Eiropas Veterinārārstu Federācija : Latvijas problēmas dzīvnieku labturības un veselības jomā nav svešas nevienai Eiropas valstij.

  • Rīga, 2019. gada 8. aprīlī

    Svētdien, 7. aprīlī pirmo reizi Baltijā norisinājās Eiropas Veterinārārstu Federācijas (FVE) un Baltijas valstu reģiona veterināro asociāciju vadītāju tikšanās. Šīs pulcēšanās mērķis bija izzināt Baltijas valstu aktualitātes un iezīmēt veterināro asociāciju sadarbības prioritāšu turpmākos virzienus. Diskusiju gaitā tika noskaidrots, ka visām dalībvalstīm ir nozīmīgi veterināro zāļu pieejamības, antimikrobiālās rezistences, dzīvnieku veselības un labturības, kā arī veterinārās izglītības un veterinārās mūžizglītības jautājumi. Uzzinot par dzīvnieku aizstāvju nesenajām aktivitātēm, kuri nodevējuši situāciju Latvijā mīļdzīvnieku jomā par katastrofālu, FVE viceprezidents Andrew Robinson (UK) skaidroja, ka problēmas kā lauksaimniecības, tā mīļdzīvnieku sektorā ir vienlīdz aktuālas visās dalībvalstīs. Mūsdienās visā pasaulē arvien lielāku ietekmi iegūst dzīvnieku aizsardzības organizācijas un tās arvien skaļāk pieprasa dažādu rīcību.
    Latvijas veterinārārsti ir daudz paveikuši, taču mums visiem kopā  ir vēl daudz darāmā. Mīļdzīvnieku imports un eksports, vēlme pelnīt no dzīvnieku tirdzniecības, cilvēku bezatbildība ir problēmas, kurām FVE tiek atvēlēta nozīmīga vieta diskusijās starp visām organizācijām. Tiek meklētas dažādas metodes un risinājumi, lai ierobežotu dzīvnieku pārprodukciju ne tikai ES, bet visā pasaulē. FVE vice prezidenti Andrew Robinson un Arne Skjoldager (Dānija) atzinīgi novērtēja  jauno Dzīvnieku veselības regulu, kura stāsies spēkā 2021. gadā, paužot cerības, ka līdz ar to varētu sagaidīt lielāku kārtību dzīvnieku veselības un labturības jomā. Tikmēr jau šogad maijā tiek plānots publicēt vairākas jaunas FVE vadlīnijas, tostarp veco zirgu dzīves kvalitātes jomā, slaucamo govju klibuma risināšanai, un jaunākās rekomendācijas mīļdzīvnieku agrīnajai sterilizēšanai. Pēc balsojuma FVE asamblejā šīs vadlīnijas būs saistošas visiem FVE biedriem, tai skaitā arī Latvijas veterinārārstiem. Mīļdzīvnieku veterinārārstiem tās dos ieteikumus kaķu sterilizēšanas programmas noķer-sterilizē-atlaid veikšanai jau no 2 mēnešu vecuma. Tomēr katram veterinārārstam pašam būs jāpieņem lēmums par optimālāko operācijas vecumu.
     
    Informāciju sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība


  • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019