Eiropas Veterinārajā federācijā

  • Par Covid-19 infekciju ūdeļu fermās cirkulācija turpinās. Pašlaik 64 no 120 ūdeļu audzētavām Nīderlandē un 76 no 1136 ūdeļu audzētavām Dānijā ir atzītas kā inficētas. Dānija, kas vēl nesen izmantoja izolācijas stratēģiju inficētajām ūdeļu fermām, tagad arī virzās uz iznīcināšanas stratēģiju. Tas izraisīja ūdeļu audzētāju neapmierinātību ar varas iestāžu rīcību nogalinot ūdeles. Audzētāji tagad ceļ prasību tiesā pret valsti. Mērķis ir nodrošināt labāku finansiālo kompensāciju un taisnīgu procesu ūdeļu nogalināšanai. Neskatoties uz milzīgajiem pētījumiem gan Nīderlandes, gan Dānijas slimības uzliesmojumos joprojām ir daudz neskaidrību par to, kā dzīvnieki inficējās. Vēl Covid -19 uzliesmojumi ūdeļu fermās novērotas Spānijā un ASV..
  • Telemedicīna: Apvienotajā Karalistē Karaliskā veterināro ķirurgu koledža (RCVS) pagarināja pagaidu attālo izrakstīšanu līdz 2020. gada 1. novembrim ar papildu drošības pasākumiem. Attālinātu zāļu izrakstīšanu drīkst veikt tikai veterinārie ķirurgi, kuri var sniegt [ārpus darba laika] pēcpārbaudes pakalpojumu, ieskaitot fizisko pārbaudi. Pēcpārbaudes pakalpojumu var sniegt personīgi veterinārārsts vai prakse, vai arī rakstiski vienojoties ar veterināro pakalpojumu sniedzēju, kas ir klienta vietējais. FVE nostājas projekts par telemedicīnu būs paredzēts balsošanai mūsu nākamajā GA 6. novembrī.
  • 2020. gada 29. oktobrī plkst. 15.00 pēc Centrāleiropas laika Pasaules veterinārā asociācija (WVA) organizēs bezmaksas WVA virtuālo semināru par COVID-19 pandēmijas ietekmi uz veterinārārstu . FVE pievienosies paneļdiskusijām. Jūs varat redzēt programmu un reģistrēties šeit:
  • https://www.thewebinarvet.com/pages/wva-virtual-seminar-impact-covid-19-pandemic-veterinary-profession-ongoing-assessment/

    

  • PVO veica jauku atjauninājumu par dažādu izstrādāto COVID vakcīnu statusu . Pašlaik klīniskajā novērtējumā ir 42 COVID-19 vakcīnas, no kurām 10 III fāzes pētījumos. Visas populārākās vakcīnas ir paredzētas intramuskulārai injekcijai, un visām, izņemot divas, nepieciešama divu devu shēma. Skatīt pievienoto prezentāciju.


Jaunākās ziņas

 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Triāža Latvijas veterinārajās klīnikās-kas par to jāzina katram mīļdzīvnieka īpašniekam.
   
  Triāža jeb prioritizēšana ir process, ko izmanto, lai šķirotu pacientus pēc prioritātēm attiecībā uz medicīniskās palīdzības saņemšanu, ir samērā jauna pacientu šķirošanas sistēma pat Latvijas klīnikās.
  Veterinārmedicīnā nepieciešamība pēc diskusijas par  triāžu radās  tikai sākoties covid-19 uzliesmojumam. Pirmā valsts, kura pasludināja triāžu veterinārmedicīnā par obligātu, bija Lielbritānija. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Lēnām atgriežamies pie attālinātiem ikdienas procesiem - sapulcēm, sēdēm,darba grupām un arī paša ikdienas darba . LVB šobrīd vēl strādā klātienes režīmā, ievērojot visus piesardzības principus - roku dezinfekcija, 2 m distance, sejas maskas. Tomēr aicinu katru LVB biroja apmeklētāju būt atbildīgam un birojā ierasties tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Izmantosim telefona zvanus, e-pastu un citas attālinātās saziņas līdzekļus. LVB turpina pildīt valsts deleģētās funkcijas, veicot gan veterinārās prakses sertifikāciju, gan veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāciju klātienē, ievērojot telpas platību, lai nodrošinātu 2 m distanci.
  20. oktobrī plkst. 08.30. notiks LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde, kurā tiks izskatīts Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”, kurā LVB pārstāvēs Mazo dzīvnieku veterinārārstu profesionālās sekcijas vadītājas vietniece Lita Konopore.
  21.oktobrī pl.13 notiks attālināta LVB Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikācijas komisijas sēde.
  LVB administrācija ir pabeigusi LVB nodaļu inventerizāciju un šobrīd LVB esošās nodaļas ir publicētas mājas lapā. Taču šis saraksts ir papildināms, ja kāda nodaļa izdomā aktivizēties un piesaka savu darbību LVB administrācijai, iesniedzot nodaļas nolikumu un dalībnieku sarakstu.
    [vairāk]
 • Senā meža dravniecība.
  Kopš neatminamiem laikiem mūsu senči līdzās zemkopībai, lopkopībai un zvejniecībai nodarbojušies vēl ar dravniecību, iegūstot biškopības produktus – medu, vasku.
            Medus, vasks savā laikā ļoti augstu kotējies gan kā pārtikas produkts, kā nekā pirmā saldviela, gan tirgus prece. Ne velti medu, vasku tirdzniecībā pietuvināja dārgajām kažokādām u. c. precēm. Pēc vaska liels pieprasījums bija baznīcās. No vaska lēja sveces, izmantoja ziedojumiem, pareģojumiem un citiem pagāniskiem rituāliem. Vasku it plaši pielietoja amatniecībā. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020