Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.

 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Rīgā, 2019. gada 14.oktobrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.
   
  Dzīvnieku konfiscēšanai, tāpat kā bērnu atņemšana vecākiem un ievietošana bērnu namā, ir jābūt galējai rīcībai. Lai izvairītos no kļūdaina lēmuma, dzīvnieka veselības stāvokli noteikti ir jāvērtē speciālistam. Tāpat kā cilvēki var būt tievi vai ciest no slimībām, kas neļauj uzbaroties, arī ne katrs tievs dzīvnieks ir badināts. Kad dzīvnieks nonāk patversmē, viņš cieš no stresa un ir pakļauts daudz augstākam infekcijas slimību riskam nekā ikdienā. Slimam dzīvniekam ielikšana patversmes apstākļos var maksāt dzīvību, tāpēc tikai tad, kad visi citi risinājumi ir izsmelti vai veterinārais speciālists ir sniedzis atzinumu, ka pastāv draudi dzīvnieka veselībai vai dzīvībai, iestādes drīkstētu lemt pat konfiscēšanu.
  Ir apsveicami, ka pieaug sabiedrības atbildība un policija saņem arvien vairāk ziņojumus par iespējami mocītiem dzīvniekiem, tomēr, ja jau gribam izvairīties no nepareizas rīcības un valsts zaudējumiem tiesās, tad visos gadījumos, kad policija dzīvnieka konfiscēšanu pamato ar dzīvnieka veselības stāvokli, Pārtikas un Veterinārā dienesta speciālista vai sertificēta veterinārārsta klātbūtne ir jābūt obligātai, uzsver LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
   
  Tā kā Rīgas domē lēmumu pieņemšana par rīcību ar dzīvnieku parasti notiek 2 mēnešu laikā, tas nozīmē, ka dzīvnieks arī pārsteidzīgi pieņemtu lēmumu un pārpratumu gadījumā pie saimnieka visdrīzāk atgriežas tikai pēc 3 mēnešiem.
  Kā zināms, 2019.gada 10.oktobrī raidījums “Degpunktā” ziņoja, ka pašvaldības policija no kāda Vecmīlgrāvja dzīvokļa izņēma (sfinksas šķirnes) kaķi. Policists no sliekšņa vēl pirms apstākļu noskaidrošanas un dzīvokļa apsekošanas pieņēma uz emocijām balstītu lēmumu: “Ks...ks...ks...Tas ir bezspalvis! Nu, kaķīt! Galīgi izkāmējis!Šausmas! Ks..ks..ks..ks...ks...ks...  Nu...nu...te izskatās, ka viņu vajadzēs ņemt ārā”.
   
  Pārtikas un veterinārais dienests vai cits veterinārais speciālists, kuram ir kompetence dzīvnieku veselības stāvokļa un dzīvnieka ķermeņa kondīcijas novērtēšanā atbilstoši sugai un šķirnei, pieaicināti netika. Dzīvnieks ievietots patversmē Ulubele.
   
  https://www.apollo.lv/6799959/video-vecmilgravi-dzivokli-policijas-darbinieki-atrod-nobadinatu-kaki
   
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Lūdzu palīdziet atrast suni!
  1.jūlija naktī Rēzeknē pazudusi/nozagta Beļģijas aitu suņa kucīte (Malinua). 6 mēnešus veca, rudā krāsā ar melnu purnu, ap kaklu bija sarkana kakla siksna. Atsaucas uz vārdu Tori. Pazuda no mājas pagalma Liepu ielā. Suns ir čipots un reģistrēts Latvijas datu bāzē. Būšu ļoti pateicīga par jebkuru informāciju pa tālruni +371 26 376 376 (WhatsApp, Viber), e-pastu viktorija0305@inbox.lv. Пропала собака породы Бельгийская овчарка (Малинуа). Помогите найти собаку, буду благодарна любой информации о место нахождении собаки. Собака рыжего окраса, морда чёрная, сучка, 6 месяцев, красный ошейник, отзывается на кличку Тори. Пропала с территории дома города Резекне, с Липовой улицы в ночь на 1 июля. Собака зарегистрирована на latvija.lv и чипирована. Любую информацию сообщайте на телефон +371 26 376 376 (WhatsApp, Viber) [vairāk]
 • Latvijas Veterinārārstu biedrības(LVB) viedoklis par ZM pozīciju EK stratēģijā “No lauka līdz galdam” taisnīgas, veselīgas un videi draudzīgas pārtikas sistēmas vārdā.
  • Antimikrobiālo līdzekļu lietošana lauksaimniecībā un akvakultūrā.
  LVB uzskata, ka šobrīd Latvija ir tikai ceļā uz pārdomātu, izsvērtu un racionālu antibiotiku lietošanu. Mēs nevaram paļauties tikai uz to pārdoto antibiotiku skaitu, ko PVD norāda zāļu lieltirgotavas. Lielākā problēma Latvijā ir iespēja iegādāties antibiotikas saimniecībām tieši no lieltirgotavām, izmantojot arī sertificētus veterinārārstus kā lieltirgotavu darbiniekus. Šādi rodas iespēja nekontrolēti lietot antibiotikas produktīviem dzīvniekiem, radot antimikrobiālo rezistenci. Latvijā būtu nepieciešams grozīt likumdošanas aktu normas, nosakot stingrākus antibiotiku izplatīšanas nosacījumus, pat aizliedzot zāļu lieltirgotavām tās piegādāt tieši saimniecībām. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Pasaulē un arī Latvijā turpinās COVID pandēmija, kas ar katru dienu atnes kādus jaunus atklājumus par slimību. Tā pagājušajā nedēļā Pasaules Veselības organizācija nāca klajā ar paziņojumu, ka vairāk nekā 200 zinātnieki atzinuši, ka ir pierādījumi, ka COVID var izplatīt sīkas daļiņas(aerosoli), kas suspendēti gaisā.Iekriekš tika uzskatīts, ka vīruss tiek pārnests caur pilieniem, kurus izdala cilvēks klepojot vai šķaudot. Pilieni nepaliek gaisā, bet nokrīt uz virsmām, kādēļ tieši roku mazgāšana un dezinfekcija tika uzskatīta par galveno profilakses pasākumu.   [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020