Austrālijas Melnburnas universitātes pētnieki pierāda, ka suņu risks saslimt ar megaesophagus, ēdot sauso suņu barību, ir augstāks nekā suņiem, kam izbarota cita barība.

 • Rīgā, 2018.gada 13.decembrī
   
  Latvijas Veterinārāstu biedrība: “Austrālijas Melnburnas universitātes pētnieki pierāda, ka suņu risks saslimt ar megaesophagus, ēdot sauso suņu barību Dermocare, ir bijis 437 reizes augstāks nekā suņiem, kam izbarota cita barība.”

  Melnburnas universitāte ir pabeigusi pētījumu, kas tika uzsākts par 2018. gada sākumā  Austrālijā konstatēto ar megaesophagus saslimušo suņu skaita straujo  pieaugumu.
  Latvijas veterinārārsti ar profesionālu interesi gaidīja pētījuma rezultātus, cerot, ka tie palīdzēs viest skaidrību un noskaidrot konkrētu ierosinātāju arī megaesophagus gadījumu skaita pieaugumam Latvijā .
  Austrālijas pētniekiem ir izdevies pierādīt cēlonisko sakarību starp konkrētu sauso suņu barību un megaesophagus, bet ierosinātāju par spīti barības rūpīgai izpētei noteikt nav izdevies, liecina pētījuma rezultāti. Tāpat kā Latvijas gadījumā ne visi konkrēto barību lietojušie suņi Austrālijā saslima, tomēr saslimšanas risks suņiem, kas ēda sauso barību "Dermocare, bijis 437 reizes augstāks. Melburnas universitātes pētījuma vadītāja paudusi viedokli, ka konkrēts saslimšanu izraisījušais toksīns nav atrasts, tāpēc jāapsver iespējamība, ka saslimšanu varēja izraisīt, piemēram, konkrētu barības vielu ilgstoša lietošana, to mijiedarība ar barības fizikālajām īpašībām. Nākošais izpētes solis būtu pārbaudīt vai kādai no analizējamām vielām  potenciāli varētu būt arī  lokāla, summējoša vai kumulatīva ietekme. Tāpat, iespējams, ir kādi nezināmi toksīni, ko nav iespējams noteikt ar pašreizējām testēšanas metodēm. Nepieciešama plašāka un dziļāka sastāvdaļu izpēte, izmantojot inovatīvas analīžu metodes, skaidro profesore.
  Vairāk informācijas: https://ej.uz/drhi

  LVB valdes priekšsēdētāja
  Māra Viduža
  Tālr.26455373

 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2019