Brīdinot par “Dogo” riskiem, veterinārārsti ir rīkojušies atbilstoši likumu prasībām

 • Preses relīze
  Rīgā, 2019. gada 10.aprīlī
  Brīdinot par “Dogo” riskiem, veterinārārsti ir rīkojušies atbilstoši likumu prasībām
  Informējot sabiedrību par riskiem, kas saistīti ar sauso suņu barību “Dogo”, veterinārārsti un Latvijas Veterinārārstu biedrība ir rīkojusies labā ticībā ar mērķi mazināt vai novērst suņu saslimšanu un nāves gadījumus un noskaidrot saslimšanas iemeslus.  Tas minēts [tiesas]  spriedumā, noraidot pret ārstiem un profesionālo organizāciju vērstās civiltiesiskās apsūdzības. Veterinārārsti nav izplatījuši nepatiesas ziņas ar AS “Tukuma Straume” un tā ražoto suņu sauso barību un nav vēlējušies kaitēt uzņēmumam.
  “Sabiedrības tiesības būt informētai par būtiskiem jautājumiem, kas skāra suņu saslimšanas ar megaesophagus uzliesmojumu Latvijā,  bija stādāmas augstāk par  uzņēmuma vēlmi netraucēti turpināt ražošanu, neskatoties uz pamatotām šaubām par ražotās suņu barības saistību ar slimības uzliesmojumu,” gandarījumu par attaisnojošo spriedumu, kas vakar stājies spēkā, pauž Latvijas Veterinārārstu biedrības vadītāja Māra Viduža.
  Tiesa kritiski novērtējusi barības ražotāja AS “Tukuma Straume” viedokli, ka pareizi būtu bijis ignorēt pieaugošo saslimšanu skaitu, neko nedarīt un nezināmi ilgu laiku gaidīt zinātniska pētījuma rezultātus, kas nešaubīgi apstiprinātu, ka suņu saslimšanu ar megaesophagus izraisa konkrēta “Dogo” barības sastāvā esoša viela. Tas pēc būtības neatbilst godīgai saimnieciskai praksei norādīts tiesas spriedumā
  Tiesa uzskata, ka veterinārārstu publiski veikto izteikumu mērķis ir bijis brīdināt sabiedrību par megaesophagus uzliesmojumu suņiem, objektīvi stāstot, ka izmeklējumi tiek veikti, ka tie tiek turpināti, ka konkrēts slimības cēlonis vēl nav atklāts, norādot arī uz vienu saslimušo suņu kopīgo riska faktoru, proti, ka tie baroti ar suņu sauso barību “Dogo”. Tiesa atzinusi, ka veterinārārstu rīcībā bija pietiekama faktiskā informācijas un faktoloģiskā bāze, lai izplatītu savu viedokli par situāciju. 
  Latvijas Veterinārārstu biedrības

  Valdes priekšsēdētāja Māra Viduža
  mob.tālr. 26455373
  LVB MDzVS  v.v.
  Lita Konopore
  mob.tālr. 29213373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Konsultācijas un eksāmens veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšanai
  2019. gada 07. maijā plkst. 10:00, LVB telpās Jelgavā, Zemgales prospektā 9, 1. stāva zālē notiks konsultācijas un eksāmens pretendentiem, kas vēlas saņemt veterināro zāļu izplatīšanas sertifikātu.  [vairāk]
 • VETERINARIANS HAVE ACTED IN ACCORDANCE WITH LAW
   April 10. 2019.
  VETERINARIANS HAVE ACTED IN ACCORDANCE WITH LAW
   
  Veterinarians and the Latvian Veterinarian Association have acted in good faith and in accordance with the law, with the goal to decrease or prevent disease and death of dogs, and to investigate the cause of the outbreak when warning the public about risks associated with dry dog food “DOGO”.
  This according to regional court judgement, rejecting the civil suit brought against several veterinarians and their professional organization in Latvia.  Veterinarians have not spread false information about the company “Tukuma Straume” and the dry dog food it produces, and had no intent to harm the company. [vairāk]
 • SUŅUS ČIPĒS TIKAI PROFESIONĀĻI

  2019.gada 12.aprīlī

   

  Latvijas Veterinarāstu biedrība: suņus čipēs tikai profesionāļi, vēl jāvienojas par pasu izsniegšanas un reģistrācijas laiku.

  Lai gan īpašniekiem vairs nav jāsatraucas par savu dzīvnieku drošību, jo 10.04.19. Saeimas deputāti pārliecinoši ar balsu vairākumu lēmuši  čipēšanu arī turpmāk atļaut veikt tikai sertificētiem veterinārārstiem, tomēr, vēl nav panākta vienošanās par atbilstošāko vecumu līdz kuram sunim ir jāsaņem pase un viņu jāreģistrē LDC. 

   

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019