LVB aicina suņu īpašniekus izmantot LDC sniegto iespēju un pārliecināties vai viņa suns ir reģistrēts LDC datubāzē un vai tur norādītais tālrunis ir tāds pa kuru tiešām ir iespējams sazināties

 • Rīgā, 2020. gada 3. janvārī
  Suņu īpašnieku bezatbildības dēļ  dzīvnieki klaiņo, pilda patversmes un nevar atgriezties mājās. Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina suņu īpašniekus izmantot LDC datubāzi, lai pārliecinātos, ka viņu suns ir reģistrēts un reģistrā ir pieejami aktuālie tālruņa numuri pa kuriem var sazināties ar īpašnieku.
  LVB aicina suņu īpašniekus izmantot LDC sniegto iespēju un pārliecināties vai viņa  suns ir reģistrēts LDC datubāzē un vai tur norādītais tālrunis ir tāds pa kuru tiešām ir iespējams sazināties. Diemžēl nereti tālruņa numurs ir mainīts, taču jaunais nav norādīts. Īpašnieka atbildība ir reģistrēt suni LDC un aktualizēt visas ar savu dzīvnieku saistītās  ziņas.
  Lai pārbaudītu, vai tās ir aktuālas,  jāieraksta  LDC Dzīvnieku reģistra meklētējā  http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/dzivnieku_registrs/, kurš  atrodams LDC mājas lapas apakšējā daļā  mikroshēmas (mikročipa) numuru, piemēram,  380260070029757 . Ja mikroshēmas numura formāts uz uzlīmes ir 16 cipari, "0" nevada, bet sāk ar nākamo ciparu.
  Ja nopirkts kucēns, sunim ir mainījies saimnieks, suns paņemts no patversmes vai saimnieks nav pārliecināts, ka suns ir reģistrēts, aicinām pārliecināties, ka suns ir LDC reģistrā. Sazinieties ar veterināro klīniku, ja LDC datubāzē suni neatrodat.
  Ja reģistrācija nav veikta, LVB aicina mikročipētā suņa turētāju to veikt Latvijas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/
  Ja suns vēl nav mikročipēts (par to liecina svītru koda uzlīme suņa dokumentā), vispirms jādodas pie veterinārārsta.
  LVB atgādina, ka visiem Latvijā mītošiem 4 mēnešus vecumu sasniegušiem kucēniem ir jābūt reģistrētiem valsts vienotajā reģistrā LDC.
  Latvijā piemēro sodu par suņa nereģistrēšanu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pantu fiziskai personai ir no 7 – 210 eiro (atkārtoti 210 – 350 eiro), savukārt juridiskai personai no 15 – 350 eiro (atkārtoti 350 – 700 eiro).
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildu informācija -
  LVB MDzVS v.v.
  Lita Konopore 29213373
   

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • LVB Padomes sēde
  2020. gada 27. februārī plkst. 11:00 LVB telpās, Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 1. stāva zālē notiks LVB padomes sēde. [vairāk]
 • LVB Valdes sēde
  2020. gada 27. februārī plkst. 14:00 LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā notiks LVB valdes sēde. [vairāk]
 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Marianna Docenko
  Mūžībā aizgājusi veterinārārste Marianna Docenko (13.06.1973-09.02.2020)
  Izvadīšana 13.02.2020 plkst.11:00 no Jaunajiem ebreju kapiem, Šmerlī.
   
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.
    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020