Veterinārmedicīnas Izglītības Centrs aicina piedalīties vebināru ciklā : "Antimikrobiālā rezistence veterinārajā praksē"

 • Veterinārmedicīnas Izglītības Centrs aicina piedalīties vebināru ciklā : "Antimikrobiālā rezistence veterinārajā praksē". 
  Patreiz plānoti 4 vebināri četros secīgos ceturtdienu vakaros no 18:30-20:00. Norises vieta- ZOOM platforma.
   
  11.02. Kaspars Kovaļenko: “AMR pasaulē un Latvijā.”
  18.02. Līga Kovaļčuka: “Antibakteriālo līdzekļu lietošanas kopējās vadlīnijas.”
  25.02. Jevgēnija Kondratjeva “Antibakteriālo līdzekļu lietošanas vadlīnijas mazo dzīvnieku dermatoloģijā.”
  04.03. Madara Nikolajenko “Antibakteriālo līdzekļu lietošanas vadlīnijas mazo dzīvnieku elpošanas un uroģenitālās sistēmas saslimšanas gadījumos.”

   

  Šie vebināri paredzēti visiem veterinārārstiem un jomā strādājošajiem, kas vēlas labāk izprast šobrīd aktuālos AMR jautājumus. Vebināros uzzināsiet - kas ir AMR, kā viss aizsākās, kādā situācijā atrodamies pašlaik, kas mūs sagaida nākotnē; kādas ir šobrīd pasaulē un Latvijā esošās vadlīnijas veterinārajām praksēm, attiecībā uz antibakteriālo līdzekļu lietošanu. Šie jautājumi ir jo īpaši svarīgi tieši mūsu profesijā, tieši mēs - veterinārāsti, topošie veterinārārsti un pārējie - ar jomu saistītie profesionāļi esam līdzatbildīgi AMR attīstībā. Tieši mums ir labi jāpārzin šie jautājumi, aktīvi jāpiedalās sabiedrības informēšanā, jāmāk paskaidrot katram, kāpēc nepamatota antibakteriālo līdzekļu lietošana nav pieļaujama. 

  Vebināri 11.02. un 18.02. piemēroti mazo, lielo un jaukto prakšu veterinārijā strādājošajiem, 25.02. un 04.03. - mazo dzīvnieku praksēs strādājošajiem. 

  Plānos ir turpināt šo vebināru sēriju arī tieši lielo prakšu jomā strādājošajiem, par tiem informēsim tuvākajā laikā!

  Sīkāka informācija atrodama ŠEIT!

  Reģistrēties iespējams ŠEIT! • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
   Aprīli var dēvēt par veternārmedicīnas mēnesi, jo mēneša pēdējā sestdienā atzīmēsim Pasaules veterinārijas dienu, ko Pasaules veterinārārstu asociācija izveidoja  2000. gadā, lai akcentētu un  veicinātu dzīvības glābšanas darbu, ko veic veterinārārsti visā pasaulē.  Veterinārmedicīnas specialitātes nozīme ikdienu visā pasaulē pieaug. Šodien veterinārārsti rūpējas netikai par dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, bet arī stāv cilvēces veselības sardzē, nodrošina drošas un nekaitīgas pārtikas nonākšanu cilvēku uzturā, veic vides aizsardzības funkcijas, piedalās zoonožu pētniecībā un biopreparātu izstrādē ne tikai cīņā pret dzxīvnieku infekcijas slimībām, bet arī humānā medicīnā. To, ka pasaule dzīvo uz naža asmens liecina dažādas publikācijas zinātniskos izdevumos par nākotnes pandēmijām ( vairāk informācijas interneta saitā). To pierāda arī Covid-19 konstatēšana ūdelēm Latvijā. [vairāk]
 • Veterinārārsts un klients
  Veterinārmedicīniskajā aprūpē ir iesaistītas trīs puses – dzīvnieka īpašnieks vai turētājs, praktizējošs veterinārārsts un pa vidu dzīvnieks. Lai dzīvniekam nodrošinātu labas kvalitātes veterinārmedicīnisko aprūpi, dzīvnieka īpašniekam vai turētājam un praktizējošam veterinārārstam jābūt uz viena viļņa. Tas nozīmē, ka dzīvnieka saimniekam pilnīgi jāuzticas apkalpojošam veterinārārstam, bet veterinārārstam jābūt simtprocentīgi pārliecinātam, ka informācija ko sniedz dzīvnieka saimnieks ir patiesa, ka dzīvnieka saimnieks spēs izpildīt visus praktizējošā veterinārārsta norādījumus. Abām pusēm vienmēr jāatceras, ka viss process, ko sauc par veterinārmedicīnisko aprūpi, ir vērsts uz to, lai ievērotu dzīvnieku labturību un sniegtu atbilstošu dzīvniekam palīdzību. [vairāk]
 • INFORMĀCIJA MEDIJIEM
  Veterinārārsti:  pieaudzis to Latvijas mīļdzīvnieku pircēju skaits, kas apzināti  pārkāpj likumu un  sadarbojas ar nelegālajiem pārpircējiem un ievedējiem. 
   
  Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība turpina aicināt pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu vai Krievijas pierobežas krūmājus.
  Mīļdzīvnieku pieprasījums Covid uzlikto ierobežojumu dēļ  ir audzis tik ļoti, ka  Latvijas patversmes un  šķirnes dzīvnieku audzētāji   vairs nespēj apmierināt kārotāju pieprasījumu pēc kucēniem un kaķēniem. [vairāk]
Lasīt vairāk

Sludinājumi

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2021