Informē LVB valdes priekšsēdētājs

 • Strauji tuvojas gada izskaņa un tiek plānots gan nākošā gada budžets, gan pasākumu plāns un arvien precīzāk iezīmējas LVB 100-gades programma. Pavisam tuvu finišam ir arī  grāmata "Simts mirkļi veterinārijā", kura veltīta biedrības gadsimta jubilejai. Par budžetu spriežam ne tikai mēs biedrībā, bet arī valdībā un Saeimā. Ar nākošo gadu valdība iecerējusi vērienīgas kārtējās reformas nodokļu sfērā, lai gan gads tūlīt beigsies, bet strīdi kā izskatās valdībā tikai sākas. Nodokļu reforma arī noteikti skars gan veterinārārstus , gan biedrību. Diezgan neizprotama ir pašnodarbināto personu nodokļu apjoma izmaiņas, neatkarīgi no ienākumiem, pieprasot iemaksāt noteikta lieluma sociālo nodokli. Šāda pieeja sarežģī situāciju tiem, kuriem ir pamatdarbs un papildus kā pašnodarbināta persona veic kādus nelielus pakalpojumus, piemēram apmācības, konsultācijas utt. Pēc manām domām šādi valsts liek šīm personām aiziet pelēkā ekonomikā, ko arī es paudu LOSP veidotā kopējā viedoklī par nodokļu reformu.
  Baudot šī gada silto rudeni, neaizmirstot par savas imunitātes stiprināšanu un ievērojot piesardzību Covid sakarā, iespējams rodas vēlme pilnveidot un paplašināt savas zināšanas un prasmes, tādēļ katrs interesents var izvēlēties un piedalīties Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedāvātās mācībās vairāk nekā 500 izglītības programmās ar ES finansējuma atbalstu 90-95% apmērā.Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. 
   https://macibaspieaugusajiem.lv/uzsakta-pieteiksanas-5-kartas-macibam-pieaugusajiem
   Kvalitatīvas apmācības dažādās nozarēs piedāvā Magnetic Pro:
   https://magneticpro.lv/nosacijumi-es-lidzfinansetajai-apmacibai/
   Īpaši laba programma ir Ilzes Seisumas vadītā “Komandas darba vadīšanas ABC”, kurā ir ne tikai par komandas vadīšanu, bet arī par personisko izaugsmi, mēŗķu planošanu un izpildi utt. visās jomās. 
   https://magneticpro.lv/kurss/komandas-darba-vadisanas-abc-160-st/
   https://magneticpro.lv/pasniedzejs/ilze-seisuma/
   Visas pieejamās programmas:
   https://evide.macibaspieaugusajiem.lv/
   Pieteikšanās līdz 22.oktobrim, bet vēlams pieteikties pēc iespējas ātrāk, jo labākajās programmās tiek ātri sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.


Jaunākās ziņas

 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Triāža Latvijas veterinārajās klīnikās-kas par to jāzina katram mīļdzīvnieka īpašniekam.
   
  Triāža jeb prioritizēšana ir process, ko izmanto, lai šķirotu pacientus pēc prioritātēm attiecībā uz medicīniskās palīdzības saņemšanu, ir samērā jauna pacientu šķirošanas sistēma pat Latvijas klīnikās.
  Veterinārmedicīnā nepieciešamība pēc diskusijas par  triāžu radās  tikai sākoties covid-19 uzliesmojumam. Pirmā valsts, kura pasludināja triāžu veterinārmedicīnā par obligātu, bija Lielbritānija. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Lēnām atgriežamies pie attālinātiem ikdienas procesiem - sapulcēm, sēdēm,darba grupām un arī paša ikdienas darba . LVB šobrīd vēl strādā klātienes režīmā, ievērojot visus piesardzības principus - roku dezinfekcija, 2 m distance, sejas maskas. Tomēr aicinu katru LVB biroja apmeklētāju būt atbildīgam un birojā ierasties tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Izmantosim telefona zvanus, e-pastu un citas attālinātās saziņas līdzekļus. LVB turpina pildīt valsts deleģētās funkcijas, veicot gan veterinārās prakses sertifikāciju, gan veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāciju klātienē, ievērojot telpas platību, lai nodrošinātu 2 m distanci.
  20. oktobrī plkst. 08.30. notiks LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde, kurā tiks izskatīts Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”, kurā LVB pārstāvēs Mazo dzīvnieku veterinārārstu profesionālās sekcijas vadītājas vietniece Lita Konopore.
  21.oktobrī pl.13 notiks attālināta LVB Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikācijas komisijas sēde.
  LVB administrācija ir pabeigusi LVB nodaļu inventerizāciju un šobrīd LVB esošās nodaļas ir publicētas mājas lapā. Taču šis saraksts ir papildināms, ja kāda nodaļa izdomā aktivizēties un piesaka savu darbību LVB administrācijai, iesniedzot nodaļas nolikumu un dalībnieku sarakstu.
    [vairāk]
 • Senā meža dravniecība.
  Kopš neatminamiem laikiem mūsu senči līdzās zemkopībai, lopkopībai un zvejniecībai nodarbojušies vēl ar dravniecību, iegūstot biškopības produktus – medu, vasku.
            Medus, vasks savā laikā ļoti augstu kotējies gan kā pārtikas produkts, kā nekā pirmā saldviela, gan tirgus prece. Ne velti medu, vasku tirdzniecībā pietuvināja dārgajām kažokādām u. c. precēm. Pēc vaska liels pieprasījums bija baznīcās. No vaska lēja sveces, izmantoja ziedojumiem, pareģojumiem un citiem pagāniskiem rituāliem. Vasku it plaši pielietoja amatniecībā. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020