Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu

 • Rīgā, 2019.gada 28.novembrī
  Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu
  Šodien  28.11.19.  Saeimā pieņemtie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās suņu turēšanas paradumu maiņu Latvijā un stiprinās īpašnieku atbildību, tā veicinot arī sabiedrības drošību. Savukārt pazudušos mājas mīluļus varēs ātrāk atdot īpašniekiem.
  Likuma grozījumi nosaka, ka, sākot ar nākamo gadu, kucēnam jau trīs mēšu vecumā būs jābūt ES valstīs atzītam dokumentam – Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pasei, kas ir vienīgais dokuments, kurā vienkopus pieejama visa informācija par dzīvnieku, tai skaitā, dzīvnieka mikročipa numurs, tā ievadīšanas vieta, informācija par dzīvnieka īpašnieku, dzīvnieka vakcinācijām un veselības stāvokli. Tāpat likumā būs noteikts, ka pēc mikročipa ievadīšanas tam būs jābūt reģistrētam valsts vienotajā reģistrā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā.
  Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētāja Māra Viduža pamato likuma grozījumu nepieciešamību: “Prakse rāda, ka laiku, kuru likumdevējs bija līdz šim atvēlējis reģistrācijai, saimnieki neizmantoja lietderīgi, atlika reģistrāciju LDC uz pēdējo brīdi un tad par to vispār aizmirsa, attopoties tikai tad, kad jau bija notikusi nelaime un suns ar nereģistrēto čipu ir pazudis.”
  Likuma grozījumi paredz, ka nākamie īpašnieki, kas gribēs legāli iegādāties kucēnu, tagad varēs pamatoti pieprasīt, lai kucēns būtu piedāvājuma brīdī vakcinēts, apzīmēts ar mikročipu, kas reģistrēts valsts vienotajā LDC reģistrā, un tam būtu sava unikāli numurēta pase. Jaunais dokuments ļaus īpašniekiem būt arī mobilākiem: kā rāda veterinārārstu pieredze, nepieciešamība īpašniekam šķērsot Latvijas robežu kopā ar dzīvnieku rodas daudz biežāk, nekā sākotnēji persona ir prognozējusi brīdī, kad pirmo reizi ar kucēnu bija vizītē pie veterinārārsta.  Līdz šim katrs suns, kura īpašnieks neplānoti vēlējās ar suni šķērsot Latvijas robežu un saņemt pasi, bija pakļauts veselības riskam no pārvakcinēšanas, jo visa ar suņa veselību saistītā informācija nebija pieejama vienuviet. Saimniekam radās izdevumi par atkārtotu vakcināciju un cita dokumenta – pases – izrakstīšanu. Turklāt dokumentu maiņas gadījumā bija jāgaida 21 diena, līdz jaunais dokuments kļuva derīgs.
  Uzreiz saņemot pasi līdz kucēna 4 mēnešu vecumam, šīs problēmas būs novērstas. Tai pašā laikā varam nomierināt suņu saimniekus, kas jau ir saņēmuši suņu vakcinācijas apliecību, ka jaunas apliecības ar 2020. gada janvāri vairs izsniegtas netiks, taču līdz šim saņemtais dokuments nebūs jāmaina, jo tas būs derīgs visu suņa mūžu.
  LVB Valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildus informācijai Lita Konopore 29213373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • AMR aptauja
  Aicinām Jūs piedalīties aptaujā par šobrīd visā pasaulē aktuālu tēmu - antimikrobiālā rezistence (AMR)!
  Aptauju var aizpildīt: https://forms.gle/RnvYa24hwRBrRxcL9
  Aptauja ir anonīma un tās mērķis ir noskaidrot sabiedrības zināšanas par antimikrobiālo rezistenci.
  Aptaujas aizpildīšanas laiks līdz 2 minūtēm.
  Plašāku informāciju par projektu “DISARM” skatīt:  https://disarmproject.eu/ [vairāk]
 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Mirdza (Olupe) Aukšmukste
  Ir klusums,
  Kas pasaka vairāk par vārdiem…
                                     /Z.Mauriņa/
  Mūžības ceļā devusies Latvijas Veterinārāstu biedrības Goda biedre, veterinārārste Mirdza (Olupe) Aukšmukste, studēja LLA VF 1953-1958. Izvadīšana no Jaunkandavas kapličas 2020. gada 24. janvārī plkst. 13:00.  

  Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. [vairāk]
 • LVB valdes sēde
  2020. gada 24. janvārī plkst. 12:00, LVB telpās, Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā notiks LVB valdes sēde. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020