Rīgas domes atbalstītais “kaķu pilsētas” projekts Pārdaugavā

 • Rīgā, 2019. gada 1.oktobrī
   
  “Kaķu pilsētas” projekts Rīgā apdraud gan dzīvniekus, gan sabiedrību
  Rīgas domes atbalstītais “kaķu pilsētas” projekts Pārdaugavā radīs ciešanas ne tikai nomitinājuma vietā iesprostotajiem dzīvniekiem, bet var apdraudēt arī cilvēku veselību.
  Lai gan Rīgas dome un projekta iniciatori publiskajā komunikācijā uzsver, ka idejai ir arī speciālistu atbalsts, tā nav taisnība. Latvijas Veterinārārstu biedrības vēstuli, kurā detalizēti izklāstīts, kāpēc nedrīkst pieļaut tik lielas klaiņojošo dzīvnieku kolonijas veidošanu, Rīgas dome ir ignorējusi, vispār nesniedzot uz to atbildi.
  Pieaugs kaķu pārnēsāto slimību izplatība
  Projekta īstenotāju solītā dzīvnieku attārpošana un vakcinācija nepasargās apkārtējos no inficēšanās. Ielas kaķi ir daudzu dzīvībai bīstamu slimību pārnēsātāji, tāpēc kaķu slimību speciālisti uzsver, ka ir ļoti svarīgi kaķus turēt mazās kolonijās. Daļa no slimībām ir bīstamas tikai citiem kaķiem, bet diemžēl kaķi pārnēsā arī, piemēram, toksoplazmozi, tā dēvēto “kailo ēdi”, Bartonellas baktēriju un citas infekcijas, kas ir bīstamas arī cilvēkiem. Slimie kaķi inficē citus sugas brāļus caur kontaktu, skrāpējumiem un kostajām brūcēm kaķu komunikācijas laikā. Cilvēki parasti saslimst tiešā kontakta veidā vai, nonākot saskarē ar kaķu inficētajām lietām.
  “Kaķu pilsēta” pārkāps ES regulējuma ieteikumus par kaķu turēšanu
  Kaķis ir izteikti teritoriāls individuālists, kuram sociālo attiecību veidošana ar citiem kaķiem ir stresa pilna. Līdz ar to projekta ideja par 100 kaķu iesprostošanu ierobežotā teritorijā neatbilst dzīvnieku interesēm un radīs “pilsētas” iemītniekiem paaugstinātu stresu. Stress kaķiem izraisa urīnceļu iekaisumus, palielina agresiju un noved pie savstarpējiem ķīviņiem. Tam seko pastāvīgas ciešanas no sāpēm un emocionālā diskomforta, daļa kaķu no iegūtajām infekcijām aizies bojā, lai gan mazās kolonijās nodzīvotu pilnvērtīgu dzīvi.
  Lai izdzīvotu, kaķi, kas tiks ievietoti 100 citu kaķu barā, noteikti meklēs iespēju, kā attālināties no citiem sugas brāļiem, mēģinās glābties bēgot no Rīgas domes atvēlētās teritorijas un slēpjoties tuvējo māju pagrabos. Tur kaķi atkal veidos mazas kolonijas, kurās atkal jutīsies komfortabli.
  Rīgas pašvaldība un biedrība, kas grasās realizēt kaķu bara izmitināšanu “kaķu pilsētā”, rīkojas bezatbildīgi gan pret cilvēkiem, kuriem šai apkārtnē jādzīvo, gan pret dzīvniekiem, kuru uzvedība ir izpētīta un aprakstīta speciālajā literatūrā. Kaķi vēlas pavadīt savu dzīvi kā vientuļnieki vai saskarsmē ar dažiem kaķiem, kurus viņi izvēlas pēc tikai viņiem vien zināmiem kritērijiem.
  “Nākas secināt, ka lēmums atbalstīt projektu liecina par paviršību risku izvērtēšanā. Vispirms ir jāizstrādā šīs “pilsētas” izbūves projekts, jāsaskaņo ar vides un veselības dienestiem, un tikai tad var sāk būvēt absurdas sapņu “pilis”,” norāda LVB vadītāja Māra Viduža.
  Turklāt būtu nepieciešams izvērtēt pirms 19 gadiem uzsāktās sterilizācijas programmas rezultātus un līdzekļu ieguldījuma efektivitāti. Atbilstoši pasaules pieredzei, – ja programma būtu veikta efektīvi, ņemot vērā ekspertu ieteikumus, Rīgas ielās šodien vairs vispār nebija jābūt klaiņojošiem kaķiem.
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Latvijā pret dzīvnieku mocīšanu sen ir pieņemti bargi likumi, bet turpina piemērot maigus sodus
  Rīgā, 2019. gada 7.oktobrī
   
  Latvijas Veterinārārstu biedrība: Latvijā pret dzīvnieku mocīšanu sen ir pieņemti bargi likumi, bet turpina piemērot maigus sodus.
   
  Latvijā dzīvnieku aizsardzības jomā ir izveidota laba likumu bāze, bet iecietība pret dzīvnieku spīdzinātājiem un bezatbildīgajiem saimniekiem traucē Latvijai pievienoties civilizēto valstu pulkam.
  “Šis nebūs pārmetums tiesnešiem, bet atgādinājums, ka 21.gadsimts iezīmē vajadzību pēc svaiga redzējuma tiesu sistēmā. Ja par dzīvnieka spīdzināšanu un  nogalināšanu piemēro zemākos iespējamos sodus laikā, kad likumdevējs ir paredzējis pat brīvības atņemšanu līdz 3 gadiem, tas ir bīstams signāls, ka dzīvībai nav vērtības”, tā LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
    [vairāk]
 • Mirusi: veterinārārste INĀRA TRAFIMOVIČA (CELITĀNE)
  Mūžības ceļos ir devusies mūsu ilggadējā un atsaucīgā kolēģe, PVD  Dienvidlatgales pārvaldes veterinārā inspektore INĀRA TRAFIMOVIČA (CELITĀNE).
  Atvadīšanās no Ināras notiks trešdien, 9.oktobrī plkst.12:00  Izvaltas katoļu baznīcā.
  Dzimusi 29.06.1960., Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju absolvēja  1983.gadā.

  Mūsu visu visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un draugiem.
  PVD Dienvidlatgales pārvalde [vairāk]
 • “Veterinārmedicīnas zinātnes un prakses aktualitātes 2019”! un Veterinārmedicīnas fakultātes 100 gadu jubileja
  Reģistrācija Konferencei turpinās! 
  Reģistrācija par pamatmaksu tiek pagarināta līdz 23.oktobrim, ieskaitot! 
  Sakarā ar tehniskiem sarežģījumiem, no 19.- 21.09. reģistrācija nedarbojās, tāpēc, ja reģistrējāties, bet epastā apstiprinājumu/rēķinu nesaņēmāt, lūdzam noteikti reģistrēties atkārtoti! Ja neatceraties, vai piereģistrējāties, rakstiet vai zvaniet, pārbaudīsim!

  REĢISTRĀCIJA ŠEIT!
  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019