Veterinārārsti aicina dzīvnieku īpašniekus nemaldināt veterinārārstus

 • Veterinārārsti aicina dzīvnieku īpašniekus pirms ierašanās veterinārajās klīnikās atklāti informēt veterinārārstus par nesenu atgriešanos no ārzemēm vai kontaktu ar Covid-19 slimnieku. Godīga un atklāta komunikācija ļaus pasargāt veterināro klīniku darbiniekus un citus klientus no saslimšanas riska.
  https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifDzīvnieki veterinārārstam ir lielākā vērtība viņa darbā, tāpēc mums ir svarīgi, lai katrs dzīvnieks, kurš nonācis nelaimē un kuram nepieciešama neatliekama palīdzība, to saņemtu. Tomēr nedrīkstam pieļaut, ka veterinārārsti sastopas ar to neapskaužamo situācija, kādā bija nonākuši ārsti, jo pacienti meloja un apzināti maldināja ārstniecības personālu, tā apdraudot ārstus un sabiedrību kopumā.
  Aicinām dzīvnieku īpašniekus sākt savu sarunu godīgi un atklāti, informējot par būšanu ārzemēs vai kontaktu ar Covid-19 slimnieku. Katrai situācijai ir risinājumi, un arī tad, ja dzīvnieka īpašnieks ir saslimis ar Covid-19, veidi, kā dzīvniekam sniegt veterināro palīdzību, tiks meklēti. Galvenais ir nemelot un sadarboties, uzsver LVB priekšsēdētāja.
  Lai pastiprinātu veterinārārstu un veterināro klīniku klientu savstarpējo drošību koronavīrusa COVID‑19 pandēmijas apstākļos, veterinārajās klīnikās jau ir ieviesti dažādi drošības pasākumi, pirmkārt, vispirms vienmēr pirms vizītes vajag zvanīt. Uz sadarbību vērsta atklāta saruna ļaus veterinārārstam pieņemt lēmumu par nepieciešamo pašaizsardzības līmeni un rīcības plānu katrā konkrētā gadījumā. Iespējams, daudzos gadījumos veterinārārsts spēs palīdzēt pat attālināti.
  Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par noteikumiem un ierobežojumiem, ar kuriem jārēķinās mīļdzīvnieku īpašniekiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā:
  Veiciet pierakstu telefoniski vai elektroniski, nevis klātienē.
  Pirms vizītes telefoniski sazinieties ar klīniku, lai izvērtētu iespēju risināt problēmu attālināti.
  Apmeklējiet veterināro klīniku tikai neatliekamos gadījumos, iepriekš sazinoties telefoniski.
  Klīnikā kopā ar dzīvnieku atļauts ierasties un uzturēties tikai vienam pieaugušajam bez elpošanas ceļu saslimšanas pazīmēm.
  Ierodoties klīnikā, gaidiet savu kārtu ārā un sekojiet personāla norādījumiem. Nav atļauta pulcēšanās uzgaidāmajā telpā! Aizrādiet, ja to dara citi.
  Veiciet roku dezinfekciju, pirms ieiet izmeklēšanas telpā un pēc iziešanas no tās. Lūdziet iespēju nomazgāt rokas zem tekoša ūdens.
  Aizliegts kontakts (rokaspiediens, apskāviens u.c.), jāievēro 2 m distance no citiem cilvēkiem.
  Neskarties klāt lietām uzgaidāmajā un konsultācijas telpā.
  Norēķinieties par pakalpojumiem, lietojot bezkontakta maksājumu karti.
  Mazgājiet rokas rūpīgi, ilgi un pēc iespējas biežāk.
  Neglaudiet svešus dzīvniekus un neļaujiet citiem cilvēkiem glaudīt savējos, jo dzīvnieks var būt vīrusa pārnesējs kā jebkura virsma!
  Ņemiet vērā, ka situācija valstī pastāvīgi mainās atkarībā no epidemioloģiskā riska, tāpēc arī klīnikas var noteikt dažādus jaunus ierobežojumus. Sekojiet līdzi valdības un vietējo veterināro dienestu norādījumiem un katras klīnikas informācijai!
  Aicinām dzīvnieku saimniekus atcerēties, ka, pieaugot valstī noteiktajiem kopējiem ierobežojumiem un ar covid saslimušo cilvēku skaitam, bez iepriekšēja brīdinājuma var tikt mainīti arī veterināro klīniku darba laiki un pieņemšanas kārtība.
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Vairāk informācijas
  LVB MDzVS Lita Konopore
  29213373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Informācija
  Latvijas Veterinārārstu biedrība informē, ka rīt 2020. gada 25. septembrī LVB birojs būs SLĒGTS. Dodamies uz Valmieru, kur norisināsies LVB izbraukuma valdes sēde.

