SUŅUS ČIPĒS TIKAI PROFESIONĀĻI

 • 2019.gada 12.aprīlī

   

  Latvijas Veterinarāstu biedrība: suņus čipēs tikai profesionāļi, vēl jāvienojas par pasu izsniegšanas un reģistrācijas laiku.

  Lai gan īpašniekiem vairs nav jāsatraucas par savu dzīvnieku drošību, jo 10.04.19. Saeimas deputāti pārliecinoši ar balsu vairākumu lēmuši  čipēšanu arī turpmāk atļaut veikt tikai sertificētiem veterinārārstiem, tomēr, vēl nav panākta vienošanās par atbilstošāko vecumu līdz kuram sunim ir jāsaņem pase un viņu jāreģistrē LDC. Zemkopības ministrija piedāvāja to paveikt 3 mēnešu vecumā, tomēr deputāti iebilda, uzskatot, ka to vajadzētu darīt, iespējams,  pat pirms 2 mēnešiem. Tāpēc, šī jautājuma skatīšanu Tautsaimniecības komisija nolēma atlikt uz 3. lasījumu. Ja Latvija vēlas kļūt par atbildīgu dzīvnieku turēšanas valsti, kārtība ieviest ir jāsāk ar kuces īpašnieku, pārliecināta LVB priekšsēdētāja. Neviens kucēns nedrīkst tikt atdots tālāk bez pases un reģistrācijas LDC. Tomēr, šādiem nodomiem liek šķēršļus atsevišķi aktīvisti, kuru mērķis ir turpināt haosu. “Ja pret likumdevēja priekšlikumiem, ar kuriem ir  ieviesta stingrāka kārtība, notiek pretdarbība, tas norāda uz to, ka esam uz pareizā ceļa un tas jāturpina", skaidro LVB priekšsēdētāja.

  Vairāk informācijas https://lvb.lv/lv/news/223/katram-latvijas-kucnam-ipu-un-savu-es-pasi

   

  LVB priekšsēdētāja,

  Māra Viduža • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Konsultācijas un eksāmens veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšanai
  2019. gada 07. maijā plkst. 10:00, LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 1. stāva zālē notiks konsultācijas un eksāmens pretendentiem, kas vēlas saņemt veterināro zāļu izplatīšanas sertifikātu.  [vairāk]
 • VETERINARIANS HAVE ACTED IN ACCORDANCE WITH LAW
   April 10. 2019.
  VETERINARIANS HAVE ACTED IN ACCORDANCE WITH LAW
   
  Veterinarians and the Latvian Veterinarian Association have acted in good faith and in accordance with the law, with the goal to decrease or prevent disease and death of dogs, and to investigate the cause of the outbreak when warning the public about risks associated with dry dog food “DOGO”.
  This according to regional court judgement, rejecting the civil suit brought against several veterinarians and their professional organization in Latvia.  Veterinarians have not spread false information about the company “Tukuma Straume” and the dry dog food it produces, and had no intent to harm the company. [vairāk]
 • SUŅUS ČIPĒS TIKAI PROFESIONĀĻI

  2019.gada 12.aprīlī

   

  Latvijas Veterinarāstu biedrība: suņus čipēs tikai profesionāļi, vēl jāvienojas par pasu izsniegšanas un reģistrācijas laiku.

  Lai gan īpašniekiem vairs nav jāsatraucas par savu dzīvnieku drošību, jo 10.04.19. Saeimas deputāti pārliecinoši ar balsu vairākumu lēmuši  čipēšanu arī turpmāk atļaut veikt tikai sertificētiem veterinārārstiem, tomēr, vēl nav panākta vienošanās par atbilstošāko vecumu līdz kuram sunim ir jāsaņem pase un viņu jāreģistrē LDC. 

   

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019