Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.

 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Rīgā, 2019. gada 14.oktobrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība: konfiscēt mocītus dzīvniekus vajag. Pirms lēmuma pieņemšanas veselības stāvokli ir jāvērtē veterinārajam speciālistam.
   
  Dzīvnieku konfiscēšanai, tāpat kā bērnu atņemšana vecākiem un ievietošana bērnu namā, ir jābūt galējai rīcībai. Lai izvairītos no kļūdaina lēmuma, dzīvnieka veselības stāvokli noteikti ir jāvērtē speciālistam. Tāpat kā cilvēki var būt tievi vai ciest no slimībām, kas neļauj uzbaroties, arī ne katrs tievs dzīvnieks ir badināts. Kad dzīvnieks nonāk patversmē, viņš cieš no stresa un ir pakļauts daudz augstākam infekcijas slimību riskam nekā ikdienā. Slimam dzīvniekam ielikšana patversmes apstākļos var maksāt dzīvību, tāpēc tikai tad, kad visi citi risinājumi ir izsmelti vai veterinārais speciālists ir sniedzis atzinumu, ka pastāv draudi dzīvnieka veselībai vai dzīvībai, iestādes drīkstētu lemt pat konfiscēšanu.
  Ir apsveicami, ka pieaug sabiedrības atbildība un policija saņem arvien vairāk ziņojumus par iespējami mocītiem dzīvniekiem, tomēr, ja jau gribam izvairīties no nepareizas rīcības un valsts zaudējumiem tiesās, tad visos gadījumos, kad policija dzīvnieka konfiscēšanu pamato ar dzīvnieka veselības stāvokli, Pārtikas un Veterinārā dienesta speciālista vai sertificēta veterinārārsta klātbūtne ir jābūt obligātai, uzsver LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
   
  Tā kā Rīgas domē lēmumu pieņemšana par rīcību ar dzīvnieku parasti notiek 2 mēnešu laikā, tas nozīmē, ka dzīvnieks arī pārsteidzīgi pieņemtu lēmumu un pārpratumu gadījumā pie saimnieka visdrīzāk atgriežas tikai pēc 3 mēnešiem.
  Kā zināms, 2019.gada 10.oktobrī raidījums “Degpunktā” ziņoja, ka pašvaldības policija no kāda Vecmīlgrāvja dzīvokļa izņēma (sfinksas šķirnes) kaķi. Policists no sliekšņa vēl pirms apstākļu noskaidrošanas un dzīvokļa apsekošanas pieņēma uz emocijām balstītu lēmumu: “Ks...ks...ks...Tas ir bezspalvis! Nu, kaķīt! Galīgi izkāmējis!Šausmas! Ks..ks..ks..ks...ks...ks...  Nu...nu...te izskatās, ka viņu vajadzēs ņemt ārā”.
   
  Pārtikas un veterinārais dienests vai cits veterinārais speciālists, kuram ir kompetence dzīvnieku veselības stāvokļa un dzīvnieka ķermeņa kondīcijas novērtēšanā atbilstoši sugai un šķirnei, pieaicināti netika. Dzīvnieks ievietots patversmē Ulubele.
   
  https://www.apollo.lv/6799959/video-vecmilgravi-dzivokli-policijas-darbinieki-atrod-nobadinatu-kaki
   
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • LVB valdes sēde
  2020. gada 24. janvārī plkst. 12:00, LVB telpās, Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā notiks LVB valdes sēde. [vairāk]
 • Sēru vēsts: miris veterinārārsts Roberts Neicinieks
  Katrs sava liktens ziņā,
  Viens vien mūžs mums katram dots.
  (D.Avotiņa)
   
  Mūžībā aizgājis veterinārārsts Roberts Neicinieks. (01.01.1934-13.01.2020)
  Izvadīšana 18.01.2020 plkst.12:00 no Madonaspilsētas kapiem.
   
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.
  LVB Madonas nodaļas veterinārārsti [vairāk]
 • Aicinājums veterinārārstiem
  Cik liela izpratne par post mortem apskates nozīmi ir Latvijā? Vai veterinārārsta darbs dzīvnieku kautuvēs un dzīvnieku izcelsmes pārtikas ražošanas uzņēmumos ir prestižs? Vai veterinārārsta darbs dzīvnieku kautuvēs ir novērtēts ar labu atalgojumu? Šādus un līdzīgus jautājumus noteikti uzdod sev un saviem kolēģiem ikviens veterinārārsts, kurš vēlētos strādāt dzīvnieku kautuvē par valsts pilnvaroto veterinārārstu.  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020