Latvijā pret dzīvnieku mocīšanu sen ir pieņemti bargi likumi, bet turpina piemērot maigus sodus

 • Rīgā, 2019. gada 7.oktobrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība: Latvijā pret dzīvnieku mocīšanu sen ir pieņemti  bargi likumi, bet turpina piemērot maigus sodus.
   
  Latvijā dzīvnieku aizsardzības jomā ir izveidota laba likumu bāze, bet iecietība pret dzīvnieku spīdzinātājiem un bezatbildīgajiem saimniekiem traucē Latvijai pievienoties civilizēto valstu pulkam.
  “Šis nebūs pārmetums tiesnešiem, bet atgādinājums, ka 21.gadsimts iezīmē vajadzību pēc svaiga redzējuma tiesu sistēmā. Ja par dzīvnieka spīdzināšanu un  nogalināšanu piemēro zemākos iespējamos sodus laikā, kad likumdevējs ir paredzējis pat brīvības atņemšanu līdz 3 gadiem, tas ir bīstams signāls, ka dzīvībai nav vērtības”, tā LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
  Lietas lēmumā par to, ka 2019.gada 19.februārī Ropažu pašvaldības policija kādā sociālās mājas dzīvoklī atrada divus līdz kritiskam stāvoklim nobadinātus suņus – Stafordšīras terjera šķirnes kuci Dessildu un suni Marko, tika piespriests tikai piespiedu darbs.
  Tiesai droši vien ir savi motīvi, kāpēc tā ir bijusi tik iecietīga savā spriedumā un nav liegusi vainīgajiem pat turpmāk turēt suņus, tomēr fakts, ka pēc nieka divu nedēļu piespiedu darba notiesātās personas atkal varētu iegādāties suni un rīkoties ar viņu ne mazāk bezatbildīgi, kā ar Marko un Dessildu, rada sabiedrībā satraukumu, ka dzīvnieki Latvijā netiek pienācīgi pasargāti no bezatbildīgām un vardarbīgām personām.
  Kā zināms, uz apsūdzēto sola šī gada 30. septembrī Rīgas rajona tiesā Aiviekstes ielā 6, Rīgā sēdās nu jau bijušie vīrs un sieva, kuru darbības un bezdarbības rezultātā līdz nāvei nobadinātais suns nomira, bet otra suņa fiziskā un garīgā veselība ir neatgriezeniski sabojāta. Lai gan prokurors prasīja reālu brīvības atņemšanu, vainīgie tikuši vaļā vien ar izbīli un 120 un 240 piespiedu darba stundām attiecīgi katrs.

  Informāciju sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība.
  Sīkāka informācija Lita Konopore T: 29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • LVB Padomes sēde
  2020. gada 27. februārī plkst. 11:00 LVB telpās, Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 1. stāva zālē notiks LVB padomes sēde. [vairāk]
 • LVB Valdes sēde
  2020. gada 27. februārī plkst. 14:00 LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9-6, 2. stāvā notiks LVB valdes sēde. [vairāk]
 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Marianna Docenko
  Mūžībā aizgājusi veterinārārste Marianna Docenko (13.06.1973-09.02.2020)
  Izvadīšana 13.02.2020 plkst.11:00 no Jaunajiem ebreju kapiem, Šmerlī.
   
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.
    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020