LVB aicina samazināt suņu reģistrācijas vecumu LDC

 •  Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina samazināt suņu reģistrācijas vecumu LDC no 6 mēnešiem uz dažām nedēļām.

  Latvijas Veterinārārstu biedrība ierosina samazināt vecumu, no kura suņa īpašniekam ir pienākums veikt suņa apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrēt valsts vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. Redzam, ka sākotnējais pieņēmums par to, ka kucēnu īpašnieks tur sevišķi atbildīgi, sevi nav attaisnojis. Nozaudēto vidū ir pat mazuļi kas zīda māti. Normatīvo aktu piemērošana rāda, ka laiku, kuru likumdevējs atvēlējis reģistrācijai līdz 6 mēnešu vecumam suņa saimnieki patreiz neizmanto lietderīgi – viņi atliek reģistrāciju LDC uz pēdējo brīdi un tad par to aizmirst, attopoties tikai tad, kad jau notikusi nelaime un suns ar LDC nereģistrēto čipu ir pazudis. Ar kucēnu notiek dažādas darbības, darījumi, tāpēc tieši dzīvnieka interesēs ir, lai viņu reģistrē LDC pēc iespējas agrīnā vecumā. Veterinārārstu biedrības piedāvātais variants ZM ir tāds, kurš saskanēs ar dzīvnieka īpašnieka interesēm. Ja veterinārārsts suni apzīmēs ar mikročipu līdz 12 nedēļu vecumam, tas sakrīt ar to laiku, kad sunim ir jāsaņem arī trakumsērgas vakcinācija un pase. Optimālais vecums kucēna apzīmēšanai ir līdz ar pirmo vakcināciju, kas tiek veikta 6 līdz 8 nedēļu vecumā. Tiklīdz sunim ir čips viņu būs jāreģistrē LDC, jo šīs abas darbības ir nesaraujami saistītas. Ja suns nav LDC reģistrā, nozaudētā suņa saimnieku identificēt nav iespējams un suns parasti tiek nogādāts patversmē, skaidro LVB priekšsēdētāja M.Viduža.
   
  Relīzi sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība 


Jaunākās ziņas

 • Sausās suņu barības saistību ar suņu megaesophagus padziļināti pētīs ASV
  Sausās suņu barības saistību
  ar suņu megaesophagus padziļināti pētīs ASV
   
  Lai padziļināti pētītu sausās suņu barības saistību ar reto saslimšanu – barības vada dilatāciju jeb megaesophagus, dzīvnieku barības ražotājs Mars Inc. sadarbībā ar Kalifornijas Universitāti Deivisā (UC Davis, California, USA) izveidojis zinātnieku darba grupu. Tā, piesaistot pasaules vadošos toksikoloģijas, epidemioloģijas, iekšķīgo slimību, patoloģijas un citu nepieciešamo veterinārmedicīnas un cilvēku medicīnas nozaru speciālistus, turpinās pētīt slimības izraisītājus.
  Darba grupā kā eksperte patoloģijā aicināta piedalīties arī Latvijas pārstāve, veterinārārste Dr.med.vet. Ilze Matīse-Vanhoutana, kura vadīja zinātnisko pētījumu grupu pēc megaesophagus uzliesmojuma Latvijā pirms dažiem gadiem. Ārste uzsver: “Kamēr nav noteikts šo saslimšanu cēlonis, tikmēr apdraudēti dzīvnieku barības ražotāji, dzīvnieki un to saimnieki. Tāpēc turpināt to meklēt ir mūsu uzdevums, pat, ja brīžiem šķiet, ka cīnies ar vējdzirnavām.”
  Pēdējo trīs gadu laikā pasaulē zināmi divi gadījumi, kad bīstamajai suņu slimībai, kuras izcelsmi parasti līdz šim saistīja ar iedzimtību, imunoloģiskiem vai neskaidriem faktoriem, konstatēta cieša saistība ar sauso suņu barību. Pirmais no tiem skāra vairāk nekā 250 suņus Latvijā, bet 2017.–2018. gadā retā saslimšana tika konstatēta gandrīz 200 suņiem Austrālijā. Neparasti lielais saslimušo suņu skaits Austrālijā ir epidemioloģiski saistīts ar Mars Inc. ražoto sauso barību Advance Dermocare, un uzņēmums lēmis par atbildīgu iesaistīšanos slimības cēloņa meklēšanā, kā arī kompensāciju izmaksām cietušo suņu saimniekiem.
   
  Relīzi sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība.
  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža [vairāk]
 • LVB Konference jau 15. martā!
  LVB Konferences 2019 lektori. [vairāk]
 • LVB Konference jau 15. martā!
  LVB Konferences 2019 dienas kārtība. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019