Informācijas no Eiropas Veterinārās federācijas

 • Valstis visā Eiropā izmisīgi cenšas noturēt strauji augošo jaunu vīrusu gadījumu vilni. Draudi ir nebijuši. Vairākās valstīs  infekcijas uzliesmojuma dēļ slimnīcas ir pakļautas lielam spiedienam. Šis ir laiks, kad labāk padzīvot mājās, neredzot draugus un tuviniekus ( minam krustvārdu mīklas, spēlējam galda spēles,        lasam pavārgrāmatas utt.), savukārt no otras puses palikt sabiedriskam un uzturēt elektronisko kontaktu ar saviem mīļajiem. Ir arī laiks parādīt, ka mēs esam  viena Eiropa, laiks turpināt koordinēt to, ko darām, apmainīties ar informāciju par to, kas strādā un kas nav, un sadarboties - starp disciplīnām, profesiju un  valstīm - par izsekošanu, pārbaudēm, par karantīnu un vakcīnām. Paliekam kopā, kamēr esam šķirti.
  Jaunumi no profesijas:
  Tā kā dažās valstīs/reģionos notiek daļēja vai pilnīga skolu slēgšana, veterinārajai praksei šajos reģionos kļūst arvien grūtāk praktizēt. Lūdzu, atgādiniet visiem, ka veterinārie pakalpojumi ir būtiski. Mēs kā FVE veicinām veterinārārstus turpināt strādāt, cik vien iespējams, ja vien viņi to var droši darīt paši sev, saviem darbiniekiem un saviem klientiem. Varat brīvi izmantot mūsu FECAVA/FVE KOVID-19 infografiku par to, kā droši praktizēt.
  Trīs ceturtdaļas Lielbritānijas vetu ir nobažījušies par stresu  profesijā Covid-19 dēļ, liecina Lielbritānijas Veterinārārstu asociācijas (BVA) veiktā jaunā aptauja. Savu bažu līmeni atzīmēja 565 respondenti. Galvenās bažas bija šādas: stress un sarežģījumi profesijā (74% ļoti vai diezgan norūpējušies), ārpuskārtas studiju (praktiskā apmācība)  nodrošināšana veterinārmedicīnas studentiem (72%), studentu un jauno absolventu uzticēšanās (67%), stress un sarežģījumi starp kolēģiem (67%),  lejupslīdes ietekme veterinārijas nozarē (62%) un savvaļas dzīvnieku un zooloģisko dārzu dzīvnieku veselība un labturība vidējā termiņā (62%). Rezultāti  skaidri parāda, ka mums ir jāparūpējas par sevi un saviem kolēģiem, un jo īpaši par mūsu profesijas neaizsargātajiem locekļiem.
  Karaliskā Veterināro ķirurgu koledža ir atjauninājusi galvenos norādījumus Covid-19. under regional short lockdowns and one for the other regions.  
  Šodien EVF  pievienosies Pasaules Veterinārārstu asociācijas (WVA) Virtuālam semināram par Covid-19 pandēmijas ietekmi uz veterināro profesiju.https://www.thewebinarvet.com/pages/wva-virtual-seminar-impact-covid-19-pandemic-veterinary-profession-ongoing-assessment/

   


Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Pavisam klusi un nemanāmi klāt svētais Adventes laiks. Šobrīd pietrūkst saules, mazliet sniega baltuma un pierastā sabiedrības čupošanās. Bet esot vienam ar sevi vai savu ģimeni, atliek laika vairāk pārdomām, jaunu mērķu un uzdeumu uzstādīšanai. Birojā norit darbs pie biļetena "Veterinārais Žurnāls" ziemas nummura izdošanas, kas pie katra biedra nonāks ap Ziemassvētkiem. Žurnāla redaktore Dace Upeniece kopā ar redkolēģiju cītīgi strādā pie biļetena satura veidošanas nākotnē, plāno kā samazināt biļetena izdošanas izdevumus un kā piesaistīt materiālu publicētājus. Novembra mājas lapas aptauja "Vai apmierina "Veterinārā Žurnāla" saturs?" parādīja, ka 43% no aptaujas dalībniekiem saka, ka viņus apmierina, bet vēlas lasīt vairāk klīnisko gadījumu aprakstus. 39% aptaujas dalībnieku saka, ka viņus apmierina esošais saturs, bet 12% aptaujas dalībnieku neapmierina tas, ko viņi var izlasīt biļetenā. 6% aptaujā piedalījušies saka, ka viņi vispār nelasa biļetenu. 
    [vairāk]
 • Kultūra, gaļa un kultivēta gaļa .
      Novembra mēnesī notika vebinārs par kukaiņu izmantošanu gan dzīvnieku uzturā , gan cilvēku pārtikā kā vērtīgu olbaltumavotu, tuvākos gados izstrādājot arī regulējumu šai darbībai Eiropas Savinības normatīvajos aktos. Arvien biežāk runājam par dažādām ekoloģiskām problēmām, par planētas pārapdzīvotību, par zoonozēm, kas draud izraisīt pandēmijas utt. Tādēļ piedāvāju zinātnieka Kristofera Dž. Braienta rakstu par jaunāko zinātnes pētījuma objektu – kultivētas gaļas iegūšanu no dzīvnieku šūnām - Dzīvnieku zinātnes žurnālā ( 98. sējums, 8. izdevums, 2020. gada augusts). [vairāk]
 • LVB Goda biedram Andrejam Feldvēberam – 110
  Andrejs dzimis 1910.gada 28.novembrī Valkā. Mācījies Valkas pamatskolā un pēc tam vidusskolā. 1929.gadā iestājās LU Veterinārmedicīnas fakultātē. Studiju gadi ievilkās dažādu iemeslu dēļ un Andrejs studijas VMF pabeidza 1940.gadā.  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020