Latvijas Veterinārārstu biedrība: “Ja policists būtu reaģējis uz pirmo izsaukumu, abi suņi varēja palikt dzīvi”

  • 2019. gada 19. februārī Ropažu pašvaldības policija kādā sociālās mājas dzīvoklī atrada divus līdz kritiskam stāvoklim nobadinātus suņus – Stafordšīras terjera šķirnes kuci Dessildu un suni Marko, kurš neilgi pēc izņemšanas no dzīvokļa, kurā abi bija ieslēgti vismaz 2 nedēļas, nomira.
    Latvijas Veterinārārstu biedrība atzinīgi vērtē Valsts policijai operativitāti lietas virzībā kopš 2019. gada 19. februāra. Diemžēl to aizēno apstāklis, ka policists, kurš saņēma informāciju par dzīvoklī pamestiem suņiem 10. februārī, nerīkojās atbildīgi un atbilstoši saviem darba pienākumiem. Ja policijas pārstāvji būtu reaģējuši uz sūdzību deviņas dienas agrāk, Marko dzīvību, iespējams, varēja glābt, uzskata LVB priekšsēdētāja M.Viduža. Tāpēc LVB aicinās Iekšlietu ministru veikt iekšējo pārbaudi un izvērtēt medijos izskanējušās ziņas ka, izmantojot 112 tālruņa numuru policija saņēma ziņas par suņu badināšanu 9 dienas pirms suņi tika no dzīvokļa atbrīvoti.
    Mūsdienās visā pasaulē arvien lielāku ietekmi iegūst dzīvnieku aizsardzības tiesības un sabiedrība vairs nav tik iecietīga pret gadījumiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un arvien asāk un skaļāk reaģē uz tiem, prasot arī aktīvāku tiesībsargājošo iestāžu iesaistīšanos un atbilstošus sodus vainīgajām personām. Tādēļ arī tiesībsargājošajām iestādēm ir jāspēj gan ātri reaģēt uz informāciju par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, lai to savlaicīgi novērstu, gan veikt atbilstošas izmeklēšanas darbības, lai sauktu vainīgās personas pie atbildības. Suns vai kaķis nav “tikai dzīvnieks”, tāpēc situācija, kad policija zina par cietsirdību pret dzīvnieku un nereaģē, nav pieļaujama.
     
    Informāciju sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība


  • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019