Latvijas Veterinārārstu biedrība lūgusi izvērtēt Saeimas deputātu Marijas Golubevsa, Regīnas Ločmeles - Luņovas, Ineses Lībiņas-Egneres, Raimonda Bergmaņa, Evitas Zālītes - Grošas, Daces Rukšānes - Ščipčinskas un Anitas Muižnieces rīcības atbilstību Saeim

 • Rīgā, 2019.gada 11.decembrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība lūgusi izvērtēt Saeimas deputātu Marijas Golubevsa, Regīnas Ločmeles - Luņovas, Ineses Lībiņas-Egneres, Raimonda Bergmaņa, Evitas Zālītes - Grošas, Daces Rukšānes - Ščipčinskas un Anitas Muižnieces rīcības atbilstību Saeimas deputātu ētikas kodeksam.
  Atsaukties uz konsultācijām ar iestādēm un organizācijām, ar kurām nekādas konsultācijas nav veiktas, turklāt norādīt to Saeimā virzītā likumprojektā, ir Saeimas deputāta ētikas pārkāpums. Tas liek apšaubīt deputāta godprātību, uzskata Latvijas Veterinārārstu biedrība, kura konstatējusi, ka šo deputātu Saeimā iesniegtā likumprojekta Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumāanotācijā norādīts, ka viņi konsultējušies ar LVB saistībā ar šo likumprojektu.
  LVB nekādā veidā nav bijusi iesaistīta iesniegtā likumprojekta izstrādes procesā. Līdz ar to likumprojekta anotācijā ir norādīta patiesībai neatbilstošas ziņas un Saeimai ir jāvērtē deputātu atbildība.
  LVB priekšsēdētāja Māra Viduža norāda, ka nevar atbalstīt virzību likumprojekta zemās un apšaubāmās kvalitātes dēļ.
  Iesniedzot Saeimai likumprojektu Saeimas kārtības ruļļa 79. panta pirmās daļas ceturtajā punkta kārtībā, tiek ignorēti valsts un sabiedrisko organizāciju pamatotie aicinājumi nodrošināt tiesiska un sabiedrības interesēm atbilstoša likumprojekta un tā anotācijas izstrādi Ministru kabineta kārtības rullī noteiktajā kārtībā.
  Likumprojekts paredz būtiski palielināt pašvaldību izdevumus, dažādu ministriju un to pakļautības iestāžu funkciju pārdali un pat valsts esošo funkciju nodošanu sabiedriskajām organizācijām. LVB ieskatā vispirms bija jābūt informatīvajam ziņojumam par šādu rīcības plānu un jānotiek plašām diskusijā starp visām iesaistītajām pusēm, kā arī iestādēm, kuras ir atbildīgas par budžeta līdzekļu sadali.
  Likumprojekta zemā kvalitāte un pretrunas ar spēkā esošo normatīvo regulējumu liek apšaubīt, vai un kādas konsultācijas notikušas arī ar citām likumprojekta anotācijā norādītajām iestādēm. Šāda zemas kvalitātes likumprojekta iesniegšana un virzīšana būtu uzskatāma par nelietderīgu valsts līdzekļu izlietojumu, ko sekmē šie Saeimas deputāti. Tas ir mēģinājums likumprojektu ar nepieļaujamām metodēm ievilkt Saeimā pa “aizmugurējām durvīm”, bet tiesiskā valstī sabiedrība to pieļaut nedrīkst, uzsver priekšsēdētāja.
  LVB Valdes priekšsēdētāja
  Māra Viduža

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020