Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.

 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Rīgā, 2019. gada 14.oktobrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.
   
  Dzīvnieku konfiscēšanai, tāpat kā bērnu atņemšana vecākiem un ievietošana bērnu namā, ir jābūt galējai rīcībai. Lai izvairītos no kļūdaina lēmuma, dzīvnieka veselības stāvokli noteikti ir jāvērtē speciālistam. Tāpat kā cilvēki var būt tievi vai ciest no slimībām, kas neļauj uzbaroties, arī ne katrs tievs dzīvnieks ir badināts. Kad dzīvnieks nonāk patversmē, viņš cieš no stresa un ir pakļauts daudz augstākam infekcijas slimību riskam nekā ikdienā. Slimam dzīvniekam ielikšana patversmes apstākļos var maksāt dzīvību, tāpēc tikai tad, kad visi citi risinājumi ir izsmelti vai veterinārais speciālists ir sniedzis atzinumu, ka pastāv draudi dzīvnieka veselībai vai dzīvībai, iestādes drīkstētu lemt pat konfiscēšanu.
  Ir apsveicami, ka pieaug sabiedrības atbildība un policija saņem arvien vairāk ziņojumus par iespējami mocītiem dzīvniekiem, tomēr, ja jau gribam izvairīties no nepareizas rīcības un valsts zaudējumiem tiesās, tad visos gadījumos, kad policija dzīvnieka konfiscēšanu pamato ar dzīvnieka veselības stāvokli, Pārtikas un Veterinārā dienesta speciālista vai sertificēta veterinārārsta klātbūtne ir jābūt obligātai, uzsver LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
   
  Tā kā Rīgas domē lēmumu pieņemšana par rīcību ar dzīvnieku parasti notiek 2 mēnešu laikā, tas nozīmē, ka dzīvnieks arī pārsteidzīgi pieņemtu lēmumu un pārpratumu gadījumā pie saimnieka visdrīzāk atgriežas tikai pēc 3 mēnešiem.
  Kā zināms, 2019.gada 10.oktobrī raidījums “Degpunktā” ziņoja, ka pašvaldības policija no kāda Vecmīlgrāvja dzīvokļa izņēma (sfinksas šķirnes) kaķi. Policists no sliekšņa vēl pirms apstākļu noskaidrošanas un dzīvokļa apsekošanas pieņēma uz emocijām balstītu lēmumu: “Ks...ks...ks...Tas ir bezspalvis! Nu, kaķīt! Galīgi izkāmējis!Šausmas! Ks..ks..ks..ks...ks...ks...  Nu...nu...te izskatās, ka viņu vajadzēs ņemt ārā”.
   
  Pārtikas un veterinārais dienests vai cits veterinārais speciālists, kuram ir kompetence dzīvnieku veselības stāvokļa un dzīvnieka ķermeņa kondīcijas novērtēšanā atbilstoši sugai un šķirnei, pieaicināti netika. Dzīvnieks ievietots patversmē Ulubele.
   
  https://www.apollo.lv/6799959/video-vecmilgravi-dzivokli-policijas-darbinieki-atrod-nobadinatu-kaki
   
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Kā atbildīgi lietot antibiotikas: ieteikumi zirgu īpašniekiem
  Antibiotiku rezistence jeb dažu baktēriju spēja pārdzīvot antibiotiku iedarbību rada draudus kā cilvēku, tā dzīvnieku veselībai. Pierādījumi liecina, ka zirgiem konstatētajām baktērijām piemītošā antibiotiku rezistence var izraisīt rezistences pārnešanu uz cilvēkos mītošajām baktērijām, tādējādi samazinot ārstu spēju apkarot cilvēku bakteriālās infekcijas. Antibiotiku bezatbildīga lietošana ir galvenais iemesls, kas izraisa rezistenci cilvēkos un dzīvniekos, un mums visiem ir pienākums izvēlēties un izrakstīt antibiotikas atbilstoši, lai šīs nozīmīgās zāles saglabātu savu iedarbību. 
  Pilns teksts: https://www.fve.org/cms/wp-content/uploads/FVE_sheet_horses_LV.pdf [vairāk]
 • LVB Valdes sēde
  LVB valdes sēde plānota 2019. gada 05. novembrī plkst. 11:00 LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 2. stāva telpās. [vairāk]
 • Konsultācijas un eksāmens veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšanai
  2019. gada 03. decembrī plkst. 10:00, LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 1. stāva zālē notiks konsultācijas un eksāmens pretendentiem, kas vēlas saņemt veterināro zāļu izplatīšanas sertifikātu.  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019