisinās kvalifikācijas pasākumi veterinārmedicīnas jautājumos Latvijā.
  Ilgus gadus ir runāts par veterinārmedicīnas prakšu standartu, bet tā nekur tālāk par runāšanu nēesam tikuši, tādēļ,sagaidot LVB 100.gadskārtu , 2022.gadu vajadzētu iesākt ar LVB apstiprinātiem minimālām standarta prasībām veterinārmedicīnas praksēm.
  Esam jau iesākuši darbu pie veterinārmedicīnas prakses sertifikācijas eksāmena jaunu tēmu un jautājumu izstrādes, kas līdz pavasarim būtu jāapstiprina.
  Turpināsim iesākto darbu pie biroja darba modernizācijas, izveidojot mūsdienīgu sapulču telpu, uzlabojot mājas lapu un pilnveidojot informācijas pasniegšanas veidus saviem biedriem.
  Šie ir lielākie uzdevumi, kam pa vidu virkne ikdienišķu biedrības darbu savu biedru interesēs. Pēc direktores un grāmatvedes iniciatīvas esam vienojušies, ka turpmāk tie biedri, kuriem ir kādas neskaidrības grāmatvedības jautājumos, var griezties pēc padoma pie LVB grāmatvedes.
  Ar šo gadu ir stājusies spēkā jauna kārtība iestāšanās maksām un biedru naudas maksām dažādām sociālajām grupām. Informācija izlasāma mājas lapā sadaļā LVB- LVB dokumenti.
  Centrālais šī gada pasākums ir LVB 100-gade, kuru pasākumos aicinu iesaistīties ikvienu biedru, gūstot gan pozitīvas emocijas, gan jaunas atziņas turpmākam biedrības darbam.
  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Kad aiz loga termometra stabiņš vietām rāda -200 C, mūsu prātus karstākus rada dažādi politiķu izteicieni, pieņēmumi un norādes. Pagājušajā nedēļā īstu informācijas vētru sacēla premjerministra teiktais par iespējamo veterinārārstu iesaistīšanu sabiedrības vakcinēšanas procesā pret Covid-19. Kādam tas noteikti šķita jau kā konrēti pieņemts lēmums, kādam kā joks, bet reāli tā nav neiespējama misija kopējas lietas labā. To pierāda Luksemburgas piemērs, kura pagājušā gada 15.decembrī pieņēma likumu, kurš nosaka, ka ārkārtas apstākļu gadījumā kā epidēmijas, karadarbība vai katastrofas veselības ministrs var piešķirt pagaidu atļauju zobārstiem un veterinārārstiem veikt noteiktas darbības, kas saistītas ar medicīnisko praksi. [vairāk]
 • Daži ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem ziemā
  Pēc ilgāka laika perioda esam sagaidījuši īstu ziemu ar sniegu, salu un slideniem ceļiem, ietvēm un ielām. Mēs katru reizi, kad atbilstoši mūsu ģeogrāfiskajam valsts izvietojumam nākas saskarties ar šīm ierastajām dabas parādībām, dzirdam cilvēku sūktīšanos par milzīgo sāls daudzumu pilsētu ielās, par nenotīrītām ielām un ceļiem, bet katras vietvaras pārstāvis nonākot pie teikšanas un lemšanas to kā politisks sklerotiķis piemirst. Ja mēs paši sevi no ziemas apstākļos radītiem apdraudējumiem spējam pasargāt, tad mūsu uzticamie draugi un ģimenes locekļi , mājdzīvnieki, paši to nespēj. [vairāk]
 • BSAVA kongress
  Lūdzu, skatiet pievienoto informāciju par Lielbritānijas mazo dzīvnieku veterinārārstu asociācijas 2021. gada kongresu, kas notiks no 25.  līdz 27. martam. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021