Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu

 • Rīgā, 2019.gada 28.novembrī
  Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu
  Šodien  28.11.19.  Saeimā pieņemtie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās suņu turēšanas paradumu maiņu Latvijā un stiprinās īpašnieku atbildību, tā veicinot arī sabiedrības drošību. Savukārt pazudušos mājas mīluļus varēs ātrāk atdot īpašniekiem.
  Likuma grozījumi nosaka, ka, sākot ar nākamo gadu, kucēnam jau trīs mēšu vecumā būs jābūt ES valstīs atzītam dokumentam – Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pasei, kas ir vienīgais dokuments, kurā vienkopus pieejama visa informācija par dzīvnieku, tai skaitā, dzīvnieka mikročipa numurs, tā ievadīšanas vieta, informācija par dzīvnieka īpašnieku, dzīvnieka vakcinācijām un veselības stāvokli. Tāpat likumā būs noteikts, ka pēc mikročipa ievadīšanas tam būs jābūt reģistrētam valsts vienotajā reģistrā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā.
  Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētāja Māra Viduža pamato likuma grozījumu nepieciešamību: “Prakse rāda, ka laiku, kuru likumdevējs bija līdz šim atvēlējis reģistrācijai, saimnieki neizmantoja lietderīgi, atlika reģistrāciju LDC uz pēdējo brīdi un tad par to vispār aizmirsa, attopoties tikai tad, kad jau bija notikusi nelaime un suns ar nereģistrēto čipu ir pazudis.”
  Likuma grozījumi paredz, ka nākamie īpašnieki, kas gribēs legāli iegādāties kucēnu, tagad varēs pamatoti pieprasīt, lai kucēns būtu piedāvājuma brīdī vakcinēts, apzīmēts ar mikročipu, kas reģistrēts valsts vienotajā LDC reģistrā, un tam būtu sava unikāli numurēta pase. Jaunais dokuments ļaus īpašniekiem būt arī mobilākiem: kā rāda veterinārārstu pieredze, nepieciešamība īpašniekam šķērsot Latvijas robežu kopā ar dzīvnieku rodas daudz biežāk, nekā sākotnēji persona ir prognozējusi brīdī, kad pirmo reizi ar kucēnu bija vizītē pie veterinārārsta.  Līdz šim katrs suns, kura īpašnieks neplānoti vēlējās ar suni šķērsot Latvijas robežu un saņemt pasi, bija pakļauts veselības riskam no pārvakcinēšanas, jo visa ar suņa veselību saistītā informācija nebija pieejama vienuviet. Saimniekam radās izdevumi par atkārtotu vakcināciju un cita dokumenta – pases – izrakstīšanu. Turklāt dokumentu maiņas gadījumā bija jāgaida 21 diena, līdz jaunais dokuments kļuva derīgs.
  Uzreiz saņemot pasi līdz kucēna 4 mēnešu vecumam, šīs problēmas būs novērstas. Tai pašā laikā varam nomierināt suņu saimniekus, kas jau ir saņēmuši suņu vakcinācijas apliecību, ka jaunas apliecības ar 2020. gada janvāri vairs izsniegtas netiks, taču līdz šim saņemtais dokuments nebūs jāmaina, jo tas būs derīgs visu suņa mūžu.
  LVB Valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildus informācijai Lita Konopore 29213373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Latvijas Veterinārārstu biedrība brīdina - vakcinējiet savus mīluļus, izvairieties no kontakta ar nezināmiem dzīvniekiem un veiciet profilaktisku vakcināciju, ja jādarbojas ar tiem!
  Rīgā, 2019. gada 6.decembrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība brīdina - vakcinējiet savus mīluļus, izvairieties no kontakta ar nezināmiem dzīvniekiem un veiciet profilaktisku vakcināciju, ja jādarbojas ar tiem!
  Mūsdienās ceļošanas iespējas neierobežo ne cilvēka pārvietošanos,  ne infekciju nonākšanu citā kontinentā diennakts laikā, tāpēc pret trakumsērgas risku jāizturas arnopietnību. Katra pārdrošība var maksāt dzīvību. Tāpēc Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina būt īpaši piesardzīgiem ceļojot, izvairīties no kontakta ar ielu un patversmju dzīvniekiem, bet gadījumā, ja darbs ir saistīts ar šādu dzīvnieku aprūpi, veikt profilaktisku vakcināciju. Latvijas dzīvnieku īpašniekus aicinām aplūkot sava suņa, kaķa vai seska dokumentus un pārliecināties, ka termiņš līdz kuram dzīvnieku šogad bija jāvakcinē pret trakumsērgu nav pagājis. Ja šis laiks ir pagātnē, nekavējoties dodieties uz tuvējo veterināro klīniku vai aiciniet veterinārārstu vizītē, lai mīlulis atkal būtu pasargāts no trakumsērgas. Tā nodrošināsiet ne tikai sava dzīvnieka aizsardzību pret trakumsērgu, bet arī izvairīsieties no soda par nevakcinēta mīluļa turēšanu, skaidro LVB priekšsēdētāju.
    [vairāk]
 • Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu
  Rīgā, 2019.gada 28.novembrī
  Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās atbildības pieaugumu
  Šodien  28.11.19.  Saeimā pieņemtie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā veicinās suņu turēšanas paradumu maiņu Latvijā un stiprinās īpašnieku atbildību, tā veicinot arī sabiedrības drošību. Savukārt pazudušos mājas mīluļus varēs ātrāk atdot īpašniekiem.
  Likuma grozījumi nosaka, ka, sākot ar nākamo gadu, kucēnam jau trīs mēšu vecumā būs jābūt ES valstīs atzītam dokumentam – Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pasei, kas ir vienīgais dokuments, kurā vienkopus pieejama visa informācija par dzīvnieku, tai skaitā, dzīvnieka mikročipa numurs, tā ievadīšanas vieta, informācija par dzīvnieka īpašnieku, dzīvnieka vakcinācijām un veselības stāvokli. Tāpat likumā būs noteikts, ka pēc mikročipa ievadīšanas tam būs jābūt reģistrētam valsts vienotajā reģistrā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā. [vairāk]
 • LVB Valdes sēde
  LVB valdes sēde plānota 2019. gada 02. decembrī plkst. 11:00 LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019