  Lai Jums visiem izdevušās brīvdienas. [vairāk]
 • Teļu slimības un profilakse.
  Trīs biežāk sastopamās teļu slimības un nāves cēloņi ir septicēmija , caureja un pneimonija . Lai mazinātu vai pasargātu teļu saslimstību un mirstību ir nepieciešams izstrādāt precīzu ganāmpulka veselības programmu. Izstrādājot veselības pārvaldības programmas, kas ietver teļu aprūpi un turēšanu, standarta atnešanās procesa procedūras, pareizu uzturu un citus profilaktiskus veselības pasākumus jaundzimušajiem teļiem, šīs slimības var kontrolēt. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Vecauces pilī nebija būts 26 gadus,kad kā LLU VMF 4.kursa students tur pabiju nedēļu mācību praksē. Rīts pils pagalmā kluss, bet piepildīts ar veterinārārstu automašīnām, kas liecināja par kolēģu lielo vēlmi tikties klātienē, lai kopā padiskutētu par aktualitātēm veterinārārstu praksēs laukos, papildinātu savas zināšanas un "restartētu" Lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārstu sekciju. LVB izpilddirektore Dace Upeniece un sekretāre Raita Upmane bija labi pastrādājušas, lai viss noritētu pēc plāna. Paldies par to abām biroja darbiniecēm. Man ir patiess gandarījums par kolēģu atsaucību un lielo vēlmi pašiem kļūt aktīvākiem. Vēlreiz gribu pateikt lielu paldies par līdzšinējo darbu sekcijas vadīšanā Tomam Martinsonam un novēlēt jaunajai Lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājai Ievai Līvai lielu izdošanos gan iecerēto darbu paveikšanā, gan sekcijas kopējās komandas saliedētā darbībā. Ievai kopā ar sekcijas valdi Aiju Mālnieci, Andri Grasbergu, Kārli Ērgli un Aleksandru Jozānu tagad priekšā divi lieli izvirzīti mērķi un uzdevumi: izstrādāt rekomendējošo cenrādi veterinārajiem pakalpojumiem ar ll/s dzīvniekiem un veterinārās prakses standarta izstrāde. Gaidīsim projektus, lai pēc tam kopīgi izdiskutētu un pieņemtu biedrībā visiem pieņemamu variantu.
  Šonedēļ 23.09. piedalīšos ZM organizētā sanāksmē , kurā apspriedīs gala variantu Latvijas pozīcijai EK dokumentam  Komisijas paziņojums Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai Stratēģija “No lauka līdz galdam”. Taisnīgas, veselīgas un videi draudzīgas pārtikas sistēmas vārdā .
   
  24.09. LVB birojā notiks Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikācijas eksāmens.
  24.09. ZM notiks sanāksme par jautājumiem, kas saistīti ar mājas (istabas) dzīvnieku reģistru, kurā LVB pārstāvēs veterinārārste Lita Konopore.
  25.09. notiks LVB valdes izbraukuma sēde Valmierā, kuras laikā pl.12 tiksimies ar Valmieras un Cēsu puses veterinārārstiem. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020