Veterinārārsti aicina dzīvnieku īpašniekus nemaldināt veterinārārstus

 • Veterinārārsti aicina dzīvnieku īpašniekus pirms ierašanās veterinārajās klīnikās atklāti informēt veterinārārstus par nesenu atgriešanos no ārzemēm vai kontaktu ar Covid-19 slimnieku. Godīga un atklāta komunikācija ļaus pasargāt veterināro klīniku darbiniekus un citus klientus no saslimšanas riska.
  https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifDzīvnieki veterinārārstam ir lielākā vērtība viņa darbā, tāpēc mums ir svarīgi, lai katrs dzīvnieks, kurš nonācis nelaimē un kuram nepieciešama neatliekama palīdzība, to saņemtu. Tomēr nedrīkstam pieļaut, ka veterinārārsti sastopas ar to neapskaužamo situācija, kādā bija nonākuši ārsti, jo pacienti meloja un apzināti maldināja ārstniecības personālu, tā apdraudot ārstus un sabiedrību kopumā.
  Aicinām dzīvnieku īpašniekus sākt savu sarunu godīgi un atklāti, informējot par būšanu ārzemēs vai kontaktu ar Covid-19 slimnieku. Katrai situācijai ir risinājumi, un arī tad, ja dzīvnieka īpašnieks ir saslimis ar Covid-19, veidi, kā dzīvniekam sniegt veterināro palīdzību, tiks meklēti. Galvenais ir nemelot un sadarboties, uzsver LVB priekšsēdētāja.
  Lai pastiprinātu veterinārārstu un veterināro klīniku klientu savstarpējo drošību koronavīrusa COVID‑19 pandēmijas apstākļos, veterinārajās klīnikās jau ir ieviesti dažādi drošības pasākumi, pirmkārt, vispirms vienmēr pirms vizītes vajag zvanīt. Uz sadarbību vērsta atklāta saruna ļaus veterinārārstam pieņemt lēmumu par nepieciešamo pašaizsardzības līmeni un rīcības plānu katrā konkrētā gadījumā. Iespējams, daudzos gadījumos veterinārārsts spēs palīdzēt pat attālināti.
  Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par noteikumiem un ierobežojumiem, ar kuriem jārēķinās mīļdzīvnieku īpašniekiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā:
  Veiciet pierakstu telefoniski vai elektroniski, nevis klātienē.
  Pirms vizītes telefoniski sazinieties ar klīniku, lai izvērtētu iespēju risināt problēmu attālināti.
  Apmeklējiet veterināro klīniku tikai neatliekamos gadījumos, iepriekš sazinoties telefoniski.
  Klīnikā kopā ar dzīvnieku atļauts ierasties un uzturēties tikai vienam pieaugušajam bez elpošanas ceļu saslimšanas pazīmēm.
  Ierodoties klīnikā, gaidiet savu kārtu ārā un sekojiet personāla norādījumiem. Nav atļauta pulcēšanās uzgaidāmajā telpā! Aizrādiet, ja to dara citi.
  Veiciet roku dezinfekciju, pirms ieiet izmeklēšanas telpā un pēc iziešanas no tās. Lūdziet iespēju nomazgāt rokas zem tekoša ūdens.
  Aizliegts kontakts (rokaspiediens, apskāviens u.c.), jāievēro 2 m distance no citiem cilvēkiem.
  Neskarties klāt lietām uzgaidāmajā un konsultācijas telpā.
  Norēķinieties par pakalpojumiem, lietojot bezkontakta maksājumu karti.
  Mazgājiet rokas rūpīgi, ilgi un pēc iespējas biežāk.
  Neglaudiet svešus dzīvniekus un neļaujiet citiem cilvēkiem glaudīt savējos, jo dzīvnieks var būt vīrusa pārnesējs kā jebkura virsma!
  Ņemiet vērā, ka situācija valstī pastāvīgi mainās atkarībā no epidemioloģiskā riska, tāpēc arī klīnikas var noteikt dažādus jaunus ierobežojumus. Sekojiet līdzi valdības un vietējo veterināro dienestu norādījumiem un katras klīnikas informācijai!
  Aicinām dzīvnieku saimniekus atcerēties, ka, pieaugot valstī noteiktajiem kopējiem ierobežojumiem un ar covid saslimušo cilvēku skaitam, bez iepriekšēja brīdinājuma var tikt mainīti arī veterināro klīniku darba laiki un pieņemšanas kārtība.
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Vairāk informācijas
  LVB MDzVS Lita Konopore
  29213373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020