Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Laikā, kad viss dabā kļuvis pelēks un saulīte paslēpusies aiz mākoņiem, mēs katrs ilgojamies pēc mirkļa laimes, pēc kāda mīļa smaida un laba vārda. Tad neliegsim to viens otram, uzsmaidīsim pretīmnācējam, pasniegsim roku tam, kam tas vajadzīgs, būsim iecietīgi viens pret otru. Šonedēļ Latvijas valstij jau 102 dzimšanas diena, bet Latvijas Veterinārārstu biedrība sāk skaitīt mēnešus līdz 100.dzimšanas dienai. Novembri latvieši ir pasludinājuši par patriotisma mēnesi. Kas ir patriotisms? Kā kļūt par patriotu? Ko vispār nozīmē būt patriotam? Uz šiem jautājumiem nav vienas kopējas atbildes, bet tā jārod katram personīgi. Kad 11.novembrī uzzināju ziņu, ka veterinārārstam , LVB Goda biedram Imantam Kronbergam Latvijas valsts prezidenta Ordeņu kapituls ir piešķīris Atzinības krustu un viņš iecelts par Atzinības krusta virsnieku, es biju lepns, ka esmu veterinārārsts, ka esmu strādājis kopā ar Imantu Kronbergu, ka esmu ventspilnieks, kurzemnieks un esmu latvietis. Tāda ir mana patriotisma izpausme. 18.novembrī izliekot valsts karogu pie savas mājas, dzīvokļa balkona vai automašīnas loga būsim lepni, ka dzīvojam zemē, ko apskalo Baltijas jūra, caurstrāvo Daugava, Gauja, Lielupe un Venta, kur mežmalā ganās stirnu ģimene un stabu galos stārķi vij ligzdu. Mēs esam šai zemei piederīgi, mēs esam latvieši, krievi, poļi, baltkrievi,lietuvieši  vai citu tautību patrioti savai zemei, mūsu - Latvijai.
      Nākošajā nedēļā LVB atcerēsies un atzīmēs trīs LVB Goda biedriem ievērojamas gadskārtas - Pēterim Barkānam 18.novembrī apritētu 95.gadi, Zalamanam Beļenko 19.novembrī 115.gadi, bet Pāvilam Ozoliņam 20.novembrī 125.gadi.
      Strauji tuvojas gada nogale un aiz kalniem nav arī 2021.gada marts, kad atbilstoši LVB Statūtiem tiek sasaukta ikgadējā biedrības kopsapulce. 2021.gada kopsapulce solās būt pietiekami ražīga, jo biedrībai jāskata Statūtu jaunā redakcija, jāvēl trīs valdes locekļi, jāvēl Ētikas komisija un Revīzijas komisija. Tādēļ aicinu teritoriālās nodaļas, profesionālās sekcijas un katru biedru būt aktīviem un atbildīgiem, izvirzot kandidātus šiem amatiem.

  Valdis Šmēliņš
  LVB valdes priekšsēdētājs


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Klāt ievu ziedēšanas laiks, kas kā baltas kupenas izdaiļo Latvijas āres. Ikdienā jāspēj visu sabalansēt līdzsvarā – darbu, atpūtu un līdzdarbošanos sabiedriskajās aktivitātēs. Tas ir sarežģīti, bet nav neiespējami. Tam kuram tas izdodas, nogurums zūd ātrāk, bet pārējiem nepieciešama pauze.  [vairāk]
 • Kā pasargāt suni vai kaķi no pārkaršanas?
  Tuvojoties vasarai ir vērts atcerēties kā rīkoties karstā laikā, lai nepārkarstu ne suns, ne kaķis. Lai arī sinoptiķi sola, ka šī vasara Latvijā nav gaidāma karsta, jāatceras, ka pat šķietami neliels siltums var izraisīt mājdzīvnieka pārkaršanu.  [vairāk]
 • Sēru vēsts
  Un pēkšņi tāds klusums,
  Ka saule apstājas debesmalā
  Un arī stāv, elpu aizturējusi
  (I.Ziedonis)
   
  2021.gada 12.maijā mūžībā  devusies Austrumvidzemes pārvaldes inspektore-veterinārārste Vizma Reimandova, atvadīšanās notiks 15.maijā plkst. 13:00 Gulbenes novada Druvienas kapos.
   
  Līga Pudāne
  Austrumvidzemes pārvaldes
  vecākā referente [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021