Kā pirkt suni droši

 • Rīgā, 2020. gada 8.maijā
  Veterinārārsti: dzīvnieku pirkšana "benzīntankā" ir augsta riska darījums
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu.
   Iepriekš vienojoties par konkrētu vizītes laiku,  klīnikā var  pārbaudīt, vai sunim pārdošanas brīdī ir ar likumu noteiktais nepieciešamais  mikročips un  vai tas sakrīt ar ziņām, kādas pieejamas Lauksaimniecības datu centra datu bāzē.
   Veterinārārsts arī palīdzēs atpazīt, vai kucēnam veiktā vakcinācija, kurai  jābūt atzīmētai  viņa pasē,  pasargās mazuli no dažādām vīrusa slimībām, kā arī uzzināt, vai dzīvnieks nav ievests Latvijā nelegāli.
  Šobrīd, kad tiek atvērtas robežas, pieaug  nelegālo pārpircēju rūpals, un  lēti iegādātus pārrobežu  nezināmas izcelsmes un apšaubāmas veselības  kucēnus pārdod kā Latvijā dzimušus šķirnes suņus .
  Lai gan likums nosaka, ka no ārzemēm  atļauts iegādāties tikai tādu suni, kura  vecums ir vismaz  3 mēn. un  21 diena,  nelegālie darboņi ļoti mazus kucēnus  ieved kontrabandas ceļā un cenšas notirgot  pēc iespējas jaunākus, uzrādot  viņus kā Latvijā dzimušus . Diemžēl veterinārārsti krāpniecību konstatē tikai  tad, kad pircējs  saslimušajam kucēnam spiests meklēt neatliekamo  palīdzību, lai glābtu trauslo dzīvībiņu.
  Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par pasākumiem, kas padarīs drošāku šķirnes kucēna pirkšanas darījumu:
  Pārbaudiet pie veterinārārsta dzīvniekā esošā mikročipa sakritību ar Lauksaimniecības datu centra datu bāzē reģistrēto.
  Pieprasiet uzrādīt dzīvnieka pasi un lūdziet veterinārārstu izskaidrot, vai kucēnam veiktā vakcinācija ir atbilstoša viņa vecumam.
  Neņemiet līdzi bērnu, jo viņa lūgšanās pēc dzīvnieka var apgrūtināt saprātīga lēmuma pieņemšanu.
  Dzīvnieku pērciet tikai no reģistrēta audzētāja, rūpīgi ievācot ziņa pirms darījuma.
  Paturiet prātā, ka šķirnes dzīvnieka izcelsmes dokumenti- ciltsraksti nepalielina kucēna cenu, tāpēc tāda iespēja kā atteikties no “papīriem” nepadarīs darījumu lētāku, ja tie tiešām ir šķirnes kucēni..
  Šķirnes kucēnu audzētājs, kurš pārdod kucēnus, aicina pircēju mājās un rāda kucēnu māti.
  Slēdziet pirkšanas-pārdošanas līgumu.
  Par kucēnu norēķinieties ar bankas pārskaitījumu.
  Vairāk informācijas

  LVB MDzVS Lita Konopore
  29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Lūdzu palīdziet atrast suni!
  1.jūlija naktī Rēzeknē pazudusi/nozagta Beļģijas aitu suņa kucīte (Malinua). 6 mēnešus veca, rudā krāsā ar melnu purnu, ap kaklu bija sarkana kakla siksna. Atsaucas uz vārdu Tori. Pazuda no mājas pagalma Liepu ielā. Suns ir čipots un reģistrēts Latvijas datu bāzē. Būšu ļoti pateicīga par jebkuru informāciju pa tālruni +371 26 376 376 (WhatsApp, Viber), e-pastu viktorija0305@inbox.lv. Пропала собака породы Бельгийская овчарка (Малинуа). Помогите найти собаку, буду благодарна любой информации о место нахождении собаки. Собака рыжего окраса, морда чёрная, сучка, 6 месяцев, красный ошейник, отзывается на кличку Тори. Пропала с территории дома города Резекне, с Липовой улицы в ночь на 1 июля. Собака зарегистрирована на latvija.lv и чипирована. Любую информацию сообщайте на телефон +371 26 376 376 (WhatsApp, Viber) [vairāk]
 • Jauns cūkas gripas celms
  Pētnieki brīdina, ka Ķīnā cilvēkiem ir izplatījies jauns cūku gripas celms (pazīstams kā G4 EA H1N1). Šis celms ir bijis izplatīts Ķīnas cūku fermās kopš 2016. gada un efektīvi atkārtojas cilvēka elpceļos. Pētījums , kas publicēts Nacionālās Zinātņu akadēmijas žurnālā Proceedings, ir balstīts uz cūku uzraudzību 10 Ķīnas provincēs. Pētnieki savāca 338 asins paraugus no strādniekiem 15 cūku fermās un 230 no cilvēkiem tuvējās mājsaimniecībās. Pētījumā atklājās, ka 10,4% darbinieku un 4,4% pārējo bija antivielas pret G4 EA H1N1. Līdz šim, par laimi, tā ir inficējusi lielāko daļu cilvēku, neizraisot slimības. Tomēr, zinot, cik viegli var notikt mutācijas, lai vīrusu padarītu vairāk vai mazāk virulentu, ir labi to rūpīgi uzraudzīt. [vairāk]
 • Gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmu loma COVID izplatībā
  Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) pētīja apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu (HVAC) ietekmi COVID-19 kontekstā. COVID-19 transmisija ir īpaši efektīva pārpildītās, slēgtās telpās, piemēram, darba vietās (birojos, rūpnīcās), un iekštelpu pasākumu laikā, piemēram, baznīcās, masu saietos, kur cilvēki dzied vai kliedz. Tiek uzskatīts, ka COVID-19 galvenokārt tiek pārnests caur lieliem elpceļu pilieniem, tomēr arvien lielāks skaits uzliesmojumu norāda uz aerosolu (mazu pilienu un pilienu kodolu) nozīmi. ECDC secina, ka labi uzturētas HVAC sistēmas ar augstas efektivitātes daļiņu gaisa (HEPA) filtriem, tādus, kādus parasti izmanto veselības aprūpes iestādēs un lidmašīnās, filtrē gan lielākus pilienus, gan COVID-19 aerosolus. Parastās HVAC sistēmas, ko parasti izmanto dzīvokļos un biroju ēkās, filtrē tikai lielos pilienus. HVAC sistēmas, kas cirkulē gaisu, var atvieglot pārnešanu, inficēto cilvēku izdalīto pilienu izplatīšanās laikā lielākos attālumos iekštelpās. Sistēmas, kurās tiek izmantots jauns āra gaiss, gluži pretēji, var samazināt caurlaidību iekštelpās, palielinot gaisa maiņas ātrumu, samazinot gaisa cirkulāciju un palielinot āra gaisa izmantošanu. Tātad ziņa par mājām- Jums nepieciešams labs HEPA filtrs un sistēma, kas izmanto āra gaisu (iekštelpu gaisu necirkulē un nepārstrādā). [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020