Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Valsts policiju veikt bezpalīdzīgā stāvoklī pamestā un ilgstoši badinātā suņa līķa tiesu veterinārimedicīnisko ekspetīzi un ierosināt krimināllietu par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.


 • Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Valsts policiju veikt bezpalīdzīgā stāvoklī pamestā un ilgstoši badinātā suņa līķa tiesu veterinārimedicīnisko ekspetīzi un ierosināt krimināllietu par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.
  Ropažos no dzīvokļa policija izņēma nezināmu laiku badinātus Stafordšīras šķirnes suņus, no kuriem viens naktī ir miris. “Vīriešu kārtas suns nespēja noturēt pat savas galvas masu, viņa ķermenis jau bija atdzisis –uz termometra stabiņa konstatēju 31oC (norma 38,8 oC). Pēc manām aplēsēm suņi bez pārtikas cīnījušies par dzīvību vismaz 2 nedēļas. Šajā laikā suņu organisms ir “noēdis pats sevi”, toksīni no tā netika izvadīti. Arī ūdens suņiem nav bijis pieejams, par ko liecināja tāda dehidratācijas pakāpe, aiz kuras izdzīvošana kļūst neiespējama”, skaidro veterinārārste Ilze Muižniece, kuras veterinārajā aprūpē atrodas suņi.
  Šobrīd dzīvās kuces veselības stāvoklis joprojām ir kritisks, analīzes ir ļoti sliktas un mēs darām visu, lai viņu izglābtu. Diemžēl arī suņu vecums un tas, ka pirms nežēlīgās pamešanas dzīvoklī suņi visdrīzāk nav bijuši pienācīgi aprūpēti, nav labs sabiedrotais izdzīvošanas izredzēm.
  Latvijas Vetetinārārstu biedrība nespēj iedomāties, ka šāda galēji cietsirdīga rīcība, kas novedusi pie dzīvnieka nāves, varētu palikt nesodīta un tāpēc aicina Valsts policiju rīkoties savu pilnvaru un tiesiskā regulējuma ietvarā. Tagad ir svarīgi, lai jau tuvāko 24h laikā līdz nāvei nobadinātā suņa līķim tiktu veikta ekspertīze un tiktu ierosināta krimināllieta.
  Notikušais gadījums ir „labs”, ja tā var teikt par šo šausminošo situāciju, ar to, ka abi bezpalīdzīgā stāvoklī pamestie dzīvnieki ir čipēti un reģistrēti valsts vienotajā Lauksaimniecības datu centra datu bāzē, tāpēc policijai nebūs jāmeklē dzīvnieku īpašnieki kā adata siena kaudzē, uzsver LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.
  Informāciju sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